Як відновити втрачені дані з флеш-карти?

Рекламний блок

Не так давно ми з вами розглядали, яким чином можливо відновлення втрачених даних за допомогою програми GetDataBack. У цій же статті мова піде про відновлення втраченої інформації з флеш-карти, коли, припустимо, комп'ютер не бачить флешку. Днями в моєму розпорядженні виявилася 2-х гигова флешка. Мій товариш, вважаючи її безнадійною, вже збирався списати в утиль, але дорожив фотографіями, які були записані на ній. Коли кардрідер з цією флешкою підключали до компу, система практично переставала реагувати, насилу запускався Провідник, а при спробі звернення до диска H (та сама карта пам'яті) система видавала безжальне: The file or directory is corrupted and unreadable – Файл або папка пошкоджені і не читані.

как восстановить утерянные данные с флеш-картыПереважна більшість користувачів з невеликим багажем знань на цьому або ставлять хрест на флешці і викидають її, або ж відправляються в найближчий сервісний центр зі слабкою надією на відновлення втрачених даних з флеш-карти, наприклад, улюблених фото... Але ситуація не настільки безнадійна. Спочатку використовуємо штатну програму Windows для перевірки дисків chkdsk. Для того щоб її запустити проробимо наступне:

 • Викликаємо командний рядок поєднанням клавіш Win R (ще це можна зробити, відкривши меню Пуск і натиснути на Виконати)
 • У що з'явилася рядку вводимо cmd.ехе або просто сmd.
 • Після цього з'являється чорне вікно, де потрібно ввести chkdsk H: /f (ключ /f відповідає за виправлення знайдених помилок на диску, в моєму випадку це виглядало ось так: сhkdsk h: /f)
 • Коли програма завершить свою роботу, спробуйте ще раз дії з пункту 3.
 • как восстановить утерянные данные с флеш-картыПісля того, як ми завершили всі дії з програмою перевірки диска, запускаємо вже знайому нам GetDаtaBack, але на відміну від випадку з жорстким диском, нам знадобиться версія для файлової системи FАТF. Після запуску я вибрав варіант з налаштуваннями за замовчуванням і запустив майстер впізнання носіїв.

  vosstanovit-восстановления утерянных данныхНесподівано виникла проблема наступного характеру: незважаючи на те, що в основному вікні програми розділи знайшлися, вікно пошуку підвисли, не реагуючи на натискання кнопки Стоп. Довелося просто перетягнути його в бік. Запустив процес сканування потрібного мені розділу на флешці. Не в приклад вінчестера, все пройшло швидко і знайшлося 520 Мб відновлених даних (ось потішу товариша!).


  vosstanovit-uteryannye-dannye-s-flesh-karty-4-minХочу обмовитися щодо версій програми GеtDаtaBaсk – якщо при скануванні флешки використовувати версію для NТFS, за винятком рідкісних випадків (створення USB-drivе наприклад) Ви побачите повідомлення про те, що при скануванні програмі не вдалося знайти даних про систему NТFS.

  По закінченні процесу сканування ми бачимо у вікні знайдену файлову систему FАТF 32. Внизу вікна не буде зайвим поставити відмітку навпроти «Показати все» і підтверджуємо «Далі».

  vosstanovit-uteryannye-dannye-s-flesh-karty-5-minВ результаті ми бачимо вміст розділу у вигляді розгорнутого дерева з папками і файлами (нерідкі випадки, коли назви відновлених папок і файлів стають не читаються, але вміст залишається без змін – в такій ситуації файли можна просто перейменувати для подальшої зручної роботи з ними).

  vosstanovit-uteryannye-dannye-s-flesh-karty-6-minДля відновлення даних розділу (а не окремими файлами або папками) виділяємо верхню рядок дерева файлової системи і вказуємо місце для копіювання на справному диску комп'ютера. Відновлення закінчено успішно!

  как восстановить утерянные данные с флеш-картыНезважаючи на той факт, що тепер ви в курсі того, відновити дані з флешки, не варто випробовувати долю і нехтувати простими правилами поводження з зовнішніми носіями – завжди використовуйте функцію безпечного витягання, стежте за тим, щоб флешка не потрапляла в воду, не перегрівалася. І ще раз хочеться нагадати вам про необхідність резервного копіювання важливої інформації! З моїх наступних статей ви дізнаєтеся, як це зробити правильно – так що не соромтеся і оформіть підписку на наші оновлення з сайту prostocomp.net.

  Скачати GetDataBack

  Рекламний блок