Як зайти в безпечний режим Windows 7, 8, XP?

Рекламний блок

Що таке безпечний режим? Це свого роду діагностичний режим, який дозволяє виявити проблеми, що виникають з комп'ютером. Ось вам кілька прикладів. Припустимо, ви вирішили перевстановити антивірус Avast!. Що б це зробити, необхідно спочатку видалити програму з комп'ютера. Зробити це хоч і просто, проте доведеться видаляти безліч «хвостів», тому краще скористатися спеціальною утилітою, яку можна завантажити на офіційному сайті - вона все зробить за вас, однак запускати її потрібно через безпечний режим. Або інший приклад: ви «підхопили» банер на робочий стіл. Куди ви в першу чергу повинні зайти, що б спробувати з нього позбутися? Правильно, в Safe Mode. Сьогодні ви дізнаєтеся, як це зробити, благо, ми не займемо багато вашого часу.

Як увійти в безпечний режим windows XP, Vista і 7?

На всіх трьох цих операційних системах процедура абсолютно не відрізняється, хіба що невеликими нюансами. Що ж вам необхідно зробити? Лише перезавантажте комп'ютер і як тільки він почне завантажуватися, періодично натискайте на клавішу F8. У сучасних комп'ютерах використовується саме ця клавіша, тому труднощів виникнути не повинно. Перед собою ви побачите чорний екран з меню, в якому ви повинні вибрати один пункт (виділено червоним).

Після того, як система завантажиться, з'явиться повідомлення ось такого вигляду:

Натисніть кнопку «Так» і трохи зачекайте, поки система буде завантажена до кінця.

Safe Mode для Windows 8

Насправді ця операційна система мало чим відрізняється від попередніх, проте тут існують свої нюанси. Після того, як ви перезавантажили комп'ютер, разом з клавішею F8 необхідно затиснути ще і Shift. Після цього перед собою ви побачите меню відновлення системи, яке необхідно активувати, натиснувши кнопку See advanced repair options.

Наступний крок - натискаємо на кнопку Troubleshoot. Ось як вона виглядає:

Потрапивши в нове меню, натискаємо на Advanced Options.

Тепер Windows Startup Settings.

І, нарешті, клацаем по невеликій кнопці Restart, що знаходиться в правому куті, як на скріншоті.

Тепер залишилося лише дочекатися того моменту, поки не перезавантажиться Windows і у вже звичному меню вибрати Safe Mode.

Як бачите, нічого складного. Головне, трохи потренуватися і тоді всі ці дії ви зможете робити із закритими очима.

Безпечний режим для ноутбуків

З ноутбуками ситуація зовсім по-іншому. У кожній моделі для переходу в Safe Mode може використовуватися своя клавіша. Наприклад, найчастіше використовуються кнопки F2, F5, F8 або F12. На деяких моделях, як правило, фірми Toshiba, можна спробувати натиснути F10 або навіть Esc.

Як варіант, ви можете скористатися завантажувальними дисками, які дозволяють вводити систему в безпечний режим. Для цього завантажувальний диск повинен бути записаний або на оптичному диску або USB-флешці. Правда, сама вона навряд чи завантажиться, тому потрібно зробити так, що б носій запускався першим. Для цього увійдіть в BIOS (як правило, необхідно натискати на клавішу Delete) і в розділі 1st Boots Device виберіть вашу флеш-карту.

Якщо неможливо потрапити в безпечний режим

Якщо у вас не виходить потрапити в Safe Mode, то, швидше за все, це пов'язано з наявністю вірусів на вашому комп'ютері. Спробуйте скористатися антивірусними утилітами, які допоможуть позбутися від шкідливих файлів.

Існують ситуації, коли користувач не може потрапити в систему (наприклад, на робочому столі з'явився банер і всі дії заблоковані), ні в Safe Mode. У таких випадках може допомогти тільки використання завантажувального диска.

Іноді це пов'язано з проблемами в реєстрі. Для вирішення цієї задачі в неті можна знайти файли з дозволом .reg, створені для тієї чи іншої ОС. Однак жодних гарантій того, що вони спрацюють, ніхто надати не може.

Рекламний блок