Як відключити автозапуск дисків і флешки Windows XP

Рекламний блок

Автозапуск всіх дисків у Windows XP можна відключити декількома способами: ручне редагування реєстру або використання групової політики. У цій статті я покажу як відключити автозапуск дисків за допомогою другого способу, тобто використовуючи групову політику. І відразу тут засмучу володарів обрізаної версії Windows XP, Windows XP Home Edition, групової політики там немає і відключити таким способом автозапуск просто не вдасться.

Але зате для володарів повній версії Windows XP Professional цей спосіб дуже стане в нагоді, оскільки за допомогою групової політики можна відключити автозапуск дисків всього в кілька кліків. В той час, як займатися правкою реєстру – це дуже тужне справу.

Все, ліричний відступ я закінчив, тепер поговоримо про причини відключення автозапуску. Їх дві. Перша і найважливіша – це те, що разом з автозапуском завантажуються всякі віруси і шкідливі програми, замасковані під файл autorun. Тобто ми сунемо в дисководи всякі диски і флешки, які можуть бути зараженими, спрацьовує автозапуск і встановлює на комп'ютер будь-яку шкідливу програму. Друга причина – це трата часу: лише вставиш диск, і починається його прокручування, пошук системою файл autorun, це не може не дратувати.

Переходимо до практичної частини. Заходимо в групову політику. Для цього тиснемо «Пуск – Виконати», у вікні пишемо Gpedit.msc .

Потрапляємо у вікно групової політики. Тут заходимо: «Конфігурація комп'ютера – Адміністративні шаблони – Система». У правому віконці шукаємо вкладку «Відключити автозапуск» і клікаєм по ньому двічі.

Как отключить автозапуск дисков и флешки

Тут у вкладці параметр ставимо радіо перемикач в положення «Включено», а з випадаючого списку вибираємо: «Відключити автозапуск на всіх дисководах».

Всі тиснемо «ОК», перезавантажуємо комп'ютер більше компакт диски і флешки автоматично у вас запускатися не повинні. Все дуже легко і просто і не треба годинами розшукувати реєстр.

Також рекомендую почитати про автозапуску в Windows 7Рекламний блок