Причини чому не заряджається батарея на ноутбуці?


Здрастуйте, шановні читачі та передплатники! У цій невеликій статті ми спробуємо розібратися з основними причинами, за якими батарея на ноутбуці не може заряджатися. А також, тут будуть наведені основні способи усунення подібних проблем. Оскільки будуть розглянуті несправності саме з батареєю, то потрібно буде переконатися, що вся заковика саме в ній. Що б це визначити, підключіть до ноутбука блок живлення. Якщо при підключенні до мережі він буде нормально працювати, то значить дійсно проблема в батареї. Якщо ж так і буде показувати всіма ознаками, що немає нормального харчування, то явно проблема криється в самому блоці живлення. Переконайтеся, що він підключений до мережі, спробуйте замінити його.

Не заряджається батарея на ноутбуці

У таких випадках рекомендується скористатися спеціальними утилітами для діагностики батареї. Подібних програм в інтернеті дуже багато, тому є з чого вибрати. Можна навіть використовувати кілька таких додатків, для точності результатів. Досить часто проблеми виникають із-за поганого контакту батареї з ноутбуком. Спробуйте її кілька разів вийняти і вставити назад. Вийміть і подивіться на контакти. Якщо вони окислилися, або як-небудь забруднилися, то їх необхідно зачистити. Так само переконайтеся, що батарея правильно вставлена в ноутбук. Але причина може бути пов'язана і з модулем живлення, який міг просто вийти з ладу. Тоді усі харчування буде надходити на ноутбук, але на батарею воно не потрапить. Тут краще буде віднести в сервісний центр. Навіть не намагайтеся займатися ремонтом цього елемента, по недосвідченості можна завдати ще більшої шкоди вашому комп'ютеру. Довірте це краще фахівцям.

Батарея ноутбука підключена але не заряджається

Іноді батарея може заряджатися, але не повністю, зовсім трохи заряд не буде доходити до 100%. Не варто втрачати з-за цього свого спокою. Дуже часто самі виробники роблять таку фішку, для того що б продовжити термін служби батареї. Батарея буде набагато довше радувати Вас своєю службою, якщо її будуть заряджати трошки не до кінця. А ось якщо раніше при повному заряді показувало всі сто відсотків, а тепер тільки 99%, то це означає, що параметри, які стежать за рівнем заряду, могли трохи збитися. Це можна легко виправити, повністю розрядивши батарею, а потім зарядити її до кінця (приблизно дев'ять годин зарядки). Якщо не вийшло таким чином відкоригувати параметри пов'язані з зарядом батареї, то скористайтеся спеціальними утилітами, через які можна налагодити цей параметр вручну.

У разі якщо Ваш ноутбук ще відносно новий і на нього ще не закінчився гарантійний термін, то при будь-яких неполадках, найкращим варіантом буде віднести його в сервісний центр, де його і полагодять. Навіть якщо гарантія вже закінчилася, можна сміливо звертатися в сервісний центр для Вашої марки ноутбука. Вийшов з ладу акумулятор, або зарядний пристрій, можна замовити через інтернет в надійних магазинах — так буде набагато дешевше. Деякі сервісні центри надають послуги з ремонту й відновлення батарей. Можна цим скористатися, адже ремонт вийде набагато дешевше, ніж покупка нового акумулятора. Самостійно ремонтувати батарею вкрай не рекомендується. Тут необхідно враховувати безліч нюансів, які можна упустити і завдати ще більшої шкоди як батареї, так і ноутбука.


Також можете ознайомитися з відео, в якому показано ремонт акумулятора для ноутбука.

Слід розуміти, що батарея не може працювати вічно. Пройде час, і вона в будь-якому випадку вже не буде так тримати заряд, як раніше. Але те, як довго буде акумулятор служити, багато в чому залежить і від Вас. У цьому може допомогти правильна експлуатація даного елемента, незабутній робити калібрування батареї. В першу чергу намагайтеся заряджати ноутбук до повного заряду. Таким чином можна буде рідше заряджати батарею, що значно знизить на неї навантаження. Негативно можуть впливати і різні перепади напруги в мережі. Придбайте спеціальний мережевий фільтр і через нього підключайте блок живлення. Це дозволить уникнути згубного впливу коливань в мережі.

Сподіваюся Вам допоможуть поради з сьогоднішньої статті для того що б продовжити термін служби батареї ноутбука, а також у разі, якщо батарея на ноутбуці не буде заряджатися. Бережіть свою апаратуру!