NTLDR is missing — Що робити з такою помилкою?

Рекламний блок

Що робити з помилкою NTLDR is missing? Це досить частий питання, оскільки вона досить часто трапляється у користувачів операційних систем Windows XP і Windows 10/7? Вона може виникнути в процесі роботи з комп'ютером.

Зміст:


 • Причини виникнення помилки в ОС
 • Усунення помилки без перевстановлення системи

 • Після перезавантаження пише: NTLDR is missing і операційна система не включається. Неможливо також завантажитися в безпечному середовищі або обійти помилку в процесі включення ОС.


  Внешний вид окна ошибки

  Зовнішній вигляд вікна помилки


  Рядок після поля з помилкою пропонує користувачеві перезавантажити пристрій за допомогою комбінації клавіш Ctrl->Alt->Delete. Однак, це не допомагає. Після спроби перезавантаження помилка з'являється знову і знову.

  Розглянемо причини появи несправності та ефективні способи її усунення.

  Причини виникнення помилки в ОС


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Перед тим, як описувати всілякі причини збою роботи ОС, необхідно розшифрувати інформацію, яку несе в собі код помилки. У нашому випадку NTLDR – це звичайний завантажувач операційної системи. Дослівно абревіатуру можна розшифрувати як New Technology Loader.

  Після того, як виявлена область виникнення проблеми, можна приступати до більш детальної роботі з помилкою.  Важливо! Незважаючи на те, що операційна система не включається, необов'язково перевстановлювати Віндовс. Проблему можна вирішити за кілька хвилин.

  Серед причин появи NTLDR is missing виділяють наступні:

 • Фатальна помилка (fatal error) у роботі апаратних компонентів системи. Можливо, жорсткий диск не підключений до системи або контролер материнської плати зламався;
 • До материнської плати був підключений ще один жорсткий диск;
 • Можливо, на комп'ютері інстальовано кілька операційних систем. У такому разі між ними може виникнути конфлікт і, як наслідок, комп'ютер не завантажується;
 • В процесі некоректної установки програм могли бути пошкоджені файли установника NTLDR;
 • Відбулася заміна активного диска системи.
 • повернутися до меню ^

  Усунення помилки без перевстановлення системи


  Причина 1. Якщо ви використовуєте старий комп'ютер, то, швидше за все, пошкоджені апаратні компоненти. Від'єднайте жорсткий диск від материнської плати і перевірте його на наявність несправностей.

  Найпростіший спосіб – підключити його до іншого ПК і перевірити працездатність.


  Пример неисправного жесткого диска компьютера


  Приклад несправного жорсткого диска комп'ютера


  Якщо пристрій все-таки несправне, єдиний вихід – це його заміна. У разі коли комп'ютер не реагує на інші апаратні компоненти, необхідно замінити ще й материнську плату пристрою.

  Причина №2. Згідно цієї причини, ця помилка з'являється в наслідок конфлікту двох жорстких дисків. Більшість юзерів після підключення ще одного диска не виставляють пріоритетність використання.

  Завантажувач нового жорсткого диска в процесі завантаження ОС не може отримати доступ до системним файлам NTLDR.

  Виконуйте інструкції, щоб вирішити цю проблему:

 • Після появи помилки перезавантажте комп'ютер;
 • В перші п'ять секунд після старту нової завантаження зайдіть в меню БІОС;
 • У вікні Біоса знайдіть вкладку, в якій виставляється порядок використання жорстких дисків системи – Hard Disk Boot Priority;
 • З допомогою клавіш вгору-вниз поставте на перше місце перший жорсткий диск;
 • Натисніть на клавішу F10, щоб зберегти внесені зміни.
 • Після виконаних дій вийдіть з меню БІОС, перезавантажте комп'ютер і дочекайтеся завантаження операційної системи.


  Процесс расстановки приоритета использования жестких дисков в БИОСе

  Процес розстановки пріоритету використання жорстких дисків в Біосі


  Причина 3. Дозволяється ця причина наступним чином:

 • Знайдіть диск, з допомогою якого ви встановлювали операційну систему. Це також може бути флешка, на неї потрібно записати інсталяційний образ ОС;
 • Завантажити з підключеного приводу;
 • Якщо ви використовуєте ОС Windows XP, натисніть на кнопку R відразу після появи напису: «Установка Віндовс». З'явиться наступне вікно;

 • Консоль восстановления операционной системы

  Консоль відновлення операційної системи


 • Дане вікно – це стандартна консоль відновлення. Натисніть на число, яке означає завантажувальний розділ і введіть по черзі команди fixboot і fixmbr (через Ентер);
 • Користувачі сьомий і більш нових версій ОС Віндовс після появи клавіші Встановити повинні натиснути на поле відновлення ОС, як показано на малюнку нижче;

 • Окно установки операционной системы

  Вікно установки операційної системи


 • У вікні виберіть утиліту командного рядка;
 • У командному рядку пропишіть через Ентер команду bootrec.exe /FixMBR і команду bootrec.exe /FixBoot. Після того, як всі команди будуть успішно виконані, закрийте утиліту.

 • Утилита командной строки среды восстановления

  Утиліта командного рядка середовища відновлення  Рада! Ще один спосіб вирішити проблему – відключити один жорсткий диск, попередньо скопіювавши системні файли установника. Потім їх потрібно копіювати на другий жорсткий диск. Підключіть обидва диска до материнської плати знову і перезавантажте систему. Тепер режим завантаження зможе знайти необхідні системні файли.

  Причина 4 – це пошкоджені файли установника. У більшості випадків вони пошкоджуються через функціонування шкідливого програмного забезпечення або інших типів вірусів. Також файли могли бути видалені самим користувачем.

  Щоб налагодити роботу системи необхідно відновити раніше загублені файли. Це можна зробити за допомогою рішення до 3 причини.  Зверніть увагу! Якщо причиною неполадки став вірус, після введення команди fixmbr є ймовірність пошкодження головної таблиці розділів жорсткого диска. Для початку необхідно сканувати диск на наявність вірусів. Зробити це можна, підключивши його до іншого комп'ютера.

  Причина 5. Рішення полягає в тому, що користувач повинен змінити активний диск системи. Увімкніть консоль відновлення, як це було описано в попередніх інструкціях статті. Також знадобиться програма DiskPart. Вона встановлена в ОС Віндовс.

  У командному рядку введіть слово diskpart і натисніть Ентер. Утиліта буде запущена.


  Утилита командой строки diskpart

  Утиліта командного рядка diskpart


  Введіть словосполучення list disk. Воно відкриє список доступних дисків. Потім виберіть потрібний жорсткий диск і ведіть команду list partition, щоб побачити детальний список розділів. Виберіть перший розділ і виконайте команду active.

  Рекламний блок