Як зробити скріншот з екрану стандартними засобами Windows

Рекламний блок

У цій статті мова піде про те, як зробити знімок всього екрану цілком, так і тільки активного вікна. Це може знадобитися при оформленні яких-небудь курсових робіт, звітів і т. д. Для цього, звичайно існує спеціальний софт, але я покажу, як це зробити за допомогою стандартних функцій операційної системи.

Спочатку визначтеся, який скріншот ви хочете зробити: всього екрану або активного вікна. Активне вікно – вікно, яке знаходиться поверх всіх інших, це те віконце, в якому ви зараз працюєте.

Для того, щоб зробити знімок всього екрана, достатньо натиснути лише одну клавішу PrtSc в правому верхньому куті клавіатури.

Для того, щоб зробити знімок окремого вікна необхідно зробити його активним, попередньо клацнувши по ньому мишею. Після того, як вікно стало активним, щоб зробити його знімок натискаємо комбінацію клавіш PrtSc Alt.

Как сделать снимок экрана

Как сделать скриншот экрана

Ваш знімок додався в буфер обміну. Тепер можна прямо відразу вставити його в Word за допомогою поєднання клавіш Ctrl V, але якщо Вам необхідно зберегти зроблений знімок, тоді його необхідно зберегти. Як це зробити?

Припустимо, я зробив знімок ось таке вікно:

Далі я натискаю кнопку «Пуск - Програми – Стандартні – Paint:

Перед нами відкривається вікно графічного редактора Paint. Натискаємо Правка – Вставити.:

Наше віконце вставилось:

Натискаємо Файл – Зберегти як.:

У вікні пишемо назву майбутнього файлу і вибираємо тип файлу (я вибираю JPEG, а ви можете поекспериментувати з іншими типами, якщо хочете). Також вибираєте папку, в яку необхідно зберегти файл і натискаєте «Зберегти»:

Все, йдете і перевіряєте файл в ту папку, яку тільки що вказали.

Також до вашої уваги представляю ще невеликий цикл статей з даної тематики:
Як зробити скріншот частини екрану в Windows 7
Як зробити скріншот в Windows 10

Для тих у кого Windows 7 дивимося 2 відеоуроку.

Перший:І другий:

Рекламний блок