змінити дозвіл екрана на Windows 7?

Рекламний блок

kak-izmenit-razreshenie-ekrana

Зазвичай операційна система сама визначає дозвіл для тієї або іншої моделі монітора. Однак не завжди автоматично підібрані параметри влаштовують користувача. Наприклад, я на 21-дюймовому моніторі досить довго не міг звикнути до невеликих піктограм, тому перший час самостійно міняв дозвіл на трохи менше, але мене влаштовує. Сьогодні я розповім і покажу, як це правильно зробити на прикладі операційної системи Windows 7.

Для рішення даного питання існує одразу три способи, але одним з них можуть скористатися не всі. Я говорю про зміну параметрів за допомогою фірмової утиліти для відеокарти, яку можна встановити разом з драйверами. Проте багато користувачів просто відмовляються від її установки, так що для них цей спосіб не актуальне.

Спосіб перший

Наприклад, візьмемо відеокарту Ati Radeon, разом з якою встановлена фірмова утиліта Catalyst Control Center, через яку можна змінювати різні параметри. Запускаємо програму (зазвичай вона знаходиться в треї), вибираємо розділ «Управління робочим столом», підрозділ «Властивості робочого столу». Тут ви побачите поточні настройки робочого стола, у тому числі дозвіл екрану, що можете поміняти на те, що вам потрібно.

Другий спосіб

Наступний варіант ще більш простою порівняно з першим. Заходимо на робочий стіл, тиснемо праву кнопку миші, після чого з'явиться меню, в ньому вибираємо пункт «Дозвіл екрану».

Відкриється вікно.

Тут «бавимося» з дозволом екрану - вибираємо і натискаємо ОК.

Третій спосіб

Нарешті, все теж саме можна зробити через панель управління.

Натискаємо кнопку «Пуск» і знаходимо пункт «Панель управління». Тут вибираємо розділ «Екран».

Відкриється вікно можливість збільшення значків на робочому столі. У лівій частині екрану є пункт «Налаштування роздільної здатності екрана, натиснувши на який, ви зможете змінити дозвіл.

Як бачите, цей процес дуже легкий і простий навіть для новачка. А ось чого не варто робити, так це змінювати частоту оновлення екрану - вона є оптимальною для монітора і якщо поставити режим, який він не підтримує, то пристрій може вийти з ладу. На щастя, подібне на практиці відбувається рідко і стосується, в основному, ЕПТ-моніторів, які на поточний момент практично вийшли з обігу.

Рекламний блок