Як використовувати Яндекс Диск?

Рекламний блок

Яндекс диск призначений для віддаленого зберігання інформації і може послужити гарним помічником у повсякденній роботі. Навіщо потрібно зберігати свої файли віддалено? Ну що ж, тут у кожного свої цілі. Але основна перевага хмарних сервісів, це можливість отримувати доступ до своїх файлів з будь-якого пристрою, у будь-якій точці нашої земної кулі, де є інтернет. Такі файли не будуть губитися, ви не забудете їх будинку, і вони не будуть займати місце на жорсткому диску.

Как использовать Яндекс Диск?

Хмарний сервіс від Яндекса надає 20 Гб безкоштовного дискового простору. Це дійсно звучить заманливо і зараз ми подивимося, як тут працювати.

Встановлюємо Яндекс Диск

Яндекс надає на своїх серверах віртуальний диск, до нього можливий доступ з вашого облікового запису. А він вже виконує синхронізацію з папкою на комп'ютері. Будь-яка інформація, яка там зберігається, буде доступна з інших ваших пристроїв. Тобто, завантажили (створили, отримали) документ на один пристрій і можна з ним працювати на інших пристроях.
Для роботи буде потрібно акаунт у пошті від Яндекса. Немає там поштової скриньки? Не біда, можете легко зареєструватися тут.


Тут є система запрошень. Якщо просто зареєструватися, то отримаєте стандартний об'єм диску. Але якщо скористаєтеся реферальним посиланням, то можете отримати диск трохи більшого об'єму.

Якщо ви вже авторизованны у своєму аккаунті, то після переходу за посиланням, з'явиться повідомлення про підключення Диска. Після цього, натисніть на кнопку переходу в свій диск. Посилання перенаправить вас на свою пошту, де буде відкрита вкладка файлів. З самого початку, тут доступно тільки 3 Гб простору. Але його можна збільшити, кількома простими кроками.


Корисні статті по темі:

Як прибрати капчу в Яндексі?

Налаштування Яндекс DNS для блокування небезпечних сайтів


Натисніть на кнопку «Встановіть Яндекс Диск для Windows» і завантажте програму на комп'ютер.

Запустіть завантажений файл і виконайте установку. Установка стандартна, думаю тут все впораються. В процесі установки, можуть пропонуватися додаткові елементи, розширення для браузерів і інше, рекомендую знімати галочки біля цих пунктів і не встановлювати всякий непотріб в систему. В кінці установки натисніть «Готово».

Після цього буде невелика демонстрація можливостей і функціоналу цього сервісу. Якщо раніше з ним не стикалися, рекомендую ознайомитися з цими матеріалами. Далі входимо в свою обліковий запис. Для цього введіть адресу електронної пошти на Яндексі, пароль від неї та натисніть кнопку «Увійти».

Після успішної авторизації, почнеться синхронізація ваших файлів з хмарним сервісом. Праворуч внизу екрана з'явиться значок програми, на якому буде відображатися зелена галочка. Вона говорить про те, що синхронізація пройшла успішно і файли доступні з будь-яких пристроїв.

Коли процес синхронізації ще не закінчений, галочка відображається синім кольором. У цьому випадку краще не чіпати файли і почекати.

Тепер, потрібно перемістити папку синхронізації в інше, зручне місце. Краще, якщо це буде інший логічний диск, а не системний. Зробіть клік правою кнопкою по значку Яндекс Диск, внизу екрану. У меню, зробіть клацання мишею по пункту «Налаштування».

У наступному вікні, на першій вкладці «Основні» задаємо нове розташування папки синхронізації. Але з початку, створіть нову папку на будь-якому іншому диску (це може бути диск D, F або іншою, не системний). Після цього, в налаштуваннях натискаєте «Змінити» і вказуєте шлях до тільки що створеній папці. У моєму випадку, зручно буде вказати, для нової папки, таке ж ім'я. Але ви можете вчинити інакше і придумати інше ім'я.

Спочатку, у папці, яка синхронізується, вже буде перебувати PDF файл з інструкцією і описом сервісу. Щоб розширити обсяг диска, потрібно завантажити на нього парочку своїх файлів.

