Що таке SSD - переваги і недоліки

Рекламний блок

Що таке SSD? Твердотільний накопичувач (від англ. Solid-State Drive, SSD) – запам'ятовувальний пристрій немеханічного типу, виконане на основі мікросхем пам'яті та керуючого контролера.

Хоча ці пристрої досить компактні, сфера їх застосування не обмежується використанням в ноутбуках, нетбуках і інших портативних пристроях.

Їх встановлюють у звичайні настільні ПК, коли хочуть досягти максимальної швидкодії.

Зміст:


 • Що таке SSD — архітектура SSD-накопичувачів
 • Переваги та недоліки SSD-накопичувачів

 • что такое ssd?

  Крім основних переваг твердотільних накопичувачів, таких як швидкодія, компактність (розмір і вага), SSD мають і ряд суттєвих недоліків: значно меншу зносостійкість і істотно більш високу вартість у перерахунку на 1 Гб ємкості.

  что такое ssd?

  Крім заміни основного жорсткого магнітного диска SSD-накопичувачем, існує схема їх комбінації, що отримали назву гібридних жорстких дисків Solid State hybrid drive.

  При використанні такої схеми твердотільний накопичувач, як правило, невеликої ємності (30 ГБ) використовується в якості буфера обміну, рідше як окремий накопичувач (Dual Hybrid Drive System).

  Така схема компонування дозволяє використовувати перевага флеш-пам'яті – швидкість випадкового доступу при збереженні невисокій вартості зберігання великих обсягів даних.

  На даний момент SSD-накопичувачі доступні для широкого кола споживачів, мають такі обсяги: 30/32 Гб, 60/64 Гб, 120/128 Гб, 240/256 Гб, 480/500/512 Гб, 1 Тб.

  Основним інтерфейсом підключення служить SATA III, хоча останнім часом виробники ноутбуків відмовляються від використання mSATA на користь NGFF.

  что такое ssd?

  Основні ринки споживання твердотільних накопичувачів – серверний, споживчий, індустріальні рішення.

  Вартість твердотілих накопичувачів поступово знижується, якщо в 2013 році SSD-диск ємністю 128 Гб мав вартість 70-80 доларів, то зараз аналогічний пристрій можна знайти за 55-65.

  Що таке SSD — архітектура SSD-накопичувачів


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  SSD-накопичувачі можуть бути побудовані з використанням енергонезалежній NAND SSD і енергозалежною пам'яті RAM SSD.

  Накопичувачі NAND SSD з'явилися на ринку відносно недавно, але впевнено зайняли свою нішу на ринку SSD-накопичувачів з-за відносно невисокої вартості.

  До 2012 року перевагою NAND SSD-накопичувачів перед звичайними жорсткими дисками була лише компактність і висока швидкість пошуку інформації, швидкість запису істотно поступалася HDD.

  Після 2012 року даний недолік був усунутий і на сьогоднішній день можливості NAND SSD-накопичувачів по швидкості читання/запису в кілька разів перевищують можливості звичайних жорстких дисків, зберігаючи компактність і мінімальні розміри пристрою.

  Для широкого кола користувальницьких задач використовується NAND SSD-накопичувачі.  Важливо! Як зазначалося вище, RAM SSD побудовані з використанням енергозалежною пам'яті. Така ж пам'ять використовується в оперативній пам'яті комп'ютера (ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті). Дана архітектура характеризується надшвидким швидкістю читання, запису та пошуку інформації.

  З-за досить високої вартості, вирішення з використанням RAM SSD достатньо вузьконаправлені і використовуються для прискорення роботи великих систем управління базами даних (СУБД), а також високопродуктивних графічних станцій.

  Для вирішення проблеми збереження даних після втрати живлення використовуються акумулятори, а більш дорогі реалізації оснащені системами резервного та/або оперативного копіювання.

  повернутися до меню ^

  Переваги та недоліки SSD-накопичувачів


  Згадавши на початку статті переваги твердотільних накопичувачів, ми відзначили лише ключові з них. Нижче буде даний найбільш повний перелік переваг, які несе використання твердотільних накопичувачів для вирішення повсякденних завдань.

  что такое ssd?

  Отже, до переваг SSD-накопичувачів відносять:

  1. Відсутність рухомих частин і як наслідок повна відсутність шуму і досить висока стійкість до механічних навантажень.

  2. Висока швидкість читання і запису, яка істотно вище HDD-дисків і близька до пропускної спроможності SATA-інтерфейсів.

  3. Постійна величина часу зчитування файлів незалежно від їх розташування, фрагментації.

  4. Низьке енергоспоживання.

  5. Низьке тепловиділення і широкі діапазони робочих температур.

  6. Невисока чутливість до зовнішніх електромагнітних полів.

  7. Компактність (невеликі габарити, вага).

  Немає нічого досконалого, тому крім переваг також торкнемося недоліків, з якими зіткнеться користувач комп'ютера, оснащеного SSD-диском:

  1. Обмежена кількість циклів перезапису. Даний недолік характерний для NAND архітектури SSD-накопичувачів, в RAM SSD він відсутній. На даний момент більшість SSD-накопичувачів підтримують можливість перезапису на рівні 100 тис. циклів.
  Наприклад, термін експлуатації для накопичувача об'ємом 120 ГБ за умови щоденного запису інформації об'ємом 20 ГБ, становить 6 років. При меншій кількості щодня записуваної інформації, термін служби відповідно зростає.
  Для усунення цього недоліку використовуються 2 допоміжних рішення: балансування навантаження, тобто рівномірна запис інформації у всі наявні осередки пам'яті, завдяки спеціальному контролерові, а також можливість моніторингу в режимі on-line за терміном служби комірок пам'яті.
  При вичерпання ресурсу циклів перезапису, накопичувач переводиться в режим "тільки читання", а вся інформація залишається доступною для створення резервної копії. Більшість SSD-накопичувачів відомих брендів мають гарантію 3 роки.

  2. Ціна. Хоча існує чітка динаміка зниження вартості 1 ГБ на твердотільних накопичувачів, розрив у вартості в порівнянні з HDD-накопичувачами, на даний момент, становить 3 рази (для порівняння вибиралися 500 Гб HDD і SSD-диски).
  Також слід зазначити, що ціноутворення в твердотільних жорстких дисках жорстко прив'язане до їх ємності і зростає прямо пропорційно її збільшення. У той же час зміна ціни HDD-диску від його обсягу зростає повільніше SSD-конкурентів.

  3. Неможливість відновлення інформації при перепаді напруги.
  Оскільки контролер і SSD-накопичувачі, виконані на одній платі, при перевищенні максимально допустимого напруги або його перепаді, в більшості випадків страждає весь SSD-накопичувач, без можливості подальшого відновлення інформації.
  У той же час HDD диски в аналогічній ситуації обмежуються лише згорілим контролером та інформація доступна для відновлення.

  Рекламний блок