Правильний догляд за комп'ютером

Рекламний блок

Комп'ютер, як і будь-яка інша техніка, вимагає деякого відходу в процесі експлуатації бо це може призвести до різного роду поломки комплектуючих. Запорука довговічною стабільної роботи вашого залізного друга залежить від вас. «Це занадто складно» — можуть подумати люди незнайомі з внутрішнім пристроєм системного блоку, але вони будуть неправі. Як правило, все, що потрібно від власника комп'ютера — раз у кілька місяців відкручувати і закручувати десяток гвинтів, озброївшись пензликом, пилососом і викруткою.

Розташування системного блоку

Комп'ютер найкраще ставити в найменш запилених місцях, так як пил є основним ворогом будь-якої електроніки. Якщо у вас є вибір: поставити системний блок на підлозі або на столі, то другий варіант буде набагато кращим, із точки зору наявності пилу навколо корпусу. Справа в тому, що система активного охолодження з допомогою кулерів (вентиляторів) втягує і пропускає через системний блок повітря, пил з якого осідає на деталях. Великі шари пилу надають собою теплову прошарок, яка є причиною перегріву окремих деталей комп'ютера.

Видалення пилу з системного блоку

Нам знадобляться:

 • м'яка щіточка (добре підійде художня);
 • пилосос;
 • викрутка.
 • Правильный уход за компьютером


  Перед початком роботи відключіть живлення комп'ютера.

  Чистити системний блок зовсім не складно, потрібно робити це в проміжку від декількох місяців до півроку, залежно від місця проживання комп'ютера. Більшість комп'ютерних корпусів відкриваються з допомогою простої викрутки. Відкрутивши кілька гвинтів із задньої стінки корпусу і потягнувши бічні стінки вздовж блоку тому можна приступати до чищення:

 • Спочатку використовується пилосос, для видалення пилу з поверхонь корпуса і плат;

 • ВАЖЛИВО! Не допускайте контакту пилососа з деталями комп'ютера, оскільки це може вивести деталь з ладу.

 • Пил з електронних плат і інших внутрішніх елементів віддаляється пензликом;
 • Дуже бажано чистити радіатор з кулером процесора (велика залізна штука під самим великим вентилятором на найбільшій платі), т. к. в ньому швидко накопичуються великі кількості пилу;
 • Обов'язково продути, а краще розібрати і почистити кулера блоку живлення відеокарти.
 • Термопаста і змащення

  Термопаста - уход за компьютеромЗ плином часу потрібно буде міняти розхідники. У ПК це мастило підшипника вентилятора і термопаста, яка є теплоізолюючої прошарком між радіатором і процесором, також між радіатором і процесором відеокарти. Термопаста наноситься тонким шаром на попередньо очищену поверхню процесора. Термопасту рекомендується міняти раз в 2-3 року. З часом мастило підшипника кулера виробляється, що призводить або до зниження ефективності охолодження і зростання рівня шуму, або до повної зупинки вентилятора. У такому випадку потрібно або розібрати кулер і замінити масло, або замінити сам кулер.

  Додатково

  Якщо електроніка, в тому числі і системний блок комп'ютера випробувала сильний перепад температур (наприклад, ви принесли його додому з морозу), то включати його можна протягом тривалого часу, поки утворився конденсат не висохне. В іншому випадку ви ризикуєте отримати коротке замикання і згорів комп'ютер.

  Не варто вимикати комп'ютер іншими способами, окрім як через меню «пуск». Відключення живлення може пошкодити як операційну систему і призвести до втрати даних, так і пошкодити деталі вашого ПК.

  Рекламний блок