Відкрийте папку і перемістіть в неї кілька будь-яких файлів. За рахунок цього, на Яндекс Диску додасться ще пару гігабайт місця.

Виходить, що на комп'ютері є папка на 20 Гб, її вміст буде доступно для будь-якого пристрою, через який буде виконаний вхід на ваш обліковий запис. На сервісі є партнерська програма. Якщо ви будете запрошувати своїх друзів реєструватися на сервісі, то отримаєте додаткові гігабайти вільного місця.

Почитайте унизу написи дрібним шрифтом, в свого облікового запису, там є багато чого корисного, для «прокачування» диска.

Використовуємо додаткові можливості свого диска

Як публікувати файли?

Ця функція надає можливість передавати свої файли іншим людям через спеціальні посилання, названі публічними. У цьому випадку, не потрібно бути власником облікового запису, щоб отримати доступ до файлу, достатньо тільки перейти за посиланням.

Відкрити доступ до потрібного файлу можна трьома способами:

 • Відкрийте папку свого диска. Потім виберіть потрібний файл і зробіть з нього клік правою кнопкою миші. Відкриється меню, в якому вибрати «Копіювати публічну посилання»
  Посилання зберігається в буфері обміну. Її можна вставити в будь-який текстовий файл/поле і відправити особистим повідомленням, поштою або будь-яким іншим зручним способом.
 • Є ще один спосіб публікації файлів. Зробіть клік правою кнопкою по значку Яндекс Диска, в правому нижньому кутку екрану. Розгорніть пункт «Загальний доступ» та натисніть кнопку «Вибрати файл і отримати публічну посилання». У наступному вікні можна вибирати будь-які файли для публікації. Причому навіть ті, що не знаходяться на диску. При цьому, вони будуть копіюватися в його папку.
 • І третій спосіб. Відкрийте свій диск через веб інтерфейс і виберіть потрібний файл. Тут потрібно перемістити перемикач і скопіювати посилання.
 • Як публікувати папки?

  А ось у випадку з папками, вже не вийде показувати їх будь мешканцеві мережі. Надати доступ до папки вийде тільки для користувача сервісів Яндекса, у людини має бути своя електронна пошта. Робити це можна і через веб-інтерфейс і через програму. Знаходите потрібну папку і натисніть «Відкрити доступ до папки».

  Далі потрібно вибрати людину, якій буде доступна папка. Достатньо вказати його пошту, або знайти в соціальній мережі. Потім вказуєте права доступу. Є варіант з повним доступом або тільки переглядом. Після цього натискаєте на кнопку «Запросити». Зазначений людина отримує лист, у ньому і посилання на його Яндекс Диск, де він може знайти опубліковану папку.

  Робота через веб-інтерфейс

  Якщо необхідно дістатися до своїх файлів з чужого комп'ютера, то немає потреби у встановленні програми. Веб-інтерфейс володіє всім необхідним функціоналом, для роботи з диском. Просто зайдіть в свою пошту і відкрийте вкладку з назвою «Файли».

  Трохи нижче, ви знайдете всі основні органи управління диском.

  Щоб завантажити нові файли, скористайтеся кнопкою «Завантаження». Далі перетягніть файли в з'явилося віконце, або виберіть їх через провідник, натиснувши на кнопку «Вибрати».

  Працювати з цим інтерфейсом не складно, все дуже схоже на звичайний комп'ютер. Файли можна завантажувати, редагувати, видаляти. А видалені файли переміщуються в корзину, яку теж можна чистити.

  Тут не важко у всьому розібратися, все на рівні інтуїції.

  До речі, багато медіафайли можуть відкриватися через веб-інтерфейс. Можна слухати музику, дивитися картинки і читати документи, не завантажуючи їх на комп'ютер.

  Підсумуємо

  Яндекс Диск — це цілком пристойний сервіс віддаленого зберігання файлів. Інтерфейс і функціонал якого, навіть дуже приємно радує. Тут є все, що необхідно для роботи з файлами. На жаль, при необхідності, цілі папки відкрити незареєстрованим користувачам не вийде, але зате можна зручно публікувати окремі файли.

  Ну і наостанок, відео з інструкцією по використанню хмарного сервісу від Яндекс.

  Рекламний блок