Як правильно сидіти за комп'ютером?

Рекламний блок

kak-pravilno-sidet-za-kompyuterom

Я прекрасно пам'ятаю той час, коли вчився в школі і як любив сидіти за партою, підтримуючи голову однією рукою. Між тим, періодично нам пояснювали, яку краще приймати позу, сидячи за столом, ось тільки майже ніхто ці уроки всерйоз не сприймав. Однак зараз, про закінченні багатьох років, я розумію, наскільки мають рацію тоді були вчителі...

Фахівці стверджують, що неправильна поза під час роботи за столом і комп'ютером в тому числі призводить не тільки до неприємним (іноді больовим) відчуттями, але і сприяє порушенню кровообігу в області ніг, а також послаблює м'язи спини, тим самим викликаючи радикуліт і цілий ряд інших не менш неприємних проблем. Що б цього уникнути, достатньо правильно сидіти на стільці. Як це зробити, я вам розповім прямо зараз.

 • З чого почнемо? Мабуть, з вибору стільця. Вибирайте такий стілець, у якого регулюється висота щодо статі і кут нахилу спинки. Він повинен бути жорстким і не м'яким, тому що в обох випадках вам буде некомфортно працювати. Висота подушки повинна бути такою, що нижня частина спини і ноги становили прямий кут. Взагалі, з вибором стільця проблем виникнути не повинно - вибір настільки величезний, що ви будете приємно здивовані.
 • Для найбільш стійкої опори тазової області необхідно спиратися не тільки на стегна, але і так звані сідничні горби - дві великі кістки в нижній частині таза. Саме завдяки їм ми не опрокидываемся тому і можемо підтримувати спину в прямому положенні. До речі, ці дві кісточки дозволяють взагалі обходитися без спинки на стільці, проте без неї працювати я вам не рекомендую - спина буде перебувати в постійному напруженні, стане швидко втомлюватися і як тільки ви розслабите, навантаження буде перенесено в область попереку.
 • Переходимо до поставі. По-перше, сидіти ближче до краю стільця, хоча цей момент строго індивідуальний. По-друге, випряміть спину таким чином, що б «розкрилися» плечі і була піднята грудна клітка. По-третє, трохи втягніть підборіддя - таким чином у вас вийде ще трохи розпрямити шийний відділ хребта. Нарешті, постарайтеся розслабитися, але таким чином, що не впасти зі стільця, а лише зняти зайву напругу з м'язів.
 • Руки в ідеалі повинні бути зігнуті в ліктях на 90 градусів - у такому положенні вони не будуть втомлюватися навіть при тривалій роботі на клавіатурі.
 • Що стосується очей, то тут все набагато складніше. Чому? Дивіться, монітор повинен знаходитися на відстані витягнутої руки людини. В даному випадку мова йде про 17-19-дюймових моніторах. Сьогодні ж більшість користувачів воліють як мінімум 21-дюймові екрани, не кажучи вже про більш великих моделях - вони повинні розташовуватися набагато далі від очей, що б останні менше втомлювалися, а зір не псувалося. І запам'ятайте ще одну важливу деталь - верхня частина екрана повинна знаходитися на рівні очей, тобто ви не повинні дивитися кудись вниз або вгору, хоча допускаються винятки.
 • Стопи повинні завжди знаходитися на підлозі. Якщо ваш зріст не дозволяє цього зробити, необхідно придбати підставку під ноги.
 • Як бачите, все не так уже й складно. Тепер я розповім про додаткові правила, дотримання яких сприятливо позначиться на вашому здоров'ї і дозволить вам набагато менше втомлюватися.

 • Ніколи не закидайте ногу на ногу. Це призводить до порушення кровообігу, внаслідок чого до мозку не доходить безліч корисних речовин.
 • Кожні 30 хвилин намагайтеся трохи міняти позу, що б не застоювалася кров.
 • Щогодини вставайте і трохи розминайтеся. Можна пройтися по кімнаті або навіть вийти на вулицю.
 • У вас повинна бути можливість вільно згинати і розгинати ноги. Обов'язково користуйтеся цією можливістю.
 • Розгорніть монітор комп'ютера таким чином, що б його екрану знаходився навпроти вікна - таким чином він буде освітлюватися найкращим чином. Правда, з-за сонця на екрані можуть з'явитися відблиски.
 • Тепер вам залишилося лише трохи звикнути до нової позі. Повірте, це зовсім не так складно, як може здатися. А ось вам картинка, в лівій частині якої показана правильна поза, а в правій - неправильна:

  Рекламний блок