Svchost.exe навантажує процесор. Що робити?

Рекламний блок

Svchost.exe - це загальна назва процесорних хостів, динамічно запускаються з підключаються бібліотек. Багато користувачів стикаються з тим, що даний процес завантажує систему на 50, а часом навіть на всі 100 відсотків! Звичайно, хтось скаже, що справа під шкідливий файл, який знаходиться на вашому комп'ютері, проте на ділі це далеко не завжди так. До того ж операційна система Windows нерідко підкидає проблем буквально нізвідки...

Рішення

 • Існує кілька способів. Перший, яким ви повинні скористатися, це перевірка системи на наявність шкідливих файлів, оскільки якщо труднощі справді полягає у вірусі, то після його видалення нашу статтю ви можете не читати. Так, до речі, не забудьте перевірити процес через диспетчер завдань (CTRL ALT DEL). Якщо він запущений від імені користувача, а не від імені SYSTEM, то це на 99% вірус.
 • Спробуйте просто перезавантажити комп'ютер. Це може бути глюк вашої ОС.
 • Запустіть диспетчер завдань. Перед собою ви побачите ціле дерево процесів svchost.exe. Наведіть на один з них стрілку миші, натисніть ліву кнопку і виберіть пункт «Перейти до служб». Тепер перед собою ви побачите велику кількість служб, що використовує даний процес. Залишається знайти серед них саме ту службу, яка і завантажує процесор. Як це зробити? Необхідно відключати кожну службу і дивитися на результат. Однак самостійно робити це ми б вам не радили, краще заручитися підтримкою друга чи колеги, який точно знає, як служби можна припиняти, а які - не варто (це може позначитися на працездатності вашого ПК). Для цього ви можете використовувати аналізатор процесу svchost, який поширюється безкоштовно. Після того, як буде знайдена служба, її необхідно відключити через «Керування комп'ютером», що після перезавантаження вона не завантажувалась. І ще - даний метод підходить тільки для Windows 7, хоча деякі користувачі запевняють, що для Vista і XP він працює аналогічно.
 • Наступний метод заснований на відключення оновлень операційної системи. Як виявилося, завантажувані оновлення можуть сильно навантажувати процесор і це дуже несподівано. Що б відключити даний сервіс, необхідно натиснути на кнопку «Пуск» - «Панель управління» - «Центр оновлення Windows». Перед вами відкриється нове вікно. У лівій частині екрана виберіть пункт «Настройка параметрів».

  В розділі «оновлення» виберіть пункт «Не перевіряти наявність оновлень (не рекомендується)», натисніть ОК.

  ВАЖЛИВО! Так робити не варто, якщо ви стежите за безпекою свого комп'ютера! Адже оновлення допомагають «залатати дірки», через які в систему може потрапити вірус або троян.

 • Як варіант, деякі користувачі пропонують відкотити систему на кілька днів тому, коли проблем не спостерігалося. Спосіб вельми спірне, хоча того, що він може допомогти, ми не виключаємо.
 • На просторах рунета нам вдалося знайти ще один цікавий спосіб, але використовувати його можна тільки на свій страх і ризик! Знайдіть папку Prefetch (знаходиться в розділі *:\WINDOWS\) і видаліть її. Потім знайдіть папку Tasks (*:\WINDOWS\system32\), відкрийте її і видаліть усі файли. Тепер запустіть диспетчер завдань, видалити все дерево завдань svchost.exe, після чого перезавантажте комп'ютер.
 • Свої рішення і думки ви можете повідомити нам через блок коментарів.

  Рекламний блок