Програма для малювання на комп'ютері5 кращих програм

Рекламний блок

Мало хто замислюється про те, що крім штатних графічних редакторів Windows, а також Photoshop, є й інші малювалки для комп'ютера, які нічим не гірше, а місцями навіть виграють у іменитих конкурентів.

Втім, штатний Paint теж непоганий, і про нього поговоримо пізніше.

Зміст:


 • Gimp
 • SmoothDraw
 • Paint.NET
 • ArtWeaver
 • Livebrush

 • Програма для малювання на комп'ютері: розберемо п'ятірку найбільш популярних програм, які користуються попитом у користувачів.

  Программа для рисования на компьютере: какой редактор выбрать?

  Gimp


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Програма представляє собою безкоштовний аналог гучного продукту від Adobe, але при цьому повністю безкоштовний. Назва є абревіатурою GNU Image Manipulation Program.

  Приставка GNU говорить нам про те, що цей редактор розповсюджується за безкоштовною ліцензією. Доступний для установки як для Windows, так і Linux, а також Mac OS X усіх мастей.

  Відмітна риса – скромні системні ресурси споживання, порівняно з іншими продуктами цього типу:

 • 128 МБ ОЗУ;
 • Pentium MMX;
 • 32 МБ відеопам'яті.
 • І що найцікавіше – додаток таки запуститься і буде почувати себе цілком впевнено на будь-якому сучасному ПК 2000 років.

  При першому відкритті багато впираються в незрозуміле меню, що складається лише з набору кистей. Але після того як ви подгрузили картинку, ситуація кардинально змінюється і все стає на свої місця. При цьому документ відкривається в незалежному вікні, а редактору нічого не заважає.

  Весь набір інструментарію викликається декількома способами. Найпростіший – з головного меню методом вгадування. Або ж натисніть праву кнопку миші і виберіть потрібний пункт.

  А якщо ви вже обжилися або звикли виконувати всі дії на клавіатурі, скористайтеся гарячими клавішами і поєднаннями.  Рада! Ці кнопки можна настроїти самостійно під час редагування. Досить перейти в «інтерфейс» і активувати пункт «використовувати швидкі клавіші».

  Діалогові вікна звичні для користувачів Linux, а ось для шанувальників Windows інтерфейс здасться незвичним, але до нього швидко звикаєш.

  Цілком закономірне питання: чи відрізняється Gimp від Photosop? Так, різниця є, і в деяких місцях серйозна. Тут немає нормального інструменту для видалення «червоних очей», відсутнє магнітне ласо і «пензель відновлення».

  Доводиться задовольнятися сторонніми доповненнями від ентузіастів. Благо, в інтернеті вистачає. А ось з RAW форматом програма справляється на ура.

  Для професіоналів цей продукт може і не підійти, а ось для любителів і початківців редакторів – в самий раз. До того ж, ще раз повторимося, програма безкоштовна, а по функціоналу не сильно поступається іменитому конкуренту.

  повернутися до меню ^

  SmoothDraw


  Программа для рисования на компьютере: какой редактор выбрать?

  Ще один цікавий безкоштовний представник з розряду графічних. Використовуючи програму, можна змінювати і редагувати готові файли або ж малювати власні, благо, інструментів вистачає.

  Крім стандартного інструментарію, який є практично у всіх, є тут і власні особливості.

  Не дивно, чому в SmoothDraw так багато корисних пристосувань з професійним ухилом. Справа в тому, що цей проект спочатку замислювався для створення файлів з нуля.

  Ця програма для малювання на комп'ютері для дітей підійде в самий раз. Тут немає складних елементів, а меню інтуїтивно зрозуміле навіть для новачка.

  Трохи затьмарює відсутність російської підтримки пакетів з файлами, але сам інтерфейс настільки простий, що на цей недолік можна не звертати уваги.

  До того ж SmoothDraw не має інсталяційного файлу, являючи собою portable-версію. Іншими словами, ви можете скинути папку з редактором собі на флешку, а потім активувати продукт в будь-якому місці.

  Додаток з однаковою легкістю відкривається як на старих машинах з Win98, так і на Win8.

  повернутися до меню ^

  Paint.NET

  Программа для рисования на компьютере: какой редактор выбрать?

  Робоча область редактора цілком архаїчна, що не заважає їй бути максимально інформативною.

  Крім класичної панелі, є кілька плаваючих вікон, що налаштовуються в меню і несуть інформативну і допоміжну функції. До того ж вони напівпрозорі, що не буде заважати при малюванні, або редагуванні якого-небудь об'єкта.

  Цей редактор, до речі, має непогану підтримку шарів, а також можливість імпортування зовнішніх файлів. При цьому ви можете варіювати прозорість, змішування даних, а також змінювати імена цим верствам. Корисна особливість, чи не так?

  Робота з гарячими клавішами присутній. Щоб переглянути повний список підтримуваних команд, достатньо натиснути на меню «Вікно». У більшості випадків, всі функції активуються за допомогою натискання на F1-F12, хоча можливі й альтернативи.

  Головне достоїнство редактора полягає в доступності і приємному зовнішньому вигляді. А «в глибині» таїться непогана функціональність, яка припаде до душі багатьом.

  повернутися до меню ^

  ArtWeaver

  Программа для рисования на компьютере: какой редактор выбрать?

  Непогана програмка, покликана позмагатися з іменитим конкурентом від Adobe. Звичайно ж, повноцінною заміною Photoshop її назвати не можна, але функціонал тут не менш цікавий.

  До того ж продукція випускається Open Sourse ліцензії, тобто абсолютно безкоштовно (некомерційна версія). Вона чимось нагадує Corel PhotoPaint по своїм можливостям.

  Якщо поглянути на інтерфейс робочої області, можна помітити безліч схожих рис з тим же конкурентом версії 7 і нижче.

  При цьому є всі потрібні вікна, необхідні для растрового редактора, будь то інструментарій, навігація, список шарів, або ж послідовність виконуваних дій.

  Головним інструментом є, як не дивно, кисть. По-перше, це найпопулярніший інструмент, а по-друге, розробники наділили цю функцію кількістю налаштувань і доведень «під себе».

  Навіть кадруванню приділили увагу, забезпечивши його пропорціями горизонталі і вертикалі.

  Як для безкоштовної програми, робота з шарами реалізована відмінно. Ви можете групувати їх, ставити прозорість, типи змішування і навіть зайнятися фіксацією масштабування і переміщення. А ось що дійсно корисно – дублювання окремого шару.

  Тут є навіть власний формат – awd. Шари можна зберегти тільки в ньому, а от у списку підтримуваних значаться jpg, png, psd, tiff і не тільки. Повний набір. Непоганий вибір для тих, хто тільки вирішив освоїтися.

  повернутися до меню ^

  Livebrush

  Программа для рисования на компьютере: какой редактор выбрать?

  Проста в освоєнні програма, до того ж безкоштовно. Хоча цей варіант спірне, оскільки такою можна вважати тільки Livebrush Lite.

  Ключова особливість програми полягає в тому, що малювати тут можна виключно пензлем.

  З одного боку, це дещо гальмує користувача і обмежує, але з іншого, дана особливість тут реалізована настільки майстерно, що дозволила зробити продукт неповторним.

  Щоб не злякати потенційних користувачів, пояснимо, що «кисть» — це не абстрактний інструмент для промальовування ліній.

  Вона може дуже сильно відрізнятися від звичного сприйняття людиною, з'явившись в образі складних геометричних елементів, фрактальної графіки і навіть лози. Вся справа в налаштуваннях.

  Рекламний блок