Гаджети в Windows 7. Як встановити, видалити або відключити?

Рекламний блок

Що таке гаджет? Це невелика програма, яка встановлюється прямо на робочий стіл операційної системи Windows 7 і показує користувачеві інформацію певного роду: або погоду, або температуру процесора, або швидкість інтернет з'єднання і т. д. В більш ранніх версіях Windows такої іграшки не було, з'явилися гаджети тільки в Windows Vista.

Перш ніж що-небудь пояснювати хочеться також відзначити, що на момент написання статті гаджети стали втрачати свою популярність з-за того, що їх використання не зовсім безпечно для вашого комп'ютера. Негативно про гаджетах, а точніше про їх небезпечності, висловлюється і сама компанія Microsoft. Компанія Яндекс також перестала підтримувати свої гаджети, які здобули велику популярність. Але лякатися не варто. Попередити я вас був зобов'язаний, проте, скільки гаджетів я не встановлював, ще жодного разу нічого від цього з моїми пристроями не траплялося.

Як встановити Гаджети в Windows 7

Ну, по-перше, за замовчуванням після установки операційної системи якийсь пакет гаджетів вже надається. Давайте розберемося, як до нього дістатися. Натискаємо «Пуск – Всі програми» і вибираємо пункт «Колекція гаджетів робочого столу»

Гаджеты в Windows 7. Как установить, удалить или отключить?

Можна зробити ще простіше і натиснути правою кнопкою миші по робочому столу і вибрати з випав списку пункт «Гаджети»

У нас відкривається колекція гаджетів, встановлених на нашому комп'ютері. Вибираємо потрібний нам, клацаємо по ньому правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Додати».

Все, даний гаджет повинен був з'явитися у нас на робочому столі, перевіряємо. Дійсно, так і є. Якщо підвести курсор миші до правого кута гаджета, то ми побачимо три кнопки, за допомогою яких ми можемо закрити гаджет (натиснути на хрестик і він зникне з робочого столу), налаштувати його параметри і перемістити його. Параметри у кожного гаджета різні, тому, як їх налаштувати, я пояснювати не буду, до того ж вони досить прості, розбереться будь.

Як видалити гаджети в Windows 7

Для цього потрібно не просто закрити його хрестиком на робочому столі, а знову зайти у вже відому нам колекцію гаджетів, вибрати той, який нас цікавить, натиснути правою кнопкою миші і вибрати пункт «Видалити».

Напевно той список гаджетів, який наданий у стандартної колекції, вас не влаштує, тому ви захочете поповнити його якимись рішеннями з Інтернету. Будьте акуратні і не скачивайте все підряд.

Якщо ви завантажили файл гаджета, то переконаєтеся, що він має розширення .Gadget, клікніть по ньому два рази лівою кнопкою миші, у вас з'явиться віконце, в якому потрібно буде натиснути на кнопку «Встановити».

Даний гаджет повинен відразу ж з'явиться у вас на робочому столі.

Тепер давайте розглянемо ситуацію, коли ви випадково видалили гаджет з колекції і хочете його повернути. У цьому випадку натискаємо «Пуск – Панель управління» ставимо «Перегляд: Категорія» і натискаємо на пункт «Програми»

В наступному вікні вибираємо пункт «Відновлення гаджетів робочого столу, встановлених Windows»

Як відключити гаджети в Windows 7

Я вже писав про те, що гаджети не зовсім безпечні, тому, якщо ви не збираєтеся їх використовувати, то можете відключити їх взагалі в цілях безпеки.

Для цього скористаємося груповими політиками. Натискаємо клавіші Win R і у вікні пишемо «gpedit.msc»

Потрапляємо в редактор групової політики. Йдемо по шляху «Адміністративні шаблони – Компоненти Windows – Гаджети робочого столу»

З правого боку віконця вибираємо пункт «Відключити гаджети робочого столу», клікаєм по ньому два рази:

У вікні вибираємо пункт «Включити», тиснемо «ОК» і «Застосувати».

На цьому все, в цій статті ми з'ясували, як встановити гаджети на Windows 7, як їх видалити, відновити, а також відключити.

Дивимося відео по темі:

Рекламний блок