Установка Windows 10 з флешки. Детальна інструкція

Рекламний блок

Вирішив підготувати детальну пошаговою інструкцію по установці Windows 10 з флешки на ноутбук, або на звичайний стаціонарний комп'ютер. Ми розглянемо установку саме з USB-накопичувача. Установка з диска практично нічим не відрізняється, і ви зможете встановити систему з цієї інструкції. Та й взагалі, сам процес установки Windows 10 мало чим відрізняться від тієї ж Windows 8, або сімки. Так що, якщо у вас вже є досвід, то встановіть без проблем.

Я буду встановлювати на ноутбук Asus, тобто покажу на реальному прикладі, з реальними фотографіями. Якщо ви хочете встановити Windows 10 на новий комп'ютер, замість вже встановленої системи, або взагалі поруч з встановленою системою, то просто дотримуйтесь інструкцій нижче, все вийде. Ми будемо виконувати чисту установку Windows 10, а не оновлювати вже встановлену систему.

Розділимо інструкцію на кілька розділів, так буде простіше і зрозуміліше.

Підготовка флешки Windows 10

Насамперед нам потрібно записати Windows 10 на USB-накопичувач, з якого ми будемо встановлювати систему. Для цього можна скористатися спеціальною програмою від Microsoft, яка називається Media Creation Tool. Завантажити її можна за посиланням: https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10, натиснувши на кнопку Скачати засіб зараз.


Потім просто запустіть програму і дотримуйтесь інструкцій. В процесі потрібно буде вибрати пункт «Створити інсталяційний накопичувач для іншого комп'ютера», потім вказати мову, версію Windows і архітектуру системи, яку ви хочете завантажити і записати на флешку. Вибрати USB-пристрій, і дочекатися поки програма скачає образ Windows 10 і запише його на накопичувач.

Запись Windows 10 на флешку

Докладніше про створення завантажувального накопичувача я писав у статті: Як записати Windows 10 на флешку. Там є багато способів, ви можете просто завантажити iso-образ системи, і записати його на накопичувач за допомогою різних програм: WinSetupFromUSB, UltraISO і т. д. Якщо ви хочете виконати чисту установку з диска, то вам стане в нагоді стаття: Як записати образ Windows 10 на диск? Створюємо завантажувальний диск. Якщо все готово, можемо переходити до наступного кроку.

Перш ніж приступити до установки

Якщо ви будете встановлювати на новий ноутбук, на якому ще немає ніяких даних, то можете відразу перейти до завантаження з флешки і установці системи. Якщо на вашому комп'ютері вже є важливі файли, то обов'язково потрібно перемістити їх у надійне місце. В процесі установки локальний диск C буде відформатований, і вся інформація буде видалена.

Все що знаходиться на робочому столі в папці Мої документи так само буде видалено. Якщо там є необхідні файли, то перенесіть їх на зовнішній накопичувач, або на диск D, наприклад.


Можливо трохи дурний, але як мені здається корисну пораду. Запам'ятайте розмір диску C, і скільки там вільно пам'яті. Просто зайдіть в «Комп'ютер» і подивіться, або навіть запишіть. В процесі установки нам потрібно буде вибрати розділ для установки, і що б нічого не переплутати, можна орієнтуватися по розміру локального диску. А то можна помилково встановить систему на диск D, що видалить з нього всю інформацію, і у вас на комп'ютері вийде дві операційні системи.

Якщо всі потрібні файли знаходяться в надійному місці, можна переходити до завантаження нашого комп'ютера з флешки, або диска, на який ми записали Windows 10.

Настройка завантаження комп'ютера з флешки, або диска

Що б почалася установка Windows 10, нам потрібно завантажити комп'ютер з створеного нами завантажувального накопичувача. Якщо ви встановлюєте з диска, то можете просто вставити його в привід комп'ютера, і перезавантажити комп'ютер. Можливо, автоматично піде завантаження з DVD диска. Якщо з'явиться напис Press any key to boot from CD or DVD, то швиденько натисніть будь-яку кнопку, і почнеться процес установки.

