Мережевий кабель не підключений. Що робити?

Рекламний блок

setevoy-kabel-ne-podklyuchyon-a-on-podklyuchen-windows

Незважаючи на популяризацію бездротового інтернету, будинки більшість з нас користується все-таки провідним з'єднанням. Провідний інтернет гарний тим, що він стабільний, можна скористатися безлімітним тарифом, та й вартість тарифного плану зовсім невелика. Правда, при підключенні монтажники тягнуть в квартиру мережевий кабель. Ось про нього хотілося би поговорити детальніше.

Напевно багато з вас стикалися з ситуацією, коли замість підключення ви бачили напис «Мережевий кабель не підключений». Що це за проблема і як її вирішити? Розглянемо найбільш часто виникають ситуації.

Відключили електрику або неполадки в обладнанні

Припустимо, серфити інтернет ви і тут виникає та сама помилка «Мережевий кабель не підключений». Таке може статися в тому разі, якщо виникли якісь проблеми з обладнанням для передачі сигналу. Швидше за все, через кілька хвилин все повернеться на круги своя і ви забудьте про цю помилку на довгий час. Тому настійно рекомендую почекати хоча б 10-15 хвилин, перш ніж дзвонити провайдера.

Що стосується відключення електрики, то такі випадки аж ніяк не рідкість, причому відключається електрика саме в тому крилі, де знаходиться обладнання. Відповідно, воно перестає працювати. У таких випадках ви безсилі що-небудь зробити, і єдиний вихід - чекати, поки ремонтники включать подачу електрики.

Підключіть мережний кабель

Якщо ви включили комп'ютер і бачите зазначену вище помилку, то цілком можливо, що кабель і правда не підключений. Таке могло статися, наприклад, тому, що хтось із ваших домочадців з тієї чи іншої причини витягнув його з гнізда. А ось домашні тварини навряд чи могли це зробити, так як кабель жорстко фіксується в гнізді замком і просто так вимкнути його в тій же кішки навряд чи вийде. Втім, з тваринами і не на таке здатні.

Вставити кабель можна із зворотного боку системного блоку. У ноутбуці гніздо зазвичай знаходиться збоку пристрою.

Мережевий кабель пошкоджений

Якщо ви подивитеся на мережевий кабель, то можете самостійно переконатися в тому, що пошкодити його випадково зовсім не так просто, як думають деякі користувачі. Це, однак, не виключає того факту, що кабель все ж пошкоджений. Його можуть пошкодити ті ж домашні тварини, які чомусь дуже люблять гризти дроти і кабелі. Пошкодити його можна і при будь-яких роботах по дому.

Якщо пошкодження сталося у вас вдома, вам просто необхідно зробити скрутку на місці обриву кабелю, на це піде не більше 5-10 хвилин вашого часу. Якщо ж пошкодження сталося за межами вашої квартири, рішення проблеми краще залишити провайдера, якому ви повинні зателефонувати і описати проблему.

Порушений контакт з коннектором

Не завжди якість з'єднання мережевого кабелю з коннектором є якісним. До того ж при постійному зверненні до конектора контакт у місці з'єднання може порушитися, що в свою чергу призводить до проблем зі з'єднанням, у тому числі виникає помилка «Мережевий кабель не підключений».

Що необхідно зробити? Потрібно всього-то заново обжати кабель. Це нескладно зробити самостійно, але якщо навиків все-таки ні, краще звернутися за допомогою до того ж провайдера.

Несправна мережева карта

Тут все просто: мережева карта наказала довго жити. Що робити? Купувати іншу, благо, це один із самих недорогих компонентів сучасного ПК. Для перевірки підключіть кабель до іншого комп'ютера або ноутбука: якщо на ньому немає помилки, значить, мережева картка дійсно могла вийти з ладу.

До речі, якщо у вас кілька мережевих карт, цілком можливо, що саме та, до якої ви підключили кабель, в даний момент просто відключена. Включити її можна через налаштування свого з'єднання.

Несправний роутер

Якщо для з'єднання з мережею ви використовуєте роутер, то, можливо, проблема саме в ньому - пристрій могло вийти з ладу. Перевірити це нескладно: підключіть мережний кабель безпосередньо в мережеву карту. Якщо помилка не зникає, значить, щось сталося з роутером. Так само спробуйте відключити пристрій від мережі і підключіть знову, можливо, це всього лише глюк.

Рекламний блок