Що кращеWindows 7 або Windows 8?

Рекламний блок

chto-luchshe-windows-7-ili-windows-8

Windows від компанії Microsoft ось вже довгі займає перше місце по популярності серед операційних систем, якщо, звичайно, не говорити про мобільних платформах. Сама компанія Microsoft періодично радує нас оновленнями, а раз на кілька років випускає повністю оновлену операційну систему. Останньою на поточний момент Windows 8 (8.1, якщо бути точним, але в даному випадку це ніякої ролі не грає). Перший час користувачі банально побоювалися оновлювати систему - такий незвичайний і десь навіть складною вона їм здалася. Однак через деякий час всі зрозуміли, що боятися нічого і сьогодні 8 версія ОС Windows встановлена чи не на кожному другому комп'ютері.

Проте завжди знаходяться люди, яких операційна система повністю влаштовує в її нинішньому вигляді. І дійсно, якщо хтось використовує XP, чому він зобов'язаний оновлюватися до останньої версії, якщо воно йому просто не потрібно? Тим не менш, величезна кількість користувачів розривається між 7 і 8 версіями Windows. Що краще встановити? Я надам вам їжу для роздумів.

Плюси Windows 7

 • З чого почати? Звичайно ж, з дизайну. Якщо ви звикли до лаконічному дизайну «вінди», який бере свій початок ще в середині 90 років минулого століття, то вам краще нічого не міняти. Більше того, ця версія ОС вивчена вздовж і впоперек настільки, що знають її як свої п'ять пальців, так що в разі виникнення проблем знайти рішення буде дуже просто.
 • Наступний пункт, який фактично бере свій початок з попереднього - це відсутність кнопки «Пуск». Ось до чого справді звикнути практично неможливо! Чесно кажучи, я не так часто користуюся цією кнопкою, проте по зручності конкурентів їй не знайти. Трохи забігаючи вперед, відзначу, що повернути кнопку «Пуск» у Windows 8 дуже легко - способів безліч.
 • Що ще? Ну, наприклад, не забуваємо про те, що фактично 100% всіх наявних програм за замовчуванням мають сумісність з Windows 7. Втім, це всього лише питання часу - через пару років деякі виробники іграшок і програм перестануть підтримувати «сімку», обмежившись «вісімкою». Втім, сподіваюся, що до такого не дійде.
 • Пам'ятається, я був дуже здивований, коли вперше запустив 7 - на екрані з'явилися незвичайні віджети. Спочатку вони здалися зайвими, проте згодом я до них звик. Якщо ви з таких людей, як і я, то 8 вам протипоказана - в ній геть відсутні віджети! Чому - питання, яке потрібно задати розробникам, хоча цю проблему можна вирішити сторонніми додатками.
 • До речі, ще один цікавий момент - в «вісімці» геть відсутній прозорий оформлення вікон. Наскільки це важливо? Чесно кажучи, я б на цей момент навіть уваги не звернув, а для когось це має значення.
 • До плюсів можна віднести також відносну безпроблемність - я кажу про різні проблеми, пов'язані з працездатністю операційної системи. Втім, всі баги 8 «вінди» обов'язково будуть виправлені - це всього лише питання часу.
 • Плюси Windows 8

 • Що перше приходить на розум? Звичайно ж, оновлений дизайн. Його важко назвати красивим (особисто я не вважаю його чимось з ряду геть вихідним), однак він приємний оку і лаконічний. При цьому дизайн не можна назвати повністю новим - це скоріше глибока модернізація Windows 7, яка припала до душі дуже багатьом користувачам.
 • Наступний пункт, який, можливо, потрібно було поставити на чолі - нова оболонка Metro. Власне, це нововведення викликало найбільший інтерес до новинки. Що я думаю з приводу даної оболонки? Скажімо так, мені нею користуватися не так зручно, як сьомою версією Windows. І втім я вважаю, що в Microsoft давно повинні були зробити великий крок вперед, який нарешті відбувся. Можливо, що через деякий час я перегляну свою думку щодо Metro, до того ж, наскільки мені відомо, величезна кількість користувачів залишилося досить оболонкою.
 • У Metro є ще кілька важливих плюсів. Наприклад, тепер у користувача з'явилася можливість доступу до найбільш популярних параметрами комп'ютера, наприклад, до функції пошуку файлів. Втім, раніше пошуком теж було зручно користуватися - досить було натиснути на клавішу «Пуск» і ввести пошуковий запит.
 • Також можна згадати більш зручний диспетчер завдань - їм дійсно стало приємніше користуватися. Про новий Internet Explorer можна не згадувати - про це і так всі знають.
 • З'явилася інтеграція з хмарним сховищем Microsoft SkyDrive. Правда, я хмарними сховищами не користуюся зовсім.
 • Ну і нарешті, завжди можна похвалитися перед друзями, що ви використовуєте останню версію Windows. Хоча кого це сьогодні хвилює...
 • Продуктивність

  Вище розповідь йшла здебільшого про зовнішні зміни. А щодо продуктивності?

  Для того, що б порівняти продуктивність, експерти взяли два абсолютно однакові ноутбука з однаковими ж драйверами, на яких встановили Windows 7 і 8 відповідно. Для тіста використовувалося кілька спеціальних програм. Так, в 3DMark 2001 обидві ОС показали практично однакові результати, теж саме стосується 3DMark Vantage. Подекуди, звичайно, «вісімка» злегка виявилася попереду, але це можна списати на похибки.

  А ось в тестах продуктивності Windows 7 злегка вирвалася вперед. У теж час восьма «вінда» показала куди кращий результат при завантаженні операційної системи, але різниця виявилася невеликою.

  В іграх також особливої різниці помічено не було. Тим не менш, в деяких іграх трохи краще виступає одна операційна система, а в інших - друга. В цілому - паритет.

  Все це дозволяє зробити висновок про те, що фактично домогтися поліпшення продуктивності, перейшовши з Windows 7 на 8, не вийде.

  Що в підсумку?

  Треба сказати, що спочатку Widnows 8 розроблялася під управління з сенсорних екранів, де їй зручніше користуватися. А ось мишкою користуватися не настільки зручно, тому не дивно, що смартфони і планшети під управлінням мобільної версії «вісімки» стали так популярні.

  Чи варто переходити з «сімки» на «вісімку»? Вибір залишається тільки за вами і залежить тільки від особистих переваг.

  Рекламний блок