Чим відкрити mkv файл? Огляд 5 кращих програм

Рекламний блок

Кожен коли-небудь качав фільми з торрентів. Начебто все добре, але файли періодично не відкриваються, оскільки мають дозвіл *.mkv. А чому не AVI, до якого ми звикли за таку кількість часу?

Зміст:


 • The KMPlayer
 • GOM Player
 • MKV Player
 • Media Player Classic
 • VLC media player

 • Формат AVI розроблявся всім відомою компанією Microsoft з комерційною метою. Все було відмінно, поки на ринок не «випустили» принципово новий формат blu-ray c позамежним якістю відеоряду.

  my_file_mkv

  Перетиснути вихідну інформацію в AVI формат, намагаючись створити BD-rip файли, не виходило, оскільки кінцевий продукт був жахливим у всіх відносинах:

 • Мале дозвіл;
 • Неможливість вставити субтитри;
 • Відсутність зміни мов.
 • У результаті вітчизняні «Кулібіни» створили власний контейнер і назвали його «Matroska» (Матрьошка). Ім'я формату утворено шляхом транслітерації: Matroska – mk, video – v = mkv. Він спочатку має більше можливостей, ніж AVI, але не так поширений.

  З-за цього у багатьох виникає питання про те, чим відкрити mkv файл на ПК? Розробники подбали про це, забезпечивши свою продукцію відповідної можливістю. Розглянемо найвідоміших представників, а саме:

 • The KMPlayer;
 • GOM Player;
 • MKV Player;
 • Media Player Classic;
 • VLC media player.
 • The KMPlayer


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  чем открыть mkv

  Не варто плутати цей плеєр з KMPlayer, нехай у них і ідентичні назви. Останній розроблявся KDE-середовища. Наш же має відмінну приставку «The» і «заточений» під Windows і Android.

  Іншими словами, якщо ви не знаєте, чим відкрити mkv на Android, можете сміливо качати з Play Market це додаток.

  В іншому, програма підтримує практично весь список популярних форматів як аудіо, так і відео. Серед них значиться також FLV, WMV, AVI, MKV і QuickTime. Головна її відмінність – підтримка величезної кількості кодеків.

  Ходять чутки, що деякі з них вкладена в пакет З не зовсім легально, але користувачу це лише на руку, оскільки не доводиться переплачувати за ліцензію.

  чем открыть mkv

  Можливостей вистачає.

  По-перше, цей плеєр може спокійно відтворювати навіть «биті» і недокачані файли будь-якого формату (крім DVD). По-друге, в інсталяційний пакет спочатку включена бібліотека libavcodec, тому реєстр не буде додатково «засмічувати» різним сміттям.

  чем открыть mkv  Зверніть увагу! Для любителів незвичайного дизайну передбачена підтримка обкладинок і додаткових плагінів від Winamp. І найголовніше: реалізована підтримка практично всіх мов.
  повернутися до меню ^

  GOM Player


  чем открыть mkv

  Ще один непоганий варіант для тих, хто не знає, чим відкрити mkv файл на windows 8 і більш ранніх версіях ОС. Інсталяційний пакет має вбудований набір кодеків, які потрібні для відтворення всіх мало-мальськи відомих форматів.

  Крім базового функціоналу, плеєр здатний «є» як недокачані, так і биті мультимедіа-файли. Інша справа, що якість картинки при цьому може страждати. Крім цього, в GOM можна робити знімки екрану, записувати звук і субтитри.

  чем открыть mkv

  Відмінний варіант для старих ПК з характеристиками 2004-2007 роки. Будь-який фільм буде відтворюватися без ривків і заїкань, оскільки тут непогано реалізована постобробка.

  чем открыть mkv

  На жаль, програвач не можна «перекроїти під себе зважаючи на закритість вихідного коду. З-за цього неможливо прибрати вбудовану рекламу, яка періодично дратує.

  повернутися до меню ^

  MKV Player

  чем открыть mkv

  Ідеальний варіант для тих, хто не знає чим відкрити mkv. Сама назва вже як би натякає. Програма спочатку замислювалася як примітивний і зручний інструмент для відтворення MKV-формату, а також популярних аудіо і відео-файлів.

  Зовнішній вигляд вікна чимось нагадує класичний WM-плеєр 7 версії. Відмінності лише в тому, що тут кнопки мають не піктограми з позначенням, а текстові підписи.

  Іншими словами, якщо ви хочете натиснути на відтворення, потрібно клікнути не трикутник, а на кнопку «грати».

  чем открыть mkv

  Функціонал відверто убогий. Тут ви не знайдете ні еквалайзерів, ні налаштувань ефектів, ні довідника. Можна лише варіювати швидкість відтворення доріжок і відображення субтитрів.

  повернутися до меню ^

  Media Player Classic

  чем открыть mkv

  Цей програвач часто плутають з Windows Media. Певне зерно істини в цьому є: продукт має зовнішність, ідентичну WMP версії 6.4. Але на цьому все подібність закінчується, оскільки в основі MPC лежить зовсім інший код.

  Примітно, що над програмою працює лише один програміст на ім'я Gabest.

  Цей продукт здатний читати практично всі формати, включаючи VCD, SVCD, AudioCD і DVD. Що стосується цифрових, то всі подробиці можна дізнатися на офф. сайті розробника.

  чем открыть mkv

  Уважний народ помітить, що в MPC не вказана підтримка MKV і почне панікувати. Не варто цього робити, оскільки програма підтримує DivX 7 версії, так що проблем з mkv-файлами не буде. Навіть кодеки не доведеться додатково оновлювати.

  Крім цього, плеєр чудово справляється з флеш-відео, захоплень кадрів через TV-тюнер і не тільки.

  чем открыть mkv

  Що стосується недоліків. По-перше, ви не зможете налаштувати яскравість і контраст автоматично. Доведеться колупатися з налаштуваннями вручну, що не зовсім зручно. По-друге, на слабких системах програма буде гальмувати, оскільки вимагає підтримки SSE.

  В цілому непоганий побутової плеєр для нетривіальних завдань.

  повернутися до меню ^

  VLC media player

  чем открыть mkv

  Знаменитий «дорожній конус», здобув славу безвідмовної і всеїдною програма, якому по плечу будь-який формат відео, так і аудіо. Виходячи зі слів розробника, це було завантажено понад 500 млн разів за всю історію існування.

  Навряд чи який-небудь плеєр може похвалитися подібним успіхом.

  Шалений ажіотаж VLC обумовлений його відкритістю і крос-платформенностью. Якщо ви не знаєте, чим відкрити avi на mac, сміливо качайте версію для MacOS і насолоджуйтесь переглядом улюбленої доріжки.

  чем открыть mkv

  Не полінуйтеся завчити основні сполучення клавіш плеєра, щоб користуватися ним без мишки. Повірте, це дуже зручно, не доводиться щоразу тягнутися за «гризуном», щоб зробити голосніше, відкрити субтитри або зробити скріншот.

  До речі, про субтитри. Якщо ви дивитеся фільм з оригінальним звуковим супроводом, додайте в папку з кіно невеликий SRT-файл з субтитрами. Плеєр автоматично розпізнає його і додасть доріжку з перекладом.

  чем открыть mkv

  Починаючи з версії 2.0 для VLC стали доступні скіни. Тепер можна повністю змінювати зовнішню оболонку плеєра на свій розсуд.

  Рекламний блок