Як розархівувати файл

Рекламний блок

Архіви використовуються для зберігання різних файлів в стислому стані, тобто їх обсяг зменшується і вони займають менше простору на комп'ютері. Такі «сховища» можуть мати різне розширення (zip, rar, 7z і ін), а так само володіти різними властивостями і функціями. У цій статті ми розглянемо як розархівувати файл, тобто, як витягувати вміст різних типів архівів і які необхідно використовувати програми.

Як розархівувати файл ZIP?

Файли мають розширення .ZIP є одними з найпоширеніших типів архівів. Завдяки цьому, в більшості операційних систем вже передбачені стандартні засоби вилучення zip. Так що тут не потрібно шукати і встановлювати додаткові програми. Зробіть клацання правою кнопкою мишки по архіву, і виберіть пункт «Отримати все».как разархивировать файл zipДалі відкриється спеціальний майстер, в якому потрібно вказати місце, куди потраплять файли з вмісту архіву. Якщо нічого не змінювати, то цим місцем буде поточна папка.

Ще там є пункт «Показати витягнуті файли». Якщо біля нього залишити прапорець, після вилучення відкриється віконце провідника зі всім витягнутим вмістом.Показать извлеченные файлыДо речі, не обов'язково витягувати файли з архіву – його можна відкривати як звичайну папку і прям від туди запускати потрібні документи.

Розпаковуємо архів з розширенням RAR

На відміну від попереднього випадку, для RAR потрібно встановлення сторонніх програм.
Наприклад, одна з таких надійних програм як 7-Zip, відмінно справляється з подібними архівами (а ще вона підтримує безліч інших типів: 7z, Zip, tar і ін). Завантажити цю програму можна з офіційного сайту і воно абсолютно безкоштовне.


Сама програма досить проста в управлінні. Для розпакування архіву, зробіть з нього клік правою кнопкою мишки і в розділі меню «7-Zip» натисніть на один з таких пунктів:как разархивировать файл rar

 • Розпакувати – з'явиться вікно з параметрами вилучення;
 • Розпакувати тут – витяг почнеться відразу, в той же каталог, де і архів;
 • Розпакувати в «назва папки» – витяг почнеться тут же створену папку з таким же ім'ям, як і архів. Краще всього використовувати саме цей варіант.
 • Два останніх варіанти найоптимальніші і не примушують до великої кількості дій від користувача: просто натиснув-і все распаковалось. При виборі першого варіанта з'явиться віконце з параметрами вилучення.как распаковать архив В цьому вікні можна вказати потрібну папку, в яку буде відбуватися розпакування. Тут же можете вибрати такий параметр як «Без шляхів», при цьому всі файли извлекутся суцільною купою, без папок в яких вони перебували. При виборі «Перезапису» можна активувати можливість редагування файлів які знаходяться в архіві. Але при стандартних налаштуваннях додаток буде робити запит, під час їх запуску.

  Крім використання контекстного меню, можна скористатися вікном програми. Що б його запустити зробіть подвійне клацання по значку архіву. В самому вікні, на верхній панелі, натисніть «Витягти».кнопка

  Програма для розпаковування архівів Hamster Lite Archiver

  Останнім часом користувачам сподобалося ця програма вміє працювати з різними з RAR і ZIP. Воно так само безкоштовно і робота з ним досить подібна іншим додаткам. Коли програма буде встановлена на комп'ютері, в контекстному меню архіву з'явиться три додаткових пункти:

 • Extract files – з'явиться віконце з параметрами вилучення;
 • Extract Here – файли извлекутся в ту ж папку, де та архів;
 • Extract to "назва папки" – витяг відбудеться в папку з вказаним ім'ям.Программа для распаковки архивов Hamster Lite ArchiverЯк бачите, є невелика схожість з 7-Zip. Хоч пункти меню англійською мовою, вікно програми має російськомовне оформлення. Якщо вибрати перший пункт, то відкриється віконце наступного виду:Extract filesДля витягання файлів натискаємо на «Розархівувати» і вибираємо відповідну папку.

  Для розпакування архіву використовуємо програму WinRAR

  Цю популярну програму часто використовують для витягнення файлів з архівів з розширенням rar. Програму можете завантажити прямо з офіційного сайту розробників. Головне переконайтеся, що завантажуєте саме російськомовну версію. Програма встановлюється дуже просто, як і більшість подібних програм, за цим проблем тут не повинно виникнути.

