Temple Run 2ще один популярний раннер

Рекламний блок

temple-run-2-eshhe-odin-populyarnyiy-ranner

Буквально кілька днів тому я робив огляд надзвичайно популярної іграшки Angry Birds, яка б'є всі рекорди за завантаженням в онлайн-магазинах додатків для мобільної техніки. Ігровий жанр ранер мені не дуже цікавий, проте я досі не можу зрозуміти, які причини такої високої популяризації подібних ігор. Тому сьогодні я розповім вам ще про одне дуже успішному додатку - Temple Run 2.

Ви напевно мене запитаєте, чому я вирішив зробити огляд другої частини цієї іграшки, а не першою? Брехати не буду, вона сподобалася мені куди більше своєю графікою, хоча в технічному плані, судячи з відгуків, різниці практично немає. До того ж саме друга частина першої побила рекорд легенди під назвою Angry Birds - понад 50 мільйонів (!!!) завантажень всього за два тижні!

Отже, переходимо до сюжету. Головний персонаж гри - якийсь шукач пригод, який потрапляє в храм. Всередині нього наш герой знаходить стародавній ідол, який, звичайно ж, забирає з собою. Але натураліст ще не знає, що ідол охороняє стародавнє чудовисько і варто тільки доторкнутися до нього, як чудовисько прокидається. Так і сталося. Тепер вам доведеться бігти так довго, наскільки це взагалі можливо. На шляху буде потрапляти просто величезна кількість всіляких перешкод, які необхідно уникати: різні провали, валуни, прірви, водяні перешкоди і так далі. Весь цей час вас буде намагатися наздогнати те саме істота, яке ви примудрилися розбудити і варто спіткнутися, як воно тут же опиниться за спиною.

Графіка досить примітивна і, треба помітити, наганяє тугу. Це пов'язано з тим, що створена вона в темних тонах під стати грі. Промальована непогано, однак шедевром назвати не можна. А ось що стосується звукового супроводу, то тут все набагато краще: де-то за спиною маячить чудовисько, періодично ричачи в потилицю, а музика нагадує африканські мотиви. Управління дуже просте - для того, що б повернути в одну із сторін, необхідно провести пальцем в потрібну сторону; що б пригнутися або перестрибнути через перешкоду, необхідно провести пальцем вгору або вниз по екрану; зміщення героя проводиться за допомогою відхилення пристрою. Нічого складного, практично теж саме, що й в Angry Birds, тільки тут є повороти. Як мені здається, від них можна було сміливо позбутися, хоча вони нітрохи не заважають і навіть додають свіжих емоцій.

Про відхилення хотілося б розповісти окремо. Спочатку ігри про них зовсім не замислюєшся, проте як тільки досягаєш певних успіхів, швидкість героя значно зростає і ти вже не встигаєш ухилятися від перешкод. На мій погляд, це суттєвий недолік, до якого, втім, напевно можна звикнути.

Тепер про те, що є цікавого в грі. В першу чергу це монети, які є внутрішньою ігровий валютою. Її в першу чергу можна витрачати на різних персонажів, які нічим один від одного не відрізняються, хіба що зовнішнім виглядом. Вартість їх різна - від 5 000 до 250 000 монет. За окрему плату можна підвищувати майстерність персонажів. По дорозі будуть потрапляти не лише монети, але і різні бонуси, які, наприклад, дають можливість миттєвого прискорення персонажа (він не тільки швидше біжить, але і самостійно повертає в потрібну сторону і без шкоди проходить всі перешкоди). Або зелені кристали, з чиєю допомогою можна воскрешати героя.

Відмінно розбавляє геймплей можливість покататися на візку всередині печери - потрібно також ухилятися в різні боки, інакше є ризик впечататься в стіну або впасти з обриву. Потім, правда, знову доведеться бігти. Дуже довго і без зупинок.

Тепер про те, як творці монетизують свій додаток. На мій погляд, вибір Freemium-моделі дозволив компанії з кількох людей досягти неймовірних висот. Незважаючи на те, що іграшка поширюється безкоштовно, навряд чи розробники скаржаться на відсутність прибутку, адже для того, що б забезпечити свого персонажа хоча б невеликими вміннями, необхідно заплатити дуже пристойну кількість монет. Що б отримати їх одразу, можна перевети всього пару доларів. Чим і користується більшість гравців.

Що стосується популярності гри, то я заплутався ще більше - мені вона здалася куди менш цікавою, ніж Subway Surfers, так що її успіх мені незрозумілий. Тим не менш, я не можу сказати, що Temple Run 2 - це погана іграшка. Ні, у неї цілком можна пограти 20-30 хвилин вільного часу, але ніяк не більше. Можливо, ви зі мною не погодитесь, але я вважаю саме так.

В даний час гра створена для платформ iOS і Android. Розробники вже заявили, що не планують випускати Temple Run 3, так як запас їх ідей вичерпаний. Поки ж вони планують періодично оновлювати своє нинішнє творіння.

Рекламний блок