Як зробити абзац в Ворді

Рекламний блок

Якщо Ви друкуєте звіт, пишете курсову або диплом, набираєте будь-який інший текст в Ворді, то створення абзаців – це один з обов'язкових пунктів, якого потрібно дотримуватися для правильного форматування документа. Більш того, абзаци в Word роблять текст більш зручним для читання.

У цій статті ми й розглянемо, як зробити червону рядок у Ворді, щоб Ваш текст відповідав правилам оформлення, які встановлюються для документа.

Перевірте, щоб Ваш документ був відкритий в режимі «Розмітка сторінки». У цьому випадку, внизу вікна буде виділена відповідна піктограма.

Якщо у Вас вибрано інший режим, клацніть мишкою по «Розмітки сторінки».

Как сделать абзац в Ворде

Зліва вгорі документа повинна відображатися лінійка. Якщо вона не відображається на аркуші, перейдіть на вкладку «Вид» і в групі «Показати» поставте галочку в полі «Лінійка».

Тепер зверніть увагу на верхню лінійку, нас буде цікавити саме вона. На ній Ви побачите один маркер з правого боку і три маркери з лівого боку. Нам потрібні ті, які знаходяться ліворуч.

Пересунувши нижній маркер – Ви зробите відступ для всього тексту в абзаці. Середній маркер – зробить виступ для тексту по всьому абзаці, за винятком першого рядка. А ось верхній маркер як раз і потрібен для того, щоб зробити абзац у Ворді.

Отже, для того, щоб зробити абзаци в документі, виділіть весь текст, натисніть сполучення клавіш «Ctrl A», і пересуньте верхній маркер на потрібну відстань на лінійці. Ціна поділки лінійки – 0,25 см, тому відстань абзацу можна виставити достатньо точно.

Якщо Ви ще не набирали текст в документі, то відразу встановіть маркер на лінійці на необхідну відстань. Тепер при наборі тексту, коли Ви закінчите набирати текст в одному абзаці, натиснете «Enter» і перейдете до наступного абзацу, відступ першого рядка з'явиться автоматично.

Поставити абзац в Ворді можна й іншим способом. Для цього виділіть весь текст, перейдіть на вкладку «Головна» і в групі «Абзац» натисніть на маленьку чорну стрілку в правому нижньому куті.

Відкриється наступне діалогове вікно. У ньому, на вкладці Відступи та інтервали», в полі «перший рядок» виберіть з випадаючого списку «Відступ». Далі, в полі «на:» вкажіть потрібну відстань для відступів. Натисніть «ОК».

Для того щоб зробити нерозривний абзац у Ворді, відкрийте діалогове вікно, показане вище. У ньому перейдіть на вкладку «Положення на сторінці» і поставте галочку в полі «не розривати абзац». Натисніть «ОК».

Тепер, якщо абзац буде перебувати в кінці сторінки, Ворд або підніме один рядок вгору, помістивши її на цю сторінку, автоматично змінивши інтервали, або перенесе весь абзац на початок нової сторінки.

Думаю, тепер у Вас точно не виникне питань, як можна зробити абзац у Ворді.Рекламний блок