  WinRAR це платна програма і у неї є пробний, безкоштовний період користування на 40 днів. Коли це завершиться, програма продовжить і далі працювати і виконувати свої функції, просто тепер буде вискакувати віконце з проханням придбати ліцензію.

  Для розпакування архівів потрібно зробити ті ж дії, що і в попередніх програмах.
  Зробіть клік правою кнопкою мишки на файлі архіву і виберіть один з наступних пунктів:

 • Витягти файли – з'явиться віконце з параметрами вилучення файлів;
 • Витягти в поточну папку – всі файли распакуются в туди ж, де і архів;
 • Витягти в «назва папки – файли извлекутся у вказану папку, яка буде автоматично створена в цьому ж каталозі.распаковуваем архив программой WinRARТі, хто не дуже любить зайвий раз вибирати купу параметрів, можуть натиснути на один з двох останніх варіантів. А ось якщо вибрати перший, то відкриється вікно з параметрами витягу, де можна буде вибирати теку для розпаковування файлів і купу інших параметрів.Извлечь файлы в программе WinRAR

 • Наприклад, у розділі «Режим оновлення», є такі параметри.
  Витяг з заміною файлів – при розпакуванні нові файли замінять аналогічні, з таким же ім'ям, які вже перебували за межами архіву.
 • Витягти з оновленням файлів – по суті той же ефект, просто заміні піддатися тільки ті файли, що старіше які знаходяться в архіві.
 • Оновлення тільки існуючих файлів – існуючі файли будуть оновлені, а всі інші навіть не будуть вилучатись. В розділі «Режиму перезапису» можна виставляти параметри поведінки програми під час перезапису файлів.
 • Крім того, використовуючи це вікно можна розпаковувати пошкоджені архіви. Адже якщо використовувати стандартні налаштування, то програма буде видавати помилку, і розпакування буде не можлива. Але якщо встановіть прапорець навпроти пункту «Залишити на диску пошкоджені файли», то навіть пошкоджені файли будуть витягнуті з архіву.

  Приміром, у випадку з музикою або відеозаписом, їх можна буде відкривати. Хоча це ще залежить від ступеня їх пошкодження в архіві.

  Отримувати документи з архівів можна і через головне вікно програми. Виділяєте все потрібне і натискаєте на кнопку «Вилучити» або «Майстер».Мастер распаковки архивов

  У деяких випадках, програма WinRAR можна використовувати і для виконання резервного копіювання важливої інформації.

  Тільки враховуйте таку невелику особливість: після установки перерахованих вище додатків, стандартна функція для витягання архівів з розширенням ZIP може просто пропасти з контекстного меню.

  Витягаємо файли з багатотомних архівів

  Подібні архіви використовуються при запаковке дуже великих обсягів інформації. Наприклад, це зручно при запису на диск, коли все в одному архіві просто не влізе на один диск. Файли з багатотомного архіву, у своєму імені, мають порядковий номер. Залежно від програми він може приймати різний вигляд: part1, z02, 003, 004 і далі аж до самого останнього файлу. Для розпакування таких архівів необхідно володіти відразу усіма частинами, причому вони повинні розташовуватися в одній папці.

  Процес вилучення файлів з багатотомного архіву такий же, як і при роботі з звичайними. Головне запустити витяг першого тому, а всі інші извлекутся самостійно.многотомные архивыЯкщо разом з пронумерованими частинами йде і простий архів з такою ж назвою, то витяг необхідно починати саме з нього.kak_raspakovat_mnogotomnyiy_arhiv

  Важливо! Якщо багатотомний архів з розширенням ZIP, був створений в програмі WinRAR, то він буде завантажуватися тільки через цю програму, інші не підходять.

  Так само і з многотомниками створеними в інших додатках – WinRAR не зможе з ними працювати.

  Розпакування архіву. Висновок

  У цій статті була надана досить розгорнута інформація про те, як витягувати вміст архівів. Тепер ви зможете розібратися з архівами zip, rar або 7z, запустивши підходящу для них програму. У випадку з ZIP, навіть не знадобитися ніякої програми, всі необхідні функції вже є в самій операційній системі. Ну а для інших випадків існує досить хороший вибір безкоштовних програм. З допомогою цих додатків ви зможете створювати свої власні архіви, які будуть мати всі необхідні параметри, але про це буде описано вже в одній з наступних статей.

  Рекламний блок