Програми за умовчанням в Windows 7

Рекламний блок

Як відомо, одні і ті ж функції можуть виконувати різні програми, один і той же файл або файли з однаковим розширенням ми можемо відкрити за допомогою різного софту. Наприклад, музичний файл з розширенням mp3 можна відкрити як стандартним плеєром Windows Media так і KMPlayer, Winamp і багатьма іншими.

Якщо на комп'ютері встановлено кілька програм, які виконують однакові функції і відкривають файли з однаковим розширенням, то, як правило, одна програма використовується постійно і відкриває всі файли з однаковим розширенням за замовчуванням, а інша використовується рідко або взагалі не використовується.

Програми за промовчанням у Windows 7 можна дуже легко міняти, а також налаштовувати, який тип файлів і з яким розширенням буде відкривати та чи інша програма.

Для того щоб все це налаштувати натискаємо «Пуск – Програми за замовчуванням».

Программы по умолчанию в Windows 7

Перед нами відкривається віконце, в якому можна вибрати перший пункт, а саме: «Завдання програм за замовчуванням».

Перед нами висвічується вікно, в лівій частині якої відображаються встановлені програми:

Якщо натиснути на одну з програм, то в правій частині вікна ми побачимо невелика її опис, а також два пропонованих дії:

1. «Використовувати програму за замовчуванням» - тобто програма буде відкривати всі типи файлів та протоколи, які передбачили її розробники.

2. «Вибрати настройки для цієї програми» - можна налаштувати, щоб програма відкривала не всі, а тільки певні типи файлів чи протоколів.

Давайте натиснемо на другий пункт і подивимося, як це виглядає(як видно з скріншоту, можна поставити пташки і для всіх можливих типів файлів, а можна лише для необхідних. Щоб зміни вступили в силу, необхідно натиснути на кнопку «Зберегти»):

Тепер давайте повернемося на вихідну позицію і виберемо пункт під назвою «Зіставлення типів файлів чи протоколів конкретних програм»:

Якщо ви хочете, щоб певний тип файлів відкривала певна програма, то робиться це саме тут. Просто знайдіть потрібний вам тип файлів і натисніть на кнопку «Змінити програму».

У вікні вам запропонують рекомендовані операційною системою програми. Так само є можливість вибрати будь-яку програму за допомогою кнопки «Огляд»

Як бачимо, стандартні можливості налаштування програм за промовчанням у Windows 7 дуже великі.

Дивимося відео по темі:

Рекламний блок