Як прибрати рекламу ВКонтакте?

Рекламний блок

kak-ubrat-reklamu-v-kontakte-google-chrome-mozilla-yandex-browser

ВКонтакте - найпопулярніша соціальна мережа в Росії, а значить, ласий шматочок для рекламодавців. Але багато користувачів не сприймають рекламу як таку. Чи добре це? Немає. Адже соціальна мережа, так само як і будь-який інший сайт, живе за рахунок рекламодавців і якщо користувачі поголовно почнуть блокувати рекламу, то і підтримувати такий великий і відвідуваний сайт буде не на що. Тому добре подумайте про те, чи варто блокувати рекламу.

А тепер давайте поговоримо про способи блокування реклами.

Пасхалка від розробників

Найпростіший спосіб позбутися від докучливої реклами - це клацнути кілька разів безпосередньо на сторінках ВКонтакте. Це свого роду пасхалка, про яку подбали розробники сайту. Навіщо? В інтернеті ходять різні думки на цей рахунок, у тому числі подейкують, що це було зроблено випадково. Ми ж схиляємося до того, що розробники ВК має намір залишили вибір своїм користувачам. Як би там не було, робимо наступне.

Заходимо на сторінку в ВК і клікаєм по вкладці «Мої налаштування». Перед вами відкриється вкладка «Загальні» - залишайтеся на ній.

Скроллим в самий низ сторінки, знаходимо пункт «Регіональні налаштування» і вибираємо або радянський, або дореволюційний мова (вони знаходяться останніми). Натискаємо на кнопку «Змінити» і, вуаля, реклама зникла. Ось така корисна фішка від творців ВК.

Видалення розширень браузера

Наступний варіант - це встановлені розширення у браузері. Сенс простий. Наприклад, встановлюється розширення для скачування музики з популярних сайтів, після чого користувач починає бачити безліч всілякої реклами, причому навіть на тих сайтах, де її ніколи не було. Як ви могли здогадатися, справа саме в розширеннях, які крім своєї основної функції додатково показують рекламу. І навіть якщо у вас стоїть блокувальник реклами, в даному випадку він не допоможе - реклама все одно буде показуватися. Найцікавіше, що все одно буде винен користувач, так як він сам прийняв умови розробників розширення.

Вихід? Все вірно - потрібно видалити зазначене розширення або як мінімум його вимикати і включати тільки в той момент, коли воно вам дійсно потрібно.

А як з'ясувати, яке саме розширення показує рекламу? По черзі вимикати кожне з них. Або можна відразу вимкнути всі розширення і по черзі включати їх, поки не знайдете те, що показує рекламу.

До речі, подібні розширення можуть показувати різну рекламу, включаючи навіть випадають блоки на сторінці. І це, між іншим, не вірус, як думають багато хто, а цілком собі звичайне розширення для браузера.

Як знайти розширення? Наприклад, у Mozilla потрібно відкрити «Інструменти» - «Доповнення» - «Розширення». Google Chrome - натиснути клавішу «Налаштування», вибрати розділ «Розширення».

Установка AdBlock

Власне, про встановлення AdBlock для браузерів ми вже писали, так що коротко повторимо.

AdBlock - це спеціальне розширення для більшості відомих браузерів, що дозволяє блокувати завантаження різних елементів сторінки, включаючи настирливу рекламу. Це одне з найбільш популярних розширень для браузерів в даний час.

Що б встановити дане розширення в браузер, необхідно відкрити браузер, зайти на Яндекс або Google, в пошуковому рядку ввести запит adblock і зайти на сайт під назвою adblockplus.org (зазвичай він знаходиться на першому рядку пошуку, не рахуючи реклами, але що б не помилитися, можете зайти за прямою адресою).

Після того, як ви потрапите на сайт, вам залишиться лише натиснути на кнопку «Встановити».

Пам'ятайте, що система автоматично визначить ваш браузер, так що помилитися не вийде. Ну а потім, після встановлення розширення, вам взагалі не треба нічого робити - просто відвідуйте свої улюблені сайт і на них не буде ніякої реклами за рідкісним винятком, коли веб-ресурси знаходяться у білому списку AdBlock.

До речі, є платні аналоги AdBlock, але чи варто за них платити, вирішувати тільки вам.

*****

Ось, власне, і все. Якщо у вас виникли які-небудь питання по боротьбі з показом реклами, можете задавати їх за допомогою коментарів.

Рекламний блок