Як встановити драйвера без диска?

Рекламний блок

Ви знаєте, де у вас зберігаються диски з драйверами, які йшли в комплекті з комп'ютером? Особисто я завжди знаю, де у мене лежать такі диски. Напевно, ця звичка залишилася з часів, коли інтернет був далеко не у всіх, а швидкість його була незначна, і втратити диск з драйверами від материнської плати означало кілька днів пошуків відповідного диска по всім знайомим.

Зараз ситуація сильно змінилася. Втрата диска не принесе жодних проблем, а в деяких випадках це навіть на краще, так як завжди можна знайти свіжі версії драйверів. Практично в кожному будинку є швидкісний інтернет, та знайти необхідний драйвер - справа кількох хвилин, але для багатьох користувачів це зовсім непросте завдання.

Я постараюся пояснити, як можна швидко знайти необхідний драйвер, витративши мінімум зусиль. Для цього я приведу 3 способи установки драйвера без оригінального диска.

 • Правильний. Скачати з сайту виробника обладнання;
 • Пошук драйверів в інтернеті за VEN & DEV;
 • Установка зі збірки драйверів.
 • 1. Шукаємо драйвер на сайті виробника

  Це самий хороший спосіб пошуку необхідних драйверів. По-перше, завантажуючи драйвер з сайту виробника можна бути впевненим у його сумісності з обладнанням. По-друге, таким чином ми завжди можемо завантажити саму останню версію. По-третє, зараз в інтернеті величезна кількість шахраїв, які хочуть «впарити» замість потрібного драйвера якийсь вірус. Завантажуючи драйвер з офіційного сайту, можна бути впевненим, що це дійсно те, що ви шукали.

  Перш, ніж шукати необхідний драйвер, потрібно з'ясувати виробника і модель устаткування, на яке потрібно інсталювати драйвер, наприклад, материнської плати і відеокарти. Для цього можна просто подивитися назву на самій материнській платі, або ж, якщо доступ до комплектуючих системного блоку утруднений, можна скористатися програмами для збору інформації про систему. Можна скористатися безкоштовною програмою Aspia. (клікніть на картинці для її збільшення)

  определение материнской платы программой Aspia

  Припустимо, ми знаємо, що наша плата ASUS P5K/EPU. Відповідно, ми повинні піти на сайт виробника http://ru.asus.com/ Вибираємо пункт меню «Сервіс» - «Центр завантажень«.

  Asus центр загрузок

  У вікні вибираємо нашу операційну систему і натискаємо «пошук«.

  Asus - выбор операционной системы

  Далі перед нами з'являється ієрархічний список файлів завантаження для всього обладнання цієї материнської плати.

  asus скачивание драйверов

  Все, що залишається зробити - завантажити необхідні драйвера і запустити установку.

  Звичайно, шлях до скачування файлів на сайтах інших виробників буде відрізнятися від представленого мною варіанти, але в цілому все, що потрібно зробити - це зайти на сайт виробника, зайти в розділ завантаження або підтримка (support), знайти потрібну нам материнську плату і завантажити файли для нашої операційної системи.

  Але у цього способу є один недолік. Для того, щоб скачати драйвера на материнську плату, нам потрібен доступ в інтернет, а для цього того, щоб працював інтернет, необхідно що б вже були встановлені драйвера на мережеву карту. ?? Вихід із ситуації простий - або завжди мати на жорсткому диску збережену копію драйверів мережевої плати, або завантажувати їх з іншого комп'ютера/ноутбука.

  2. Пошук драйверів в інтернеті за VEN & DEV

  Найчастіше визначити модель і виробника обладнання не так просто. Особливо це стосується старих системних блоків, в яких можуть бути встановлені плати розширення (наприклад, звукові карти) від виробника no-name. ?? Іноді на платах немає взагалі ніякого позначення.

  Така ж проблема може виникнути при установці драйверів на ноутбук (особливо на ноутбуки, що продаються під брендом магазину), так як немає можливості заглянути всередину пристрою.

  По-перше, почнемо з того, що я поясню наступний момент: дуже багато материнські плати використовують одні і ті ж мікроконтролери незалежно від виробника. Так, наприклад, на різних материнських платах може бути встановлений один і той же звуковий мікропроцесор, отже і драйвер для нього буде один і той же. Те ж саме стосується обладнання, що продається під брендами магазинів. Наприклад, ноутбуки фірми DNS представляють із себе збірку компонентів, вироблених на тих самих заводах, де виробляють ноутбуки іменитих виробників як HP, Dell. Іншими словами, немає різниці під яким брендом обладнання продається, якщо всередині нього встановлені ті ж самі компоненти.

  В такому випадку нам допоможе інформація про пристрої, надана операційною системою. У кожного компонента є своя маркування. Зокрема це виробник - VEN (від англ. vendor) і власне сама маркування обладнання - DEV (від англ. device).

  Щоб переглянути цю маркування, потрібно зайти в диспетчер пристроїв. Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер«, потім вибрати пункт «управління» і в списку вибрати пункт «диспетчер пристроїв«. У правій частині вікна потрібно двічі клацнути мишею по обладнанню, на яке ми хочемо встановити драйвера і у вікні, вибрати пункт «відомості«. У цьому вікні ми побачимо рядок виду - PCI\VEN_8086&DEV_2772&SUBSYS_817A1043&REV_02\3&11583659&0&10

  Нас цікавить частина - VEN_8086&DEV_2772. (Відповідно замість 8086 і 2772 можуть бути будь-які цифри і букви). Саме цю частину ми копіюємо (скопіювати рядок можна натиснувши Ctrl C).

  Переходимо на сайт http://devid.info/ru/ і вставляємо скопійований код у поле пошук. Якщо на даному сайті будуть знайдені драйвера, то перед нами з'явиться список з відповідними файлами.

  скачивание драйверов по DEV VEN с david.info

  Далі потрібно натиснути на значок дискети і у вікні клацнути посилання поруч з написом «Оригінальний файл:«.

  Поиск драйвера по VEN DEV

  3. Установка драйвера зі збірки.

  Це самий легкий і швидкий спосіб встановити драйвера в систему. В інтернеті існує безліч дисків, установників драйверів. Зазвичай, такі файли представляють з себе образ диска, який можна записати на CD або DVD.

  Суть роботи з такими збірниками дуже проста. Все, що нам потрібно, - вставити диск в привід і відкрити автозапуск. Після цього програма просканує ваш комп'ютер і визначить пристрої, на які не встановлені драйвера, а також пристрої, драйвери яких можна оновити. Зазвичай такі диски мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та робота з ними не складає труднощів навіть починаючому користувачеві.

  З таких дисків я віддаю перевагу Driver Pack Solution.

  DriverPackSolution

  Але не все так безхмарно. У цього способу є ряд недоліків. Наприклад, не можна гарантувати, що встановлені драйвера будуть 100% сумісні з обладнанням і операційною системою.

  Я не прихильник такого методу, але не можу заперечувати, що такий диск не раз виручав мене у важких ситуаціях. Крім того, у цього способу є вагома перевага. При такому способі установки не потрібно підключення до інтернету.

  Думаю, дана стаття допоможе Вам швидко розібратися з пошуком драйверів. До швидких зустрічей =)

  Пора крокувати в ногу з часом і долучатися до хмарним технологіям, в цьому Вам допоможе office 365. Використовуйте свій Office там, де зручно.

  Рекламний блок