При відкритті браузера відкривається сайт з рекламою. Як прибрати?

Рекламний блок

kak-ubrat-vklyuchenie-brauzera-pri-vklyuchenii-kompyutera

Досить часто користувачі стикаються з таким явищем: як тільки відбувається запуск операційної системи, разом з нею відкривається браузер і завантажується якийсь сайт. Буває і інший варіант - користувач запускає браузер, а в ньому відразу відкривається якийсь сайт. Це рекламна надбудова, яка зазвичай потрапляє на комп'ютер при встановленні будь-якої програми, завантаженої з мережі.

Для того, що б справитися з цією рекламою, треба зробити ось що.

Для початку визначаємося з браузером. Наприклад, це Google Chrome. Знаходимо його піктограму на робочому столі або в меню «Пуск», натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо «Властивості». Відриваєте вкладку «Ярлик» і дивіться, що написано в полі «Об'єкт». Якщо після запису виду «C:\Program Files\Chrome\Application\chrome.exe» ви бачите сторонні записи, які починаються зі знака тире або слеш (або / відповідно), ці сторонні записи потрібно прибрати і натиснути ОК для збереження. Я спеціально виділив те, що потрібно видалити, що б ви не видалили нічого зайвого. Прошу зауважити, що в даному випадку всього лише приклад!

Якщо мова йде про Хромі, то тепер відкриваємо браузер, заходимо в «Налаштування» (кнопка у вигляді трьох смужок - «Налаштування»), шукаємо тут користувача і якщо він відмінний від вашого, видаляємо його, натиснувши на хрестик. Тільки не переплутайте і не видалите свій профіль, оскільки всі дані в браузері будуть видалені! Якщо ви бачите свій профіль, нічого не робіть!

Можливо, що в браузері прописана реклама в якості стартової сторінки. Наприклад, в тому ж Хромі її можна подивитися в настройках в підрозділі «При запуску відкривати». Якщо ви виявили якийсь «лівий» сайт, видалите його. Інструкція для пошуку стартової сторінки для інших браузерів, включаючи Mozilla Firefox, Opera, Яндекс.Браузер і т. п.

Тепер куди більш важлива частина нашого процесу. Викликаємо автозавантаження. Як це зробити? Натисніть на кнопку «Пуск» і в рядку «Знайти програми та файли» введіть msconfig. Натисніть клавішу Enter. Перед вами відкриється вікно конфігурації системи. Виберіть вкладку «Автозавантаження». Тут необхідно знайти програму, яка починається з «cmd.exe /c start http... Це і є та сама реклама, яка запускається разом з браузером. Зніміть галочку поруч з цим пунктом та натисніть кнопку «Застосувати».

Якщо з якихось причин не виходить викликати «Автозавантаження», скористайтеся утилітою CCleaner, в якій також є розділ автозавантаження і вимкніть рекламу за допомогою даної утиліти.

Тепер скануємо комп'ютер антивірусом на предмет шкідливих файлів. Навіть якщо щось було знайдено, я все одно рекомендую завантажити утиліту AdwCleaner і запустити її. Вона допоможе знайти не тільки файли з цим рекламним неподобством, але і дозволить очистити реєстр від ключів, де прописана автозавантаження реклами. З очищенням проблем не буде - просто натисніть кнопку «Сканувати», а потім очистіть реєстру у відповідному розділі, не забувши зробити бекап файлів на всякий. Також варто видалити папки (або додати їх в карантин), якщо утиліта знайде зловредів.

Це безкоштовна утиліта, яка важить всього пару МБ. Поширюється виключно безкоштовно. До речі, деякі люди вважають, що достатньо лише скористатися утилітою AdwCleaner і я з ними частково згоден, але все ж вважаю, що краще витратити трохи більше часу, зате точно вийде видалити шкідників.

Рекламний блок