Як прибрати абзац в Ворді

Рекламний блок

Не завжди ми друкуємо текст в Ворді заново. Наприклад, Ви можете скопіювати його в документ зі статті в Інтернеті або книги, яка є у Вас на комп'ютері в електронному вигляді. І буває так, що після вставки скопійованого фрагмента в Ворд, кожне речення, а може навіть і рядок, що починаються з нового абзацу.

Тому давайте розберемося, як можна швидко прибрати абзаци в Ворді у всьому документі.

Якщо Вам потрібно просто видалити зайвий абзац на сторінці в Ворді, виділіть її мишкою – для цього клацніть по потрібному абзацом три рази лівою кнопкою миші і натисніть кнопку «Delete чи Backspace» на клавіатурі.

Как убрать абзац в Ворде

Знак абзацу в Ворді має вигляд вертикальної палички з невеликим заокругленням з лівого боку. Щоб відобразити їх у документі, перейдіть на вкладку «Головна» і в групі «Абзац» натисніть на кнопочку «Відобразити всі символи».

Щоб не довелося видаляти в кожному рядку знак абзацу вручну – скористаємося автозаміну. На сайті вже є стаття, як зробити заміну в Ворді. Перейшовши по посиланню, можна детально ознайомитися з цією темою.

Спочатку давайте розглянемо, як прибрати абзаци в Ворді, якщо вони встановлені для кожного рядка. У цьому випадку, пропозиція в кінці рядка обривається і продовжується на новому рядку вже з абзацу.

Натискаємо комбінацію клавіш «Ctrl H», після цього відкриється діалогове вікно «Знайти і замінити». У ньому натискаємо на кнопочку «Більше» внизу зліва, щоб відкрити додаткові параметри.

Далі ставимо курсор в полі «Знайти», натискаємо кнопочку «Спеціальний» і вибираємо зі списку «Знак абзацу». В полі з'являться відповідні символи абзацу «^p».

Ставимо курсор у поле «Замінити на» і натискаємо один раз пробіл на клавіатурі (поле так і залишиться порожнім). Після цього тиснемо на кнопку «Замінити все».

З'явиться діалогове вікно, в якому буде зазначено кількість виконаних замін, натисніть «ОК».

Тепер всі символи абзацу в документі будуть замінені на прогалини. У прикладі, текст спочатку був поділений за змістом на два абзаци. Після заміни він залишився один. Якщо Ваш текст повинен бути розділений на логічні абзаци, Ви можете розставити їх вручну. Просто поставте курсор перед тим словом, з якого має починатися пропозиція в новому абзаці та натисніть «Enter».

Якщо у Вас великий документ, то це займе чимало часу. Тому давайте розглянемо інший спосіб заміни.

Уважно подивіться на Ваш текст. У прикладі, якщо абзац поставлений примусово, то варто пробіл і символ абзацу. Якщо він мається на увазі в тексті за змістом, стоїть знак пунктуації, це може бути крапка, знак або знак питання і символ абзацу.

Тепер зробимо наступну заміну. У поле «Знайти» ставимо пробіл з клавіатури і знак абзацу «^p», у поле «Замінити на» ставимо один пробіл. Натисніть кнопку «Замінити все».

В результаті, ми замінимо тільки ті абзаци, які розривають пропозиції і не розуміються в тексті за змістом.

Може бути й інша ситуація – в кінці кожного рядка стоїть знак абзацу без пробілу. У цьому випадку, спочатку замініть точку-кінець абзацу, знак оклику-кінець абзацу, знак питання-кінець абзацу, різними не зустрічатимуть у тексті символами.

Наприклад, замінимо точку-кінець абзацу на три поспіль йдуть знака більше >>>.

Перед символами, якими будете замінювати, обов'язково поставте попереду потрібний розділовий знак. У прикладі повинна стояти крапка, і в рядку «Замінити на» повинно бути «.>>>».

Текст змінився наступним чином.

Тепер потрібно замінити один символ абзацу на один пробіл. Текст прийме наступний вигляд.

Далі потрібно замінити спеціальний знак, який Ви використовували на символ абзацу.

В результаті, ми прибрали всі непотрібні знаки абзацу, які стояли у кінці кожного речення, і зробили абзаци тексту там, де вони розуміються за змістом.

І останнє, на що ми звернемо увагу – як прибрати порожні абзаци, які стоять між іншими в тексті. У прикладі, потрібно прибрати по одному пустого абзацу.

У цьому випадку, виходить, що поспіль стоять два знаки абзацу: один у кінці останнього речення, інший – на початку порожній рядок.

Виконаємо заміну для двох знаків абзацу на один. Тепер наш текст виглядає правильно.

Думаю, прочитавши статтю, Ви швидко зможете видалити непотрібні абзаци, прибрати зайві абзаци в кінці кожного рядка або порожні абзаци в документі Ворд.Рекламний блок