Як правильно встановити (замінити) відеокарту на комп'ютері

Рекламний блок

Відеокарта призначена для обробки графіки і виведення зображення на екран. Якщо ви не завзятий геймер, то не варто прагнути до купівлі дорогої відеокарти. Я думаю не варто викидати зайві 50$-100$, тільки лише для того, щоб похвалитися перед друзями. Якщо у вас виникла проблема, і ви не знаєте як провести заміну або встановити відеокарту з нуля на комп'ютер, можливо ця стаття вам допоможе.

Перед тим, як встановлювати нову відеокарту необхідно усвідомити кілька нюансів.

1. Енергоспоживання нової відеокарти. Будьте готові до того, що разом з відеокартою вам доведеться замінити ще і блок живлення. Потужні відеокарти живляться окремо ще й від блоку живлення. Зазвичай вистачає блоку потужністю 350 Вт, рідше необхідно 400-550 Вт.
2. Графічний порт, використовуваний адаптером, для зв'язку з процесором. На даний момент використовується 2 типи: AGP і PCI-Express. Перед тим, як встановлювати відеокарту, необхідно подивитися в паспорті на материнську плату, яку саме порт підтримує материнка.

Для того щоб встановити нову відеокарту, необхідно спочатку видалити стару. Для початку видаліть драйвер на відео. Для цього натискаємо «Пуск – Панель управління – Система». Переходимо у вкладку «Обладнання» і натискаємо кнопку «Диспетчер пристроїв».

Как установить видеокарту

Далі шукаємо «Відеоадаптери», заходимо туди, знаходимо назву своєї встановленої поки ще відеокарти і натискаємо правою кнопкою миші. Вибираємо пункт «Властивості».

Переходимо у вкладку «Драйвер» і натискаємо кнопку «Видалити».

Програмні процедури виконані, тепер можна завершувати роботу Windows і переходити безпосередньо до механічного вилучення відеокарти з системного блоку.

Для початку необхідно знеструмити системний блок, повыдергивав всі шнури з розетки і з системного блоку в тому числі. Потім зняти кришку системного блоку і, відкрутивши кріпильний гвинт, вийняти відеокарту з системного блоку. Нижче на фотографії можна побачити слот для відеокарти, розташований на материнській платі (у даному випадку AGP).

І далі можете подивитися, як виглядає сама відеокарта.

Відеокарта дуже легко вставляється в роз'єм, силу прикладати не треба. Досить легким натисненням руки вставити відеокарту в роз'єм на материнській платі і кріпильним гвинтом прикрутити її до корпусу.

Після цього кришку системного блоку можна закривати і підключати до відеокарти монітор. Відразу відеокарта природно працювати не буде, оскільки на неї ще необхідно встановити драйвера. Якщо не знаєте, як це зробити, прочитайте статтю «Як встановити драйвер на обладнання»

А також дивимося відео по темі:

Рекламний блок