Збивається дата та час на комп'ютері

Рекламний блок

Сьогодні ми будемо розбиратися з проблемою: чому при завантаженні операційної системи можуть збиватися налаштування дати і часу. Не переживайте, нічого страшного при цьому з Вашим комп'ютером не сталося і питання цілком можна вирішити самостійно.

Першою причиною можна назвати неправильно вибраний часовий пояс. Тому, коли Ви завантажуєте операційну систему, час синхронізується з сервером і, відповідно, виставляється невірно.

Щоб переглянути, які часовий пояс, вибраний у Вас, необхідно натиснути правою кнопкою миші по годинах, розташованим в треї, і з контекстного меню вибрати пункт «Налаштування дати і часу».

У наступному вікні подивіться на встановлений часовий пояс. Якщо вибрано невірно, натисніть на кнопочку «Змінити часовий пояс...» і виставите потрібне значення. Потім натискаємо на кнопочку «Застосувати» і «ОК».

Друга причина – це автоматичний перехід на літній/зимовий час. Як відомо, з 2014 року в Росії такий перехід був скасований. Саме тому у Вас на комп'ютері годинник може то відставати, то поспішати на 1 годину.

Для вирішення даної проблеми потрібно просто виконати оновлення для операційної системи. Якщо, з відомих причин, Ви цього зробити не можете, то розглянемо інші способи.

Для цього знову натискаємо правою кнопкою миші по годинах в треї і вибираємо з контекстного меню «Налаштування дати і часу». У наступному вікні переходимо на вкладку «Час Інтернету». Тут натискаємо на кнопочку «Змінити параметри». Тепер потрібно прибрати галочку з пункту «Синхронізувати з сервером часу в Інтернеті» і натиснути «ОК». Далі тиснемо «Застосувати» і «ОК». Потім просто встановіть правильний час.

Ще можете спробувати змінити часовий пояс. Наприклад, у Вас був встановлений UTC 03.00, змініть його на UTC 02.00.

Третьою причиною, чому збивається час і дата на комп'ютері, може бути сіла батарейка на материнській платі. Причому збиваються вони кожен раз при вимиканні живлення системного блоку.

Вся справа в тому, що коли комп'ютер відключений від живлення мережі, системне час і налаштування BIOS не збиваються тільки завдяки харчуванню, одержуваного від батарейки. Тому, коли вона сідає, при завантаженні операційної системи може з'являтися віконце, де Вас просять натиснути F1, а потім ще й час з датою стоять неправильні.

В цьому випадку, потрібно від'єднати системний блок від мережі, розгорнути його задньою кришкою до себе, відкрутити гвинти, за допомогою яких кріпляться бічні кришки. Потім зніміть бічну кришку і знайдіть на материнській платі маленьку батарейку. Вона має вигляд таблетки, забезпечує напругу 3 вольта і зазвичай називається CR2016, CR2025, CR2032. Акуратно дістаньте її, вона кріпиться за допомогою фіксатора, і купіть в магазині таку ж коштують вони не дорого. Потім встановіть батарею і зберіть частини системного блоку назад.

Тепер включаємо комп'ютер і відразу заходимо в BIOS. Зробити це можна, натиснувши при завантаженні операційної системи F2 або Del. Налаштовуємо там правильну дату і час. Потім виходимо з BIOS і чекаємо закінчення завантаження системи. Далі просто виставте правильну дату і час на вашому комп'ютері.

Четвертою причиною можна назвати комп'ютерні віруси. При цьому вони впроваджуються в системні файли і з-за цього можуть збиватися налаштування дати і часу.

Перевірте комп'ютер антивирусником. Причому це краще зробити не тільки тим, який встановлено на комп'ютері, а ще і парочкою інших. Якщо щось буде не в порядку, видалите знайдені віруси. Якщо Ви все ще сумніваєтеся, перевірте системні диски на наявність вірусів, форматування системний диск і перевстановіть операційну систему на комп'ютері.

Сподіваюся, що один з розглянутих способів Вам допоможе. І при завантаженні операційної системи Вас більше не будуть турбувати неправильні налаштування дати і часу на комп'ютері.Рекламний блок