Пропали ярлики з робочого столу

Рекламний блок

Чи бувало у вас таке, що ярлики з робочого столу раптово зникли і робочим залишився тільки диспетчер завдань. Якщо так, то давайте розглянемо декілька порад, як повернути все назад. Насправді варіантів тут дуже багато, тому я зараз перерахую ті, які повинні допомогти в більшості випадків.

Для початку, особливо це стосується не зовсім досвідчених користувачів комп'ютера, необхідно перевірити наступне. Клікніть правою кнопкою миші по робочому столу (якщо ця опція залишилася робочої) і з контекстного меню виберіть пункт «Упорядкувати значки», повинна стояти пташка навпроти пункту «Показувати піктограми робочого столу».

Пропали ярлыки с рабочего стола

Йдемо далі. Виконувати потрібно всі кроки, поки не допоможе. Запускаємо диспетчер завдань "Ctrl" "Alt", а далі тиснемо кнопку "Delete". Натискаємо у відкритому віконці «Файл – Нова задача».

Вводимо команду explorer.exe. Таким чином ми намагаємося запустити цей процес вручну, і, якщо вийде, то ярлики з'являться, оскільки це входить в обов'язки того самого explorer.exe. Якщо видалося повідомлення про помилку, отже, файл пошкоджено.

Спробуємо скористатися антивірусної утилітою AVZ. Завантажити AVZ. Запустіть її з-під безпечного режиму або спробуйте точно так же як раніше запустити Диспетчер завдань і в якості нової задачі ввести avz.exe. Якщо програма запустилася, то натискаємо «Файл – відновлення системи». Відзначаємо там галочками пункти: 5, 8,9,16, звірте, на всякий випадок з назвами на картинці нижче. Натисніть кнопку «Виконати зазначені операції».

Перезавантажте комп'ютер. Якщо не допомогло, то можна виконати відновлення системи, користуючись безпосередньо самими засобами Windows. Для цього тиснемо «Пуск – Всі програми – Стандартні – Службові – Відновлення системи». Відновлюємо ОС на більш ранню дату, коли ще все працювало.

Далі порада для тих, у кого є інсталяційний диск з вашою операційною системою. Необхідно скопіювати з нього файл explorer.exe і замінити на пошкоджений. За промовчанням на комп'ютері файл explorer.exe встановлюється в папку Windows. На диску, його можна знайти в папці 1386 під назвою EXPLORER.EX_, яке після заміни, природно, потрібно буде перейменувати на EXPLORER.ЕХЕ. Операцію заміни даного файлу необхідно проводити в безпечному режимі. Просто видаліть старий, пошкоджений файл з папки Windows і замініть його на новий з інсталяційного диска.

Якщо усе вищевикладене не допомогло, то доведеться покопатися в реєстрі. Для цього запускаємо нову задачу в диспетчері завдань. Як це робити, ми вже знаємо. Вводимо regedit і натискаємо «ОК». Знаходимо наступний розділ:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/WindowsNT/
CurrentVersion/Image File Execution Options/

Відкриваємо його і перевіряємо на наявність підрозділів explorer.exe або iexplorer.exe. Якщо знайшли, то видаляйте, вони там не потрібні.

Далі знаходимо розділ
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/WindowsNT/CurrentVersion/
Winlogon/
з правого боку шукаємо параметр "Shell", значення якого повинно бути еxplorer.exe. Якщо такого немає, то створюємо і присвоюємо необхідне значення. «ОК» і перезавантажуємо комп'ютер.

Сподіваюся, що ярлики на робочому столі з'явилися.Рекламний блок