Як вибрати зовнішній жорсткий диск?

Рекламний блок

kak-vyibrat-vneshniy-zhestkiy-disk

Ще деякий час тому вибору при покупці засоби для збереження інформації у нас не було - були лише звичайні вінчестери для вбудовування в корпус системного блоку різного обсягу. Однак потім почали з'являтися зовнішні жорсткі диски, до яких наші співвітчизники досить довго придивлялися, поки не стало зрозуміло, що їх можна використовувати замість звичних вінчестерів, що вбудовуються в СБ (навіть для операційної системи, хоч і робити це небажано). Само собою, все це вплинуло на продажі таких пристроїв - намітився непоганий ріст і тепер зовнішні жорсткі диски користуються чи не більшим успіхом. Сьогодні я розповім вам про те, як правильно вибрати такий пристрій. Це не так складно, до речі, але потрібно знати кілька важливих моментів.

Розміри і зовнішній вигляд пристрою

Тут є кілька найбільш популярних форм-факторів. Так, один з них - 3,5 дюйма, який в тому числі застосовується при складанні звичайного домашнього ПК. Треба зауважити, що такі вінчестери найбільші з представлених на ринку, натомість обсяг пам'яті в них просто величезний - до 6 терабайт! Цього обсягу вам вистачить на кілька років вперед навіть якщо ви збираєте колекції фільмів в найкращій якості.

Однак у даного форм-фактора є один суттєвий мінус, який часто відштовхує майбутнього покупця - це необхідність у додатковому харчуванні. Що це означає? Такий пристрій можна використовувати тільки в приміщеннях, тобто поряд з розеткою. Взяти з собою вінчестер на відпочинок на річку і запустити його буде складно (хоча це можливо).

В іншому ж 3,5-дюймові гаджети вельми зручні для домашнього користування як звалища для різних файлів.

Якщо ви часто буваєте у відрядженнях і при цьому вам необхідно мати під рукою пристрій з великим обсягом пам'яті, при цьому флешки не вистачає, то вам підійде 2,5-дюймовий зовнішній жорсткий диск. Він представляє із себе невеликий девайс, який за своїми розмірами можна порівняти з 6-7-дюймовими смартфонами - його легко тримати в одній руці, при цьому він не вимагає додаткового живлення, що дозволяє використовувати його де завгодно. Мінус в таких пристроїв лише один - обмежений обсяг пам'яті двома терабайтами. Але погодьтеся, хіба цього мало? Аж ніяк! При цьому потрібно не забувати, що чим менше буде вінчестер, тим менший обсяг пам'яті в ньому (за рідкісним винятком).

Що стосується зовнішнього вигляду, то тут все строго індивідуально. Комусь подобаються грубі пристрої з гострими кутами, інші ж люблять «плавний» дизайн.

До речі, на ринку можна зустріти дуже стильні моделі для домашнього користування. Виглядають вони дійсно шикарно, але з практичної точки зору я ніякої вигоди не бачу: за ту ж суму, що коштує такий стильний зовнішній вінчестер, можна легко купити два звичайних жорстких диска. Мабуть, такі пристрої створені для того, що б радувати око власника і тільки.

Обсяг зовнішнього жорсткого диска

Після того, як ви визначитеся з форм-фактором, а зробити це потрібно обов'язково, можна сміливо переходити до інших важливих критеріїв вибору. І тут варто задуматися.

Як я писав вище, обсяг будь-яких зовнішніх вінчестерів має обмеження: якщо у випадку з 3,5-дюймовим форм-фактором він становить 6 ТБ на поточний момент, то мобільні вінчестери (2,5 дюйма) рідко володіють об'ємом більше 2 ТБ. Багато це чи мало? Чесно кажучи, відповісти на це запитання досить складно. І причина банальна - це залежить лише від того, для чого саме вам потрібний накопичувач. Припустимо, якщо ви обожнюєте фільми в Full HD якості і зберігайте їх, то я б настійно рекомендував придивитися до вінчестера як можна більшого обсягу. Для зберігання фотографій і домашніх відеозаписів цілком вистачить кілька сотень гігабайт. Але, знову ж таки, все залежить від якості цих фотографій і записів - їх обсяг може бути такий великий, що не вистачить ні одного вінчестера.

У більшості ж випадків вистачає саме мобільних жорстких дисків. В цьому плані я б рекомендував звернути свою увагу саме на них, оскільки такі девайси не тільки здатні утримувати величезну кількість інформації, але і можуть використовуватися абсолютно в будь-якому місці. До того ж дешевше.

Швидкість роботи

Це ще один дуже важливий параметр, який багато покупці чомусь часто ігнорують. А даремно.

Так, я кажу про швидкість роботи самого жорсткого диска. Швидкість роботи фактично залежить від двох факторів: швидкості передачі даних і швидкості обертання шпинделя. У другому випадку мова йде про швидкість знаходження необхідної інформації.

