Як зробити скріншот на ноутбуці Windows 8

Рекламний блок

Скріншот – дуже корисна функція, яка дозволить зробити знімок всього екрана цілком, тільки виділеної області або активного вікна. Існують різні способи, які допоможуть Вам зробити скріншот на ноутбуці з встановленою операційною системою Windows 8. У статті я розповім деякі з них.

Як і в попередніх версіях Windows, знімок екрану на комп'ютері з встановленою Windows 8, дозволяє зробити клавіша PrtSc. На ноутбуках вона також присутня і виконує ту ж функцію. Але якщо на кнопці, PrtSc виділено синім кольором, а над ним є ще якась напис білого кольору, наприклад, Insert, то для отримання скріншота, треба разом з PrtSc натиснути кнопочку Fn.

Якщо Ви хочете зробити знімок тільки активного вікна, натисніть комбінацію Alt PrtSc, або, якщо у Вас PrtSc виділено синім – Fn Alt PrtSc.

І в першому, і в другому випадку, знімок екрана буде збережений в буфері обміну. Тепер знадобиться відкрити будь-який графічний редактор: Paint, Photoshop або інший, і натиснути комбінацію Ctrl V – скріншот додасться в нього і можете його редагувати, як Вам треба. Вставити скріншот з допомогою цієї комбінації можна і в Word, але там способів редагування буде поменше, так і зображення на комп'ютері Ви його зберегти не зможете.

Зробити скріншот в Windows 8 можна також за допомогою стандартних «Ножиць». Знайти їх можна або через «Пошук», або розгорнувши екран Metro пошукати додаток там. Якщо Вам не звично працювати з плитковим інтерфейсом Metro, прочитайте, як повернути кнопку Пуск в Windows 8.

Запустіть програму і виберіть потрібну область екрану. Потім Ви зможете виконати елементарне редагування зображення і зберегти його на комп'ютері.

Как сделать скриншот на ноутбуке Windows 8

Крім цього, в операційній системі Windows 8 розробники передбачили ще один, навіть дуже зручний спосіб, який дозволить зробити миттєвий знімок екрану і автоматично збереже його на комп'ютері.

Для цього Вам знадобиться натиснути комбінацію Win PrtSc або Fn Win PrtSc – якщо у Вас ноутбук і напис PrtSc на кнопці не одна. Екран трохи затемниться і все буде готово.

Знайти знімок Ви зможете: «Бібліотека» – «Зображення» – у папці «Знімки екрану». Зберігаються вони у форматі .png і нумеруються по порядку. Навіть якщо Ви видалите всі знімки з цієї папки, наступний зроблений скрін все одно буде пронумерований не з (1).

Якщо Ви хочете зробити, щоб нумерація скріншотів знову почалася з (1), необхідно внести деякі зміни в реєстр. Для цього натискаємо комбінацію Win R з'явиться вікно «Виконати». У рядку «Відкрити» введіть regedit і натисніть «ОК».

Відкриється Редактор реєстру», в ньому знайдіть гілку реєстру по шляху, який підкреслять внизу на малюнку нижче. Потім клацніть два рази мишкою по параметру «ScreenshotIndex». У вікні потрібно змінити число в полі «Значение». У мене там написано 5, значить, наступний скріншот буде автоматично названий «Знімок екрану (5)». Змініть значення на 1, і нумерація скріншотів знову почнеться спочатку.

Ці способи допоможуть зробити знімки екрану, як власникам ноутбука, так і комп'ютера з встановленою операційною системою Windows 8.Рекламний блок