Як поставити пароль на флешку?

Рекламний блок

kak-postavit-parol-na-fleshku

Типова ситуація - у вас є флеш-карта, на якій знаходиться та чи інша інформація, доступ до якої ви хотіли б обмежити. Як це зробити? Для цього можна скористатися шифруванням даних. Відразу хочу відзначити, що в Windows Vista, 7 і 8 є вбудована утиліта BitLocker, яка дозволяє захищати дані шляхом повного шифрування диска або дисків, включаючи логічні, SD або USB-флешки.

Отже, як згадувалося вище, на старше версії Windows Vista утиліта BitLocker встановлена за замовчуванням. Вона дозволяє створювати своєрідний захисний код, який потрібно буде вводити кожен раз, коли ви станете підключати флеш-карту до свого комп'ютера. Це якщо говорити простою мовою. Головний плюс полягає в тому, що шифрування флешки обходиться без сторонніх програм.

Що ж, давайте починати. Інструкція підходить до будь-якої моделі флешки, незалежно від її обсягу або фірми-виробника.

Інструкція

Першим ділом необхідно буде підключити флеш-карту до комп'ютера через USB-порт. Якщо на карті є які-небудь файли, не чіпайте їх - вони нікуди не дінуться. Хоча, якщо силньо переживаєте, скопіюйте їх на всякий випадок на комп'ютер - потім видаліть або перенесете назад на флешку. Якщо хочете перенести файли на карту, можете це зробити відразу.

Флеш-карта підключена. Наводимо на неї курсор миші і натискаємо на праву кнопку, що б викликати меню. Одним з пунктів даного меню називається «Включити Bitlocker...» - саме він нам і потрібен. Клікаємо по ньому.

З'являється вікно «BitLocker drive encryption». Деякий час буде проводитися ініціалізація диска - не звертайте на це увагу. Після того, як ініціалізація завершиться, ви побачите вікно, де вас попросять вибрати спосіб зняття блокування диска. Поставте галку поруч із пунктом Використовувати пароль для зняття блокування», як це показано на скріншоті, а потім введіть пароль. Що стосується пароля, то він повинен містити прописні і малі літери, цифри, пробіли і символи, про що йдеться в тому ж самому вікні. Зроблено це для того, що б методом підбору зламати пароль було неможливо. Після того, як придуманий пароль, не забудьте клікнути по кнопці «Далі».

Йдемо далі. Тепер система пропонує вам зберегти ключ відновлення. Штука це дуже важлива, тому приділіть їй особливу увагу. Ключ відновлення допоможе отримати доступ до файлів на флешці в тому випадку, якщо ви втратите пароль.

Ключ можна зберегти двома способами: або на комп'ютері у вигляді текстового файлу або роздрукувати. Якщо дані дуже важливі, то ключ зберігати на комп'ютері не рекомендується, що б він не потрапив не в ті руки. Краще роздрукуйте його на аркуші паперу, а листок сховайте в таке місце, де його ніхто ніколи не знайде.

Після того, як ключ буде збережено, можна натиснути «Далі».

Тепер ви бачите перед запитання - зашифрувати цей диск? Якщо ви готові це зробити, то просто натисніть на кнопку «Почати шифрування».

Сам процес займає не так вже мало часу. Наприклад, шифрування флеш-карти до 8 Гб приблизно 30-40 хвилин.

Після того, як процес буде завершений, система дасть вам про це знати. Ось що ви побачите:

Ось, власне, і все. Процес закінчено, можна перевіряти, що ми з вами накоїли. Для цього візьміть флешку, вийміть її з USB-порту, після чого вставити знову. Якщо перед вами з'явилося віконце, яке вимагає ввести пароль, значить, все в порядку.

До речі, якщо поставите галку поруч з пунктом «В подальшому автоматично знімати блокування з цього комп'ютера», то пароль при підключенні флешки до даному комп'ютера знову вводити не потрібно.

Як зняти захист BitLocker з флешки?

Що б зняти захист з флешки, вам необхідно буде зайти в «Панель управління», розділ «BitLocker drive encryption».

Тут виберіть потрібний диск - впізнати його легко, на ньому буде зображено замок. Натисніть «Вимкнути BitLocker»:

Після цього вам залишиться лише підтвердити свої дії.

А ось форматувати флешку, якщо ви втратили пароль, не можна, тому що в цьому випадку дані на ній будуть знищені. Зате блокування буде повністю видалена.

Наостанок хочу сказати, що користуватися шифруванням потрібно акуратно. Відомо чимало випадків, коли процес виснув під час шифрування, в результаті чого доступ до файлів отримати було неможливо, а в деяких випадках комп'ютер зовсім не бачив флешку.

Рекламний блок