Як дізнатися версію Windows?

Рекламний блок

kak-uznat-versiyu-windows

А адже багато хто користувачі не знають свою версію операційної системи. Але чи так це важливо? Питання цікаве. Якщо ви є прихильником встановлення останніх версій операційних систем, це може бути дійсно важливо. Тому давайте сьогодні поговоримо про те, як дізнатися, яку версію ОС Windows використовуєте ви.

Windows 8.1 або RT 8.1

На момент написання статті це найсвіжіші та актуальні версії операційної системи Windows 8.

Перемістіть курсор миші в правий нижній кут екрана, потім вгору і послідовно клацніть «Параметри» - «Зміна параметрів комп'ютера».

Натисніть на «Комп'ютер і пристрої», після чого виберіть у нижній частині розділу пункт «Відомості про комп'ютер».

У підрозділі Windows - «Випуск» ви побачите версію операційної системи, а в підрозділі «Комп'ютер» - «Тип системи» можна дізнатися, 32 - або 64-розрядну ОС ви використовуєте.

Windows 8 RT 8

Якщо ви використовуєте більш ранні випуски ОС Windows 8, то для вас інструкція буде наступною.

На робочому столі натисніть на значок «Комп'ютер», натисніть праву кнопку миші, за допомогою контекстного меню виберіть пункт «Властивості».

Перед вами з'явиться віконце, в якому зібрано основні відомості про вашому комп'ютері, включаючи версію операційної системи.

Windows 7 або Vista

Якщо на вашому комп'ютері встановлена ОС Windows 7 або Vista, ви зможете дізнатися її версію відразу декількома способами, про які я хотів би вам розповісти.

Отже, перший і простий - за допомогою того ж самого способу, який описаний у попередньому випадку («Комп'ютер» - права кнопка миші - «Властивості»).

Другий спосіб набагато складніше. Натискаємо на кнопку «Пуск», у віконці «Знайти програми та файли» пишемо слово winver і бачимо таке віконце.

Третій спосіб дозволяє дізнатися необхідну інформацію через розділ «Відомості про систему». Для цього натисніть на кнопку «Пуск», а потім натисніть на «Всі програми» - «Стандартні» - «Службові» - «Відомості про систему». У який з'явився вікні ви можете дізнатися багато цікавого про свою операційну систему.

Четвертий спосіб: командний рядок. Натисніть на кнопку «Пуск», у вікні «Знайти програми та файли» напишіть слово cmd, ніж ви викличте командний рядок. Введіть systeminfo і після збору інформації необхідні дані з'являться перед вами.

Чесно кажучи, більшість цих методів підходять і для інших операційних систем Windows, просто на даний момент сьома версія цієї ОС найбільш популярна, тому я і зробив на неї впритул.

Windows XP

Натисніть на кнопку «Пуск», потім «Виконати», а далі введіть winver і натисніть на клавішу Enter. Перед вами з'явиться необхідна інформація.

Рекламний блок