Зміна розкладки клавіатури в Windows 10Інструкція

Рекламний блок

Звичайного російськомовному користувачеві ПК зміна розкладки клавіатури в Windows 10 може знадобитися для перемикання введення тексту з кирилиці на латиницю і навпаки.

Зміст:


 • Стандартні комбінації
 • Зміна поєднання клавіш через панель управління
 • Зміна клавіш на екрані входу
 • Програмне зміна сполучень
 • Висновки

 • У рідкісних випадках використовуються інші мови, яких можна встановити від двох до кількох десятків – хоча перемикати їх буде незручно, і оптимальна кількість зазвичай не перевищує трьох.

  Смена раскладки клавиатуры в Windows 10

  Стандартні комбінації


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Для спрощення процесу перемикання розкладок всі операційні системи від Microsoft мають так звані гарячі клавіші – комбінації, натискання яких змінює мову введення.

  За замовчуванням в операційній системі Windows 10 встановлено таку зміну за допомогою Shift Alt або Win пробіл. Ще один варіант – клік лівою кнопкою миші з вказівником мови (зазвичай розташований в правій нижній частині екрану) і вибір потрібного.

  Стандартные комбинации

  Але, якщо користувачеві зручніше користуватися іншими клавішами типу Shift Ctrl або навіть знаком наголосу (літера Е в українській розкладці), поєднання можна призначити на його розсуд. Способів для цього небагато, і їх виконання займе не більше 2-3 хвилин.

  повернутися до меню ^

  Зміна поєднання клавіш через панель управління


  Найпростіше змінити комбінацію клавіш у Віндовс 10, перейшовши в потрібне вікно налаштувань з допомогою панелі управління. Тут вибирається значок «Язык» (при такому способі відображення) або пункт «Зміна способу введення (при вибраному вигляді «Категорія»).


  Параметры языка ввода

  Параметри мови вводу


  У вікні вибирають додаткові параметри. Після появи нової вкладки здійснюють одне з можливих дій:

 • Встановлення мови, який буде вважатися основним у списку, і встановлюватися відразу після включення ПК або додатків.
  І, якщо користувач постійно застосовує, наприклад, англійська (частіше російської, що може знадобитися, наприклад, при частій роботі з іноземними співрозмовниками або клієнтами, а також у процесі програмування), слід вибрати за замовчуванням саме його.
  В інших випадках кращою буде автоматична російська розкладка, що дозволяє рідше перемикати мови;
 • Зміну клавіш, які будуть використовуватися для швидкого перемикання з однієї мови на іншу. Для цього натискають на відповідний текст, виділений синім кольором.

 • Смена сочетания клавиш

  Зміна поєднання клавіш


  Наступне вікно покаже, які клавіші використовуються для перемикання розкладки в даний час. Тепер слід, виділивши пункт «змінити мову введення», натиснути на розташовану внизу кнопку зміни поєднання клавіш.


  Изменение переключения языка в Windows 10

  Зміна перемикання мови у Windows 10


  Заключний етап – вибір потрібних «гарячих клавіш» із запропонованого списку. У Windows 10, як і в попередніх версіях, їх тільки три.


  Настройки новых клавиш для изменения

  Налаштування нових клавіш для зміни


  Після збереження змін шляхом натиснення «ОК» можна перемикати мови з допомогою нового поєднання, відповідного користувачеві. Іноді тут же вибирається і зміна розкладки. Але, так як найчастіше застосовується одна розкладка на одну мову, різниця суттєва.

  повернутися до меню ^

  Зміна клавіш на екрані входу

  Дії щодо зміни клавіш, що відповідають за мову введення, не допомагають при введенні пароля після завантаження вікна вітання. Для того щоб вирішити цю проблему, на вікні додаткових параметрів (рис.2) вибирається перший пункт, виділений синім кольором.


  Выбор пункта применения параметров языка к окну приветствия

  Вибір пункту застосування параметрів мови до вікна привітання


  В наступному вікні потрібно вибрати кнопку «Копіювати параметри». Хоча для її натискання потрібні права адміністратора.


  Копирование параметров для экрана приветствия

  Копіювання параметрів екрана привітання


  Тепер при вході в систему для введення пароль буде встановлена автоматична розкладка клавіатури, що збігається з обраної за замовчуванням. А перехід на іншу мову можна здійснити встановленим поєднанням клавіш.

  повернутися до меню ^

  Програмне зміна сполучень  Рада! Є способи встановити для зміни мови сполучення клавіш, яких немає в стандартному списку Windows 10. Для цього може бути використана спеціальна програма – наприклад, Mkey.

  Нею часто користуються власники клавіатур з додатковими клавішами, встановлюючи поєднання для запуску окремих програм і навіть для прискорення роботи в текстових і графічних редакторах.

  Програма розповсюджується безкоштовно і має інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.


  Смена клавиш через Mkey

  Зміна клавіш через Mkey


  Mkey допомагає налаштувати «гарячі клавіші» і для програми, і для всієї системи. Наприклад, з її допомогою можна вибрати зміну розкладки при натисканні «Caps Lock».

  Також рекомендуємо прочитати:

 • Як поміняти мову в Стиме на російської або англійська: Пара способів
 • Як використовувати перекладач Гугл онлайн — Найкращі поради
 • повернутися до меню ^

  Висновки

  Після того як у вас вийшло змінити комбінацію клавіш, користуватися клавіатурою стане зручніше.

  Особливо при наборі великих обсягів тексту, що вимагають перемикання мов і навіть для гри, команди в якій віддаються латиницею, а спілкування відбувається за допомогою кирилиці.

  Рекламний блок