Налаштування звуку в Windows 8

Рекламний блок

Налаштовуючи звук в операційній системі Windows 8, можна встановити основні параметри для таких звукових пристроїв як динаміки і мікрофони, а так само вказати і налаштувати відповідні звукові ефекти. Багато користувачі особливо не мучаться з налаштуваннями звуку, адже звук є — навіщо щось міняти? Але часто виникають ситуації, коли необхідно, для більш гармонійного звучання, правильно налаштувати акустичну систему. У цьому випадку, налаштувань за замовчуванням може виявитися недостатньо.

Сьогодні ми розглянемо основні звукові параметри, які можна регулювати в операційній системі Windows 8. Самі налаштування звуку в Windows 8 трохи відрізняються від тих, що були в Windows 7. Так що тим, хто звик до тієї, більш старої версії системи, теж буде корисно ознайомитися з цією статтею.

Всі налаштування пов'язані зі звуком, традиційно можна знайти в Панелі керування. Для цього, знайдіть там розділ «Звук» і відкрийте його. У вікні що відкриється, ми і будемо виконувати основні налаштування. Саме віконце виглядає так.

nastrojka-zvuka-v-windows-8-1Як ми бачимо, в ньому є кілька основних вкладок, за категоріями. На першій вкладці, яка називається «Відтворення», можна спостерігати всі пристрої працюють з комп'ютером. Тут можна бачити не тільки активні пристрої, але і ті, що раніше підключалися й були відключені позначені червоною стрілкою). Часто в цьому списку можна спостерігати і пристрої, які можливо підключити.


Давайте виберемо один з пристроїв і натиснемо на кнопку «Налаштувати». Відкриється нове вікно з параметрами для даного пристрою.

nastrojka-zvuka-v-windows-8-2В першу чергу, необхідно вибрати конфігурацію, якою визначається кількість динаміків, підключених до комп'ютера. Якщо ви користуєтеся простими колонками (їх не більше двох), або навушниками, то залишаєте перший варіант «Стерео». У правій частині вікна схематично показано, як виглядає вибраний варіант. Після того, як вибрали свою систему, натискаємо «Далі».

Потім, якщо було вибрано звучання 5.1 або 7.1, потрібно вказати широкосмугові динаміки, визначити їх розташування, які пари знаходяться збоку, які ззаду. Якщо в основному вікні налаштувань звуку, вибрати пристрій і натиснути на кнопку властивостей, то відкриються властивості, де буде вся основна інформація по вибраному обладнання.

windows настройка звукаВластивості так само розбиті на вкладки. На першій «Загальні», зазначаються роз'єми до яких можливо виконати підключення до комп'ютера. Найбільш відповідні показано зелених кольором.

Відкривши вкладку «Рівні», можна виставити відповідні рівні звуку. Перейшовши на вкладку «Додаткові можливості», ми зможемо включити додаткові параметри звучання. Вам будуть доступні різноманітні звукові ефекти, які допоможуть прикрасити звукове оформлення.

nastrojka-zvuka-v-windows-8-4Більшість ефектів, можуть додатково налаштовуватися. Для цього виберіть потрібний і натисніть на кнопку параметрів (якщо вона активна).

Вкладка з додатковими настройками, дозволяє вказати бітрейт і розрядність звуку. Тут краще все залишити так, як вказала система, нічого не змінюючи.

А тепер продовжимо вивчати головне вікно з налаштуваннями звуку. На вкладці записи, як і на вкладці «Відтворення», можна виконати налаштування підключених пристроїв. Але тільки в цей раз, це будуть пристрої прийому і запису звуку. Тут ми можемо налаштувати мікрофон.

настройка звука windows 8Вибравши зі списку мікрофон і натиснувши на кнопку налаштувань, ми побачимо основні параметри даного пристрою. Наприклад, можна налаштувати розпізнавання мовлення (хоча варто згадати, що дана функція не працює для російської мови).

А тепер подивимося властивості для цього ж мікрофона. І ми знову спостерігаємо віконце з вкладками. На першій вкладці, з загальними налаштуваннями, є основна інформація по даному пристрою. Відкривши вкладку «Прослухати», можна побачити параметри дозволяють включити можливість підключення до мікрофонного входу відтворюючі пристрої (плеєра, телефону тощо).

На вкладці «Рівні» налаштовуються рівні гучності, а на останній «Додатково» - вказано бітрейт і розрядність вхідного сигналу.

Ну а тепер повернемося до головного вікна налаштувань звуку і відкриємо вкладку «Звуки». Тут можна виконати налаштування звукової схеми операційної системи. Ми можемо включати, відключати і налаштовувати звуки, що відтворюються при різних події в системі. Наприклад Ви можете легко замінити звук, який грає при включенні комп'ютера.

Для додавання своїх звуків у схему, натискаємо на кнопку «Огляд...» і знаходимо потрібний аудіофайл. Після налаштування звукової схеми Windows, зберігаємо натиснувши на кнопку «Зберегти як...».

На останній вкладці «Зв'язок», є можливість налаштування звуків на випадок використання телефонії. Наприклад, при розмові по телефону звуки будуть відключатися, або знижувати гучність.

Ось і всі налаштування, які можна виконати через стандартні засоби Windows. Якщо необхідно виконати точні і детальні зміни, то це можна налаштувати через управління звуковою картою. Така панель встановлюється разом із драйверами для пристрою.

Рекламний блок