Якщо ви хочете, що б на вашому пристрої знаходилася якомога швидше, краще вибирати диски форма-фактора 3,5 дюйма. Пов'язано це з тим, що в них шпиндель обертається зі швидкістю 7200 оборотів в хвилину, а в дисках форм-фактора 2,5 дюйма - 5400 обертів. Але у кожного правила є винятки, тому дану інформацію краще уточнити у продавця. Можливо, що ви знайдете мобільний вінчестер, швидкість якого буде складати ті самі 7200 оборотів в хвилину.

Для того, що швидкість передачі файлів з диска на диск була найвищою, необхідно вибирати інтерфейс підключення USB 3.0. У цьому випадку швидкість передачі може сягати аж гігабіт в секунду. Правда, важливо не забувати про те, що якщо ваш комп'ютер чи ноутбук не підтримує USB 3.0, ніякого збільшення швидкості ви не побачите, а стоять вінчестери з таким інтерфейсом зазвичай куди дорожче.

Корпус

Знову я буду розповідати про зовнішній вигляд, запитаєте ви? Ні! За зовнішнім виглядом ви будете визначатися самостійно, а я лише хочу вам розповісти про те, що зовнішні жорсткі диски можуть бути «одягнені» в особливий корпус, який не дозволить пошкодити пристрій, якщо воно, наприклад, випаде у вас з рук. Втім, навіть якщо на корпусі при цьому не залишиться ніяких відміток, вм'ятин або подряпин, це зовсім не гарантує того, що жорсткий диск буде справно працювати.

Не так давно я бачив у продажу пристрій, який нібито зовсім не боїться води і з ним можна сміливо плавати в морях і океанах. І все б нічого, от тільки я так і не зміг зрозуміти, навіщо потрібен вінчестер, який можна занурювати під воду?

Якщо ви дійсно боїтеся за збереження гаджета, то можете підшукати вінчестер зі спеціальних зносостійких матеріалів, які не бояться падінь. Але, повторюся, при падінні може бути пошкоджений сам жорсткий диск, що виведе його з ладу. До того ж за таку технологію доведеться переплатити.

Інтерфейс підключення

Про інтерфейс підключення я коротко згадав, тепер на цей момент можна зупинитися трохи докладніше.

Крім технології USB, нерідко застосовується інтерфейс типу LAN (Ethernet). Крім того, що він забезпечує непогану швидкість передачі даних, його можна буде підключити до локальної мережі або інтернету, що робить його доступним для інших комп'ютерів. Дуже зручно, треба помітити.

Досить рідко зустрічається FireWire. Ця технологія не настільки популярна і побачити її можна зазвичай на комп'ютерах Macintosh. Також володіє непоганою швидкістю.

eSATA-інтерфейс цікавий тим, що здатний передавати файли з дуже високою швидкістю. Але мінус технології в тому, що необхідно зовнішнє харчування. Правда, зараз деякі компанії пропонують усовершенственную технологію eSATAp, для якої не потрібно зовнішнє харчування.

На що ще звернути свою увагу при покупці жорсткого диска?

На мій погляд, всі основні моменти ми вже встигли розібрати. Мабуть, є ще один момент, який може здатися важливим для обмеженої групи користувачів. Я кажу про охолодження пристрою.

Яке охолодження, запитаєте ви? Деякі вінчестери мають властивість сильно розігріватися і для відводу тепла рекомендується використовувати систему охолодження, що складається з кулерів. Звичайно, навряд чи девайс вийде з ладу після місяця експлуатації, проте висока температура нагрівання в кінці кінців може дати про себе знати. Тому якщо ви використовуєте накопичувач для домашнього користування, купуйте моделі, в яких є кулер (вентилятор охолодження). Ось тільки дорого це.

Що стосується бренду, то комусь віддавати свою перевагу я не бачу сенсу. Здебільшого відсоток браку у всіх іменитих компаній приблизно однакових і потрапити в цей відсоток може кожен.

Висновки

Що ж, ось ми і підійшли до фіналу. Я не буду говорити, який зовнішній жорсткий диск вам краще купити, тому що з мого боку це буде неправильно. Все залежить тільки від вас і від ваших особистих переваг. Їжу для роздумів я вам надав.

Я б хотів поговорити трохи про інше. Як ви думаєте, а чи дійсно у наш час так потрібні жорсткі диски, коли є хмарні сховища? Деякі з них пропонують не одну сотню гігабайт абсолютно безкоштовно, при цьому ваші файли завжди будуть з вами, де б ви не знаходилися. Це вкрай зручно.

Однак якщо подивитися на це чудо з іншого боку, компанії, яким належать хмарні сховища, напевно бачать, які саме файли ви зберігаєте. Таким чином закачувати туди щось важливе, як фотографії або відеозаписи, не рекомендується. А ось для непотрібних файлів - цілком собі непоганий склад.

І все ж я поки віддаю перевагу використовувати реальні накопичувачі, в тому числі зовнішні жорсткі диски. І вам раджу.

Рекламний блок