Як зробити завантажувальну флешку

Рекламний блок

Якщо Ви хочете встановити або перевстановити на комп'ютері або ноутбуці операційну систему, то цілком природно, що у Вас виникло питання: як створити завантажувальну флешку з Windows. У даній статті ми розглянемо три способи, які нам у цьому допоможуть.

Використовуючи перший і другий, Ви зможете зробити завантажувальну флешку Windows 7, Windows 8 або Windows 10. За допомогою командного рядка або програми WinSetupFromUSB, можна зробити завантажувальну флешку Windows XP.

Виберіть флешку, обсяг пам'яті якої більше, ніж наявний у Вас на комп'ютері образ операційної системи. Збережіть всю наявну інформацію на жорсткий диск або інший зовнішній носій, так як флешка буде форматуватися, відповідно всі дані з неї будуть видалені.

Як зробити завантажувальну флешку через командний рядок

Щоб створити завантажувальну флешку з допомогою командного рядка, Вам не потрібно встановлювати на комп'ютер ніяких сторонніх додатків. Для запуску командного рядка, натисніть комбінацію клавіш Win R, відкриється вікно «Виконати». У полі «Відкрити» напишіть cmd і натисніть «ОК».

Как сделать загрузочную флешку

Далі потрібно запустити програму, яка дозволяє керувати розділами, дисками і томами – введіть diskpart. Після кожної введеної команди потрібно натискати Enter.

Відобразимо список всіх пристроїв – введіть list disk.

В даному випадку до ноутбука підключено два пристрої 0 Диск і Диск 1. З них потрібно вибрати флешку, яку ми будемо робити завантажувальної. Я брала флешку на 4 Гб, тому дивимося на колонку «Розмір», їй відповідає Диск 1 – 3,9 Гб. Вводимо наступну команду select disk 1. Якщо Вашій флешці відповідає інший пристрій, наприклад Диск 2, введіть команду select disk 2 – змінюється тільки цифра в кінці.

Введіть команду clean.

З допомогою команди create partition primary створимо первинний розділ.

Вибираємо його – select partition 1.

Робимо його активним – active.

Отформатируем флешку у форматі NTFS – format fs=NTFS. Дочекайтеся завершення процесу.

Після цього виберемо букву для розділу, наприклад R – введіть assign letter=R.

Виходимо з diskpart – введіть exit. Щоб закрити вікно командного рядка, введіть exit.

Завантажувальна флешка створена. Тепер потрібно скопіювати на неї файли для установки Windows. Якщо вони у Вас зберігаються в архіві або в образі вийміть з них всі файли на флешку.

Щоб встановити Windows з флешки, в BIOS міняємо пріоритетність завантаження, нам потрібно завантажитися з створеної флешки. Докладні статті про установку можна прочитати, перейшовши за посиланнями внизу статті.

Як зробити завантажувальну флешку з допомогою програми Rufus

Дана програма не вимагає установки на комп'ютер, займе зовсім небагато місця, безкоштовно і зрозуміла у використанні. Скачайте програму Rufus, перейшовши за посиланням.

Запускаємо її на комп'ютері. В полі «Пристрій» виберіть потрібну флешку. Подивіться, щоб стояла галочка в полі «Створити завантажувальний диск». Потім натисніть на дискету, щоб вибрати образ операційної системи.

Через Провідник шукаємо образ на комп'ютері і натискаємо «Відкрити».

Внизу з'явиться рядок «Використання образу». Натисніть «Старт». Програма попередить, що всі дані з флешки будуть знищені, натисніть «ОК».

Дочекайтеся, коли флешка буде відформатована і на неї буде скопійовано файли ISO образу. Потім натисніть «Закрити».

Завантажувальна флешка з операційною системою Windows створена. Міняємо пріоритетність завантаження в BIOS і встановлюємо нову ОС на комп'ютер.

Як зробити завантажувальну флешку з допомогою програми WinSetupFromUSB

Для початку завантажуємо програму WinSetupFromUSB, для цього можете перейти за посиланням. Вставляємо флешку, яка буде завантажувальна, комп'ютер або ноутбук і запускаємо програму.

В області «USB disk selection and format» вибираємо потрібну флешку і натискаємо кнопочку «Bootice».

У наступному вікні в полі «Destination Disk» знову виберіть зі списку флешку. Тут можна орієнтуватися за обсягом пам'яті. Я брала флешку на 4 Гб, відповідно, мені підходить USB 3,9 GB. Натисніть «Perform Format».

Далі ставимо маркер в поле «USB-HDD mode» і натискаємо «Next Step».

У полі «File System» виберіть файлову систему NTFS і натисніть «ОК».

У наступних віконцях будуть попередження, що флешка отформатируется, всі дані будуть видалені та інше. Натисніть «ОК». В останньому вікні натисніть «Так» і дочекайтеся, коли завершиться процес.

З'явиться віконце, що завантажувальна флешка створена і на неї можна записати потрібні файли. Закриваємо віконце «BOOTICE» натиснувши на червоний хрестик.

В основному вікні програми в області «Add to USB disk» ставимо галочку в полі «Windows 2000/XP/2003 Setup». Натисніть на прямокутник навпроти поля і виберіть папку, в якій зберігаються файли з операційною системою.

Якщо файли для установки Windows зберігаються на комп'ютері в архіві або в образі, їх необхідно попередньо отримати.

Натисніть «GO» і дочекайтеся, коли файли будуть записані на флешку.

Використовуючи програму WinSetupFromUSB, Ви без проблем можете зробити завантажувальну флешку з операційною системою Windows XP.

Думаю, ми розглянули досить способів, з допомогою яких можна зробити завантажувальну флешку Windows XP, 7, 8, 10. Тепер поміняйте пріоритетність завантаження в BIOS та встановіть потрібну операційну систему. На сайті Ви зможете прочитати наступні статті на дану тему:

Як встановити Windows XP з флешки
Як встановити Windows 7 з флешки
Як встановити Windows 8 з флешки
Як встановити Windows 10 з флешкиРекламний блок