Як дізнатися хто підключений до Wi-Fi мережі?

Рекламний блок

Wi-Fi цікава штука, з одного боку ви можете спокійно користуватися інтернетом в будь-якій точці вашого будинку (або офісу), але з іншого - вашим інтернетом може скористатися і хто-небудь інший, зовсім не питаючи вас. Звичайно, можна встановити пароль на точку доступу, але навіть у такому разі, можливо, вам одного разу захочеться проконтролювати, хто ще підключився до вашого роутеру. Саме про те, як це зробити я і розповім вам в сьогоднішній статті.

Це досить не складно, достатньо подивитися цю інформацію у налаштуваннях Wi-Fi роутера. В якості прикладу у нас буде роутер TP-Link TL-WR841N. На інших подібних пристроях, всі дії будуть дуже схожими, за цим якщо у вас інший роутер, то ви швидко розберетеся, що до чого.

Як подивитися хто підключений до мого Wi-Fi роутера?

Для початку, нам буде необхідно потрапити в налаштування роутера. Відкрийте браузер і введіть адресу в адресному рядку: 192.168.0.1. Якщо не вийшло, відшукайте ту інструкцію, яка була з роутером, в ній обов'язково буде написано, як зайти в настройки. Іноді це ще може бути написано і знизу пристрою.

Якщо все було зроблено вірно, відкриється сторінка з полями для логіна і пароля. Вводите, все що необхідно, якщо дані для входу не змінювалися, то зазвичай стандартні «admin» «admin». Якщо нічого не підійшло можна, як завжди в таких випадках, звернутися до інструкції і подивитися логін і пароль.
Как узнать кто подключен к моей Wi-Fi сети?
Все, тепер ви успішно потрапили в налаштування. В цій панелі управління шукаємо вкладку «Wireless» і в ній, підпункт «Wireless Statistics». З'явиться статистика підключених пристроїв. Тепер перед вами відкрилася вся інформація про підключення: скільки їх, MAC-адреси, тип шифрування і скільки пакетів було передано, за час підключення. Для того що б список був максимально об'єктивним у даний момент часу, ви можете натиснути «Refresh» і він оновиться.
кто подключен к моему Wi-Fi роутеру?


Є ще одна цікава фішка, можна побачити не тільки всіх хто підключений до мережі по Wi-Fi, а й тих, хто безпосередньо приєднаний до кабелю.

Для цього відкриваємо вкладку «DHCP» і в списку, який розвернувся, «DHCP Clients List». Ми побачимо новий список, в якому може бути навіть ще більше пристроїв. Наприклад стаціонарний комп'ютер. Інформації ми бачимо тут більше: є IP-адресу та ім'я пристрою.
kto-podklyuchen-k-moej-wi-fi-seti-3kto-podklyuchen-k-moej-wi-fi-seti-3

Якщо ви володар роутера D-LINK, то що б проконтролювати підключені пристрої, необхідно знайти вкладку «Active session».

І так, ви подивилися всі активні підключення до роутера та ось біда — підключень більше ніж ви використовуєте пристроїв. Значить хтось тут сторонній. Але ось хто, як визначити де свої, а де чужі пристрою? Для цього потрібно дізнатися MAC-адреси всіх пристроїв, які ви використовуєте, і знайти серед них «чужого».

Що б дізнатися цю адресу, наприклад, на телефоні, зайдіть у налаштування, або знайдіть розділ інформації про пристрій і подивіться MAC адресу. Як дізнатися його (і навіть змінити) на комп'ютері, розглянуто в інших статтях на цьому сайті.

Коли виявите та обчисліть стороннє пристрій, у списку підключень, ви можете його заблокувати. Зайдіть на вкладку «Wireless MAC Filtering», додайте чужу адресу і встановіть для нього значення «Disabled». А якщо у вас стояв пароль для доступу до Wi-Fi, рекомендую його змінити на новий.

Рекламний блок