Безпечне вилучення USB пристрою

Рекламний блок

У даній статті мова піде про USB пристроях, а точніше відключати подібні пристрої просто висмикуванням з порту або ж використовувати безпечне вилучення пристрою.

Зараз USB порти замінюють практично всі інші COM і LPT, туди підключаються клавіатури, миші, принтери, сканери і т. д. За допомогою USB портів ми можемо прочитувати інформацію з фотоапаратів, флешок і відеокамер. Одним з переваг USB є можливість «гарячого» підключення або відключення пристроїв. Що це означає. Якщо ви ще досі не знали, то підключати обладнання в LPT, COM, PS/2 порти при включеному комп'ютері не можна, це може спричинити за собою збій у роботі самого обладнання, материнської плати або окремих її портів. В USB порт можна вставляти будь-яке обладнання, навіть при включеному комп'ютері.

На одному комп'ютері зараз можна спостерігати з десяток USB портів. Не рекомендую включати пристрій в USB порти, які інтегровані безпосередньо в материнську плату, особливо це стосується часто включаються-відключаються пристроїв (флешки, фотоапарати). Можна розхитати гніздо, яке в комп'ютерному сервісі вам замінять тільки разом з материнською платою, окремо гнізда там ніхто не впаивает і не выпаивает. Для того щоб залишити цілими ваші порти можна використовувати USB подовжувач, який коштує всього у 2.е., вставляється в USB порт на материнській платі ссади системного блоку і може лежати собі спокійно на столі, ні кому не заважаючи. Як він виглядає можна побачити на рисунку:

USB удлинитель

А тепер що стосується безпечного витягання пристрою. Коли ми вставляємо флешку в USB порт або ще що-небудь інше, в панелі запуску з'являється зелена стрілочка, натиснувши на яку можна побачити пропозицію про безпечне витягання пристрою:

Безопасное извлечение устройства

Вибираємо пристрій, який нам необхідно витягти, після чого видасться наступне повідомлення:

Після чого обладнання можна витягувати. Можна, звичайно, обійтися і без всіх цих труднощів і просто висмикнути флешку та й все. Не буду приховувати, раніше я так і робив, і нічого страшного ні з комп'ютером, ні з флешкою не відбувалося. Однак у інших людей виникають проблеми. Якщо ви не виконаєте безпечне вилучення пристрою файли записані на флешку можуть не прочитаться на іншому комп'ютері або взагалі порушитися файлова система пристрою, після чого його необхідно буде форматувати. Також, якщо ви вставляєте флешку в передні USB порти на корпусі і не виконуєте безпечне вилучення пристрою може статися «брязкіт контакту» і згоріти материнська плата, що трапляється вкрай рідко, але все ж я зобов'язаний попередити.

От коротенько я вам розповів про USB пристрою і хочу нагадати, що не варто нікуди поспішати і висмикувати пристрою з портів просто так. Використовуйте безпечне вилучення пристрою, адже його придумали не просто так. Витратите кілька секунд, зате заощадите на інформації та обладнанні.

Відразу хочу відразу відповісти на запитання, а чи є альтернатива стандартній утиліті по вилученню пристроїв з більш розширеними можливостями. Та така програма є, і вона вирішує всі проблеми пов'язані з витяганням пристроїв. Називається ця програма USB Safely Remove. На своєму сайті я її викладати не буду, оскільки вона платна (на момент написання статті варто 290 р.), а варезом я не займаюся.Рекламний блок