Що таке реєстр Windows

Рекламний блок

Реєстр – це база даних операційної системи Windows, яка містить відомості про її конфігурації. Це основна складова операційної системи. Звернення до реєстру йдуть щомиті. І на початку статті відразу хочу попередити: ніколи не міняйте дані реєстру, якщо не знаєте, до чого вони відносяться, і до чого це може призвести. Неграмотне поводження з реєстром може вивести з ладу Вашу операційну систему. Загалом, «гратися» з реєстром не треба.

Але все вищесказане не означає, що реєстру потрібно боятися, як це роблять багато користувачів ПК. Тільки при одному слові «реєстр» - відразу паніка і висловлювання: «це все не для мене, це для хакерів». Так дійсно, реєстр кращий друг системних адміністраторів і хакерів (ці люблять використовувати його для написання свого роду шкідливих програм). Це не означає, що ми «прості» користувачі повинні боятися і не вміти користуватися реєстром.

Де знаходиться і як запустити реєстру Windows. Керувати реєстром можна через редактор – спеціальну програму. Так просто через кнопку «Пуск», ви її не знайдете. Знаходиться exe-файл даної програми за адресою: Системний диск: \Windows\System32. Називатися він може: regedt32 або regedit.exe.

Файл редактора реестра Windows

Але таким чином заходити в редактор реєстру довго і нудно. Я зазвичай роблю наступне. Натискаємо кнопку «Пуск - Виконати» і у вікні пишемо: regedit.

Как запустить реестр Windows

Тиснемо «ОК» і перед нами відкриється той самий редактор реєстру.

Редактор реестра Windows

Тепер Ви знаєте, що таке реєстр і де знаходиться його редактор. Ну, а які операції з ним можна виконувати, читайте вже в наступних статтях.Рекламний блок