При установці з флешки, або ж коли комп'ютер не захоче вантажиться з DVD диска, то потрібно в БІОС виставити параметри завантаження з потрібного нам накопичувача, або скористатися завантажувальним меню Boot Menu):

 • Перший варіант: Я раджу використовувати саме завантажувальний меню. Так простіше і зрозуміліше. Що б відкрити його, перезавантажте комп'ютер, і відразу почніть натискати на клавішу, яка його викликає. Наприклад, на моєму ноутбуці Asus це клавіша Esc. Повинно з'явиться вікно, в якому ми вибираємо нашу флешку з якої і будемо встановлювати Windows 10. На різних ноутбуках і материнських платах різні клавіші. Як правило, для входу в Boot Menu потрібно натискати: F11, Esc, F12, F8. Це клавіші для виклику Boot Menu, а не для входу в BOIS (UEFI).
 • Другий варіант: Зайти в BIOS, і в параметрах завантаження виставити нашу флешку, або привід на перше місце. Флешка вже повинна бути підключена, в іншому випадку вона не буде відображатися в БІОС. В залежності від того, який БІОС встановлений на вашому комп'ютері, цей процес небагато відрізняється. У вас може бути новий UEFI, з красивим інтерфейсом, де є можливість керувати мишкою, або ж старий, синій або сірий на вигляд.
 • Більш детально про завантаження комп'ютера з USB-накопичувача, або диска написано в статті: Як завантажитися з флешки або з жорсткого диска? Думаю, з цим проблем виникнути не повинно. Якщо щось не виходить, пишіть в коментарях.

  Встановлюємо Windows 10 на ноутбук. Покрокова інструкція

  Коли піде завантаження з нашого накопичувача, ви побачите перше вікно, в якому потрібно вказати мову, формат часу і метод введення. Виставляємо необхідні параметри і натискаємо Далі.

  Указываем язык Windows 10

  У наступному вікні просто натискаємо на кнопку Встановити.

  Начало установки Windows 10

  Далі нас попросять ввести ключ продукту. І тут є кілька варіантів:

 • Якщо у вас є ключ, тобто ви купили Windows 10, то прописуємо його і натискаємо Далі.
 • Якщо у вас раніше була встановлена ліцензійна Windows 7 або Windows 8 (8.1), і у вас є ключ, то ви можете вказати його, він підходить починаючи з 12 листопада 2015 року. Це означає, що система, яку ви встановлюєте повинна бути завантажена з сайту Майкрософт після 12 листопада 2015 року.
 • Ну а якщо у вас немає ключа, то просто натискаємо «У мене немає ключа продукту», або «Пропустити».
 • Ключ активации Windows 10

  Якщо ви на накопичувач записали дві версії Windows 10, з архітектурою x64 і x86, то може з'явиться вікно з проханням вибрати потрібну для встановлення. Або ж вибрати саме версію системи: Домашня, або Професійна.

  Выбор версии Windows 10 для установки на компьютер

  В наступному вікні нам потрібно прийняти ліцензійну угоду.

  Условия лицензии

  Йдемо далі. Потрібно вибрати тип установки. Вибираємо «Вибіркова: тільки установка Windows». Оновлення нас не цікавить, так як ми виконуємо чисту установку.

  Чистая установка Windows 10

  Зараз дуже важливий момент.

  Вибираємо розділ для установки системи

  Тут будьте уважні. Якщо на всьому вашому жорсткому диску немає ніякої корисної інформації, то ви можете видалити всі розділи виділивши їх і натиснувши Видалити, і розбити жорсткий диск заново, створивши необхідні розділи кнопкою Створити. І вибравши для Windows 10 необхідний розділ натиснути Далі.

  Якщо у вас диск вже розбитий на розділи, і ви хочете встановити Windows 10 на диск C замість старої системи, то виберіть розділ, який відповідає диску C. Визначити його можна за розміром (я радив запам'ятати його перед установкою). Якщо ви не впевнені який з розділів диск C, то краще всього перервати установку, звичайним чином включити комп'ютер, подивитися розмір диску C, заново запустити установку, вибрати необхідний розділ, натиснути на кнопку Форматувати, виділити відформатований розділ і натиснути Далі.


