Total Commander і його численні популярні брати

Рекламний блок

Історія ПК вміщує в себе багато різних компаній, систем, програм. Звикаючи до одного, люди переходили до інших і незмінно лаялися на «нове». Наприклад, DOS існували відмінні файлові менеджери: застосовуючи придуманий ще тоді «двовіконний режим, вони дозволяли розправлятися з усіма файловими операціями буквально за секунди (але сам процес переміщення, зрозуміло, тоді вимагав часу побільше). З появою Windows всім новоявленим користувачам Персонального Комп'ютера був представлений «Провідник» - і ті з них, хто все ж до цього користувався ПК, сильно лаяли цю програму. Правда, на цей раз не просто від звички – було за що...


Зміст статті

 • 1 Люди звикали...
 • 2 ...і були змушені відвикати.
 • 3 Користуйтеся правильними звичками!

 • Люди звикали...

  «Провідник» - стандартна програма, покликана скоріше демонструвати інноваційні «віконця» (з появою операційної системи від Microsoft це стало модним: візуалізація файлів і папок), ніж допомагати вам розібратися з власною інформацією на жорсткому диску. Користувачі мучилися, століттями тягая файли з однієї папки в іншу, з одного локального диска на інший, навіть не підозрюючи про інших варіантах.

  А вони – були. Перейнявши DOS-івську «двовіконну» систему, що такі програми успішно піднялися на платформу Windows і були радо прийняті. Серед них був і Total Commander – і саме він згодом завоював першу сходинку «хіт-параду» програм: все завдяки новому інтерфейсу, адже в основному інші (зразок Volkov Commander-а) мали навіває тугу синій - ще від DOS-а – інтерфейс. Втім, не тільки ця причина спонукала вибрати саме його.

  ...і були змушені відвикати.


  Ви б і самі обрали цей шлях, тільки побачивши сам функціонал таких програм. Справа в тому, що «двовіконний режим набагато зручніше «просто купи різних вікон» - по суті, вам навіть не потрібна мишка, т. к. управляти програмою можна лише в кілька гарячих клавіш. І як керувати – секунди, як я вже писав вище! Ви вибираєте два потрібних шляху (уявімо, що це дві папки на двох різних дисках) і, вибравши файли, просто натисніть на ту кнопку, що відповідає за потрібну вам операцію: копіювання, переміщення та ін. Але задумка була куди геніальніша – саме тому дана програма і піднялася так високо.

  Вся вона полягала в плагінах – маленьких і не дуже розширення функціоналу програми, які міг створити будь-який користувач. Встановивши необхідні плагіни, простенький, здавалося б, файловий менеджер можна перетворити в невсипущого і всюдисущого наглядача за файлами, має над ним повну владу. В одній програмі ви зможете зробити резервну копію, переглядати файли, навіть не відкриваючи, безповоротно (саме так, а не як «люблять» робити засобу Windows) вилучати та виконувати ще десятки дій. Деякі з них стандартні, але більшість все ж додаються плагінами, які доведеться вибирати – благо, вони абсолютно безкоштовні.

  Користуйтеся правильними звичками!


  Саме так – краще звикніть до цього менеджеру і перестаньте витрачати свій час, ніж до кінця життя возитися з нещасним «Провідником». Але звикати краще відразу – тому потрібно відкрити «Налаштування» і один раз витратити пару годин для майбутнього зручності. Запам'ятайте: все, що ви бачите при роботі – все це ви можете видалити, змінити або замінити на інші кнопки, індикатори та ін. «Повністю руйнується інтерфейс» - аналог повного руйнування карти в Battlefield (витратьте пару хвилин на огляд цієї культової серії ігор), не бійтеся його використовувати.

  Рекламний блок