найшвидший браузер

Рекламний блок

samyiy-byistryiy-brauzer

Ось уже протягом багатьох років у всьому світі фахівці б'ються над питанням, який з браузерів є самим швидким. Для когось це Opera, для інших - Mozilla Firefox, треті вважають, що Google Chrome знаходиться поза конкуренцією, ну а останніх влаштовує Internet Explorer. Хто ж правий?

Треба зауважити, що швидкість роботи інтернет-оглядачів скоріше не зростає, а падає. Чому? Справа в тому, що раніше сайти створювалися на голому html, в результаті чого швидкість роботи самих сайтів була вище всяких похвал. Зараз настала ера флеша, різних доповнень і технологій, в результаті чого швидкість завантаження сайту залежить від багатьох інших чинників, ніж від браузера. Тим не менш, інтернет-оглядачі відіграють далеко не останню роль.

Для того, що б відповісти на запитання, поставлене в заголовку статті, за основу я вирішив взяти дослідження фахівців відомого на заході сайту lifehacker.com. Хлопці взяли чотири найбільш популярних веб-браузера в світі: Opera 11.61, Internet Explorer 9, Google Chrome 17 і Mozilla Firefox 10.

Отже, перше випробування. Це так звана холодна завантаження, коли браузер запускається відразу після того, як була повністю завантажена операційна система. Як видно з графіка, перше місце зайняв «Хром» з результатом трохи більше трьох секунд. Відразу поясню, що результат завантаження буде змінюватись в залежності від конфігурації ПК. У даному ж випадку фахівці лише хотіли з'ясувати, який з оглядачів працює швидше, а секунди, позначені на графіку, значення не мають.

Наступне випробування трохи складніше: необхідно було відкрити з десяток вкладок з однаковими сторінками. Лідером стала Opera - браузер впорався із завданням всього за якихось 6 секунд, у той час як решту витратили на це рівно в три рази більше часу (!!!). Втім, нічого дивного в цьому немає - «Опера» і раніше дивувала швидкістю відкриття вкладок.

Після цього вирішено було визначити, який з оглядачів швидше завантажує сторінку ще до того часу, як користувач надрукує назву сайту в адресному рядку. Лідером тут є Chrome. Його творці, до речі, не раз відзначали цю функцію, яка, як мені здається, не так вже й важлива.

Найвища продуктивність роботи з javascript показав все той же «Хром». Коментарі, як кажуть, зайві. Дивіться графік.

Ще одним випробуванням стала робота з таблицями стилів CSS, які використовуються буквально на кожному сайті і на будь-який більш-менш відомої CMS. Видатний результату показала «Опера», випередивши найближчого суперника більш, ніж у два рази.

Заключний етап - використання оперативної пам'яті. З давніх пір особливої «ненажерливістю» славився оглядач Firefox. Але, як не дивно, тестування спростувало цю теорію. Як виявилося, під час відкриття декількох вкладок Safari «їсть» менше всіх пам'яті, що прекрасно видно на графіку.

Що в підсумку? Відповідно до тестування, лідерами залишаються Opera і Google Chrome. В принципі, вони і раніше вважалися найбільш швидкими серед конкурентів, а тепер дані тільки підтвердилися. Проте тести - це одне, на практиці все може бути зовсім по-іншому. Наприклад, виходячи з власного досвіду, для мене швидше «Хрому» поки нічого немає. У теж час мій знайомий, володар потужного ігрового ПК, запевняє, що на його «машині» найкращу працездатність показує Firefox.

Рекламний блок