  Зверніть увагу, що розділ у вас може назватися інакше ніж у мене. Орієнтуйтеся по розміру. Що б випадково не видалити дані з іншого локального диска.

  Якщо ви встановите систему на інший розділ, поряд з уже встановленою Windows, у вас на комп'ютері вийде дві операційні системи, і при включенні комп'ютера можна буде вибрати яку запустити.

  Выбираем диск для установки Windows 10

  Помилка «Неможливо встановити Windows в розділ...»


  В процесі установки з флешки я зіткнувся з шибкой «Установка Widnows на даний диск неможлива. На вибраному диску знаходиться таблиця MBR-розділів. У системах EFI Windows можна встановлювати тільки на GTP-диск».

  Установка Widnows 10 на данный диск невозможна

  Якщо ви зіткнулися з такою ж помилкою, то про рішення читайте в цій окремій статті. Рішень в інтернеті є дуже багато. А я в процесі вибору пристрою для завантаження в завантажувальному меню просто вибрав свою флешку без напису UEFI (там відображалося два накопичувача). І все запрацювало.

  Після вибору розділу почнеться копіювання файлів.

  Копирование файлов

  Коли файли будуть скопійовані, комп'ютер перезавантажиться.


  Якщо ви встановлюєте Windows 10 з USB-накопичувача, і виставляли завантаження в BIOS, то швидше за все після перезавантаження знову піде установка з флешки. Нам цього не потрібно, адже всі необхідні файли вже скопійовані на комп'ютер. Якщо це відбудеться, і знову з'явиться вікно з вибором мови, то просто відключіть флешку і закрийте вікно установки. Комп'ютер перезавантажиться і продовжиться установка вже з жорсткого диска.

  Почнеться підготовка до встановлення, настроювання параметрів і т. д. Чекаємо поки комп'ютер запропонує нам знову вказати ключ продукту. Вказуємо його, або натискаємо на пункт Зробити пізніше.

  Ключ продукта

  Далі нам запропонують підключитися до Wi-Fi (якщо мережа є в радіусі дії). Якщо ви хочете створити обліковий запис Microsoft, або войте в свій обліковий запис, то підключитися до Wi-Fi. А якщо ви хочете просто створити локальний обліковий запис, як я, то до інтернету можна не підключать, і натиснути Пропустить цей крок.

  Windows 10: подключение к Wi-Fi в процессе установки

  Наступний крок – налаштування параметрів. Якщо ви хочете вручну задати необхідні параметри, виберіть Налаштування параметрів. Або просто натисніть на кнопку Використовувати стандартні параметри.

  Настройка параметров Windows 10

  Створюємо локальний обліковий запис для нашого комп'ютера. Якщо ви підключилися до інтернету, то можна буде створити, або увійти в свій обліковий запис Microsoft.

  Учетная запись компьютера

  Розпочнеться настроювання комп'ютера і програм. У мене цей процес пройшов швидко. Все залежить від потужності комп'ютера. У будь-якому випадку потрібно просто почекати.

  Завершение установки, настройка программ

  Коли закінчиться налаштування, з'явиться робочий стіл Windows 10. На цьому установка закінчена.

  Windows 10 установлена на компьютер с флешки

  Можна користуватися системою. Встановлювати програми і драйвера. На мій ноутбук Asus, Windows 10 сама підібрала і встановила всі необхідні драйвера. Але так буваємо не завжди, дуже часто з драйверами виникає безліч проблем.

  Якщо після встановлення щось не працює, наприклад Wi-Fi, то потрібно шукати драйвера на офіційному сайті виробника вашого ноутбука, материнської плати, або іншого пристрою (для вашої моделі). Проблема тільки в тому, що не для всіх ноутбуків і пристроїв є драйвера для Windows 10.

  Діліться у коментарях своїми порадами і враженнями від нової системи. А якщо у вас щось не вийшло зробити по інструкції, то опишіть докладно свій випадок, постараємося розібратися.

  Рекламний блок