15 причин піти з соціальних мереж

Рекламний блок

Соціальні мережі стали невід'ємною частиною нашого життя. Спочатку вони замислювалися лише як засіб зв'язку для тих людей, кого розвела доля, але з часом обросли безліччю додаткових сервісів, з-за яких безпосередньо спілкування поступово відійшло на задній план. Зараз стало модним не заводити сторінки в соціальних мережах, а, навпаки, видаляти їх. Можливо, вам теж захочеться підтримати цей мирний протест.

1. Соціальні мережі забирають надто багато часу. Зайшовши на півгодини перевірити повідомлення та надіслати подарунки в одній з численних ігор, ви можете зацікавитися картинкою або посиланням в стрічці, вплутатися в порожній суперечка, зіпсувати собі настрій, витратити на це кілька годин і не встигнути зробити дійсно важливі справи. Це говорить лише про те, що розробники не дарма отримують свою зарплату, придумуючи нові способи підігріти інтерес до свого ресурсу.

2. Щоб дізнатися з соціальної мережі щось по-справжньому нове і корисне, вам доведеться перелопатити гори забавних картинок, афоризмів, реклами і бородатих анекдотів. Але навіть якщо ви набредете на щось вартісне, немає гарантій, що автор цікавої статті дійсно розбирається в питанні, а не впевнено несе повну нісенітницю. Про загальну безграмотність в мережах і говорити не доводиться.

3. У соціальних мережах діє негласне правило, що поки ви ставите лайки і пишіть коментарі інших користувачів, будете отримувати їх у відповідь, але варто перестати це робити хоча б на тиждень, як ваша популярність різко впаде. До речі, це хороший спосіб дізнатися, кому дійсно важливо спілкування з вами.


4. За великим рахунком, вашим віртуальним друзям все одно, де ви були і що їли, а ось ваш начальник може поцікавитися, чим займався його співробітник, який взяв відгул за хвороби.

5. Раз вже мова зайшла про роботу, то соціальні мережі – кращий спосіб зіпсувати свою репутацію в трудовому колективі. Офісним працівникам зазвичай прощають фривольні фотографії у відвертому чи не надто тверезому вигляді, а ось вчителя або представника іншої серйозної професії за те ж саме можуть звільнити. Більш того, роботодавець обов'язково перевірить потенційного співробітника через соціальні мережі і може відмовити йому в хорошій посаді лише тому, що він занадто соціально активний і, напевно, буде займатися сторонніми речами на робочому місці.

6. Звичка ставити геотеги (географічні координати свого поточного місцезнаходження) одного разу може поставити під загрозу вашу безпеку. Як вже зазначалося в пункті 4, вашим віртуальним друзям все одно, де ви буваєте і чим займаєтеся, але тільки якщо серед них не знайдеться якась підозріла особистість, яка почне слідувати за вами по п'ятах і відправляти повідомлення про те, як добре ви сьогодні виглядали в цьому білому платті. Добре, якщо це всього лише таємний шанувальник, але що якщо ви маєте справу з психічно хворою людиною?

7. Соціальні мережі знецінюють поняття «дружба», адже в них друзями вважаються не лише ті, кого ви особисто знаєте, але й зовсім випадкові люди з вашого минулого, або незнайомці, з якими у вас встановлено одне загальне додаток. При цьому зі своїми друзями з реального життя вам часто не про що поговорити при зустрічі, адже про всі покупки і події в їхньому житті ви вже знаєте з мережі.

8. У соціальній мережі ви можете стати мимовільним учасників чужого соціального експерименту. Наприклад, існують проекти, присвячені так званому віртуальному пікапу. Учасники професійно розводять дівчат на фото інтимного характеру, а потім викладають всю переписку, особисті дані і фотографії на загальний огляд. Інші експериментатори створили програму, яка вміє імітувати спілкування з живою людиною, і відправили її знайомитися з дівчатами і збирати їх номери телефонів. А ще ви вже напевно не раз траплялися на провокації так званих тролів, які піднімають собі настрій за рахунок того, що псують його іншим.

9. Через соціальні мережі ви отримуєте спотворену картину світу, адже більшість новин до вас приходить через суб'єктивні висловлювання користувачів, яких не завжди можна назвати розумними людьми. Але при цьому багато завзяті користувачі соціальних мереж впевнені, що саме таким способом можна отримати реальні новини, а не ті «відфільтровані», які публікую на новинних сайтах.

10. Переглядаючи чужі фотографії, рано чи пізно ви відчуєте незадоволення своїм життям. Вам почне здаватися, що всі регулярно відпочивають за кордоном, купують дуже дорогі дизайнерські речі і виходять заміж за найкращих чоловіків і жінок, в той час як ви самотні і не дуже забезпечені. Повірте, у інших людей справи йдуть не краще, просто вони ніколи не напишуть про шлюб, тримається на волосині, або кредити, які довелося взяти, щоб заплатити за чергову покупку. Пам'ятайте, що багато хто з ваших віртуальних друзів використовують чужі фотографії або хваляться чужими речами.

11. Рано чи пізно вам теж захочеться публікувати фотографії і отримувати багато позитивних оцінок, але виявиться, що все не так просто. Вас напевно засмутить, що фотографії страви, на яке ви витратили цілий день, або нового бойфренда нікому не сподобалися. Більше того, вам вони теж можуть втратити. А чи траплялося вам відвідувати якісь заходи лише тому, що ви давно не оновлювали свою сторінку і потребували свіжих фото?

12. Маючи часто оновлюваний аккаунт у соціальній мережі, ви втрачаєте загадковість для оточуючих. Повірте, якщо ваш потенційний партнер не зможе за п'ять хвилин дізнатися про вас все, ви станете для нього ще привабливішим і цікавішим. А ось те, що ви після першого побачення опублікуєте ваші спільні фото в загальному доступі, може поставити хрест на зароджуються відносинах.

13. Ви не зможете насолодитися гарним моментом, побаченням і чудовою їжею, поки зайняті фотографуванням всього навколо і підрахунком отриманих лайків.

14. Професійне спілкування в соціальних мережах вимагає матеріальних вкладень. Тут і VIP-статус анкети, і платні подарунки друзям на день народження, і вкладення в численні ігри, і оплата мобільного інтернету, якщо ви хочете бути в курсі останніх новин. Та й телефон ви напевно хочете більш дорогою, щоб фотографії виходили як можна краще.

15. Ваші діти навчаються на вашому прикладі. Подумайте, чи хотіли б ви побачити в соціальній мережі відверту фотографію своєї неповнолітньої дочки з десятками непристойних коментарів від незнайомих чоловіків?

Рекламний блок