Перехідник HDMI VGA — Особливості та приклади технології

Рекламний блок

В наш час перехідник HDMI VGA дуже потрібний тим, хто хоче підключити свій ноутбук або ж повноцінний ПК, на якому є тільки вихід VGA, до телевізора або іншого пристрою, на якому є тільки HDMI.

Насправді, незважаючи на уявну простоту вирішення даного питання, все набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Забігаючи наперед скажемо, що знайти простий кабель, який буде передавати з HDMI на VGA і навпаки, надзвичайно складно.

Зміст:


 • Особливості HDMI і VGA
 • Конвертер HDMI-VGA
 • Перетворювачі

 • Щоб зрозуміти, чому ми так говоримо, розглянемо саму природу двох розглянутих сигналів – HDMI і VGA.

  Переходник HDMI VGA

  Особливості HDMI і VGA


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Головна особливість цих двох сигналів полягає в тому, що HDMI – цифровий сигнал, а VGA – аналоговий. Не особливо вдаючись у подробиці, скажемо, що наочно різниці виглядає так, як показано на малюнку №1.


  Цифровой и аналоговый сигнал


  Цифровий і аналоговий сигнал


  Хоча всі системні, і не тільки, інженери прекрасно знають про такі поняття, як АЦП, тобто аналогово-цифровий перетворювач і ЦАП, тобто цифро-аналоговий перетворювач.

  Тому, по ідеї, труднощі з конвертацією такого сигналу в сучасному світі виникнути не повинно.

  Але вся справа в тому, що VGA є форматом, призначеним виключно для виводу зображень на комп'ютерні монітори. HDMI ж набагато більш функціональний і підтримує роботу з різними пристроями.

  Але з цим і пов'язана основна проблема. В HDMI є таке поняття, як HDCP. Теж не стане особливо вдаватися в подробиці. Скажемо лише те, що це досить складна система захисту сигналу від прочитання сторонніми особами.

  Це необхідно на випадок, якщо сигнал буде перехоплений «ворогами» — вони просто не зможуть його прочитати, не володіючи такою ж технологією HDCP.

  Тому, якщо просто зробити звичайний перехідник, який буде представляти собою провід з HDMI наконечником на одному кінці і VGA на іншому, нічого з цього не вийде. Користувач зможе підключити такий кабель, але в результаті побачить тільки чорний екран.  Попередження: Не попадайтеся на обман! Не купуйте несправжні перехідники з HDMI на VGA і навпаки, які являють собою лише кабель з двома наконечниками.

  Хоча сьогодні знайти такі на тому ж aliexpress.com дуже навіть просто. Так, на деяких пристроях і вони запрацюють, але випробовувати долю в даному випадку не варто. Ось, до речі, приклад подібного обману. Як бачимо, це і є простий провід з HDMI і VGA наконечниками.

  Насторожує ще й його ціна – занадто вже вона мала.


  Ненастоящий кабель HDMI-VGA на aliexpress.com

  Несправжній кабель HDMI-VGA на aliexpress.com


  Рекомендуємо ще прочитати статті:

 • Віджети для Смарт ТВ — Особливості роботи і установки
 • Цифровий ресивер для телевізора: як вибрати приставку для ТБ
 • повернутися до меню ^

  Конвертер HDMI-VGA


  Так чи існує спосіб передати HDMI VGA? Звичайно, існує. Як ми говорили вище, всі інженери світу знайомі з таким поняттям, як АЦП і ЦАП, тому питання лише в тому, щоб адаптувати все це до нашої теми.

  Такі знайшлися умільці, правда, не в нашій країні і навіть не в межах СНД, а в США. Прямо зараз на сайті amazon.com можна придбати відмінний конвертер HDMI-VGA, який дійсно працюватиме.

  Причому, судячи по форумах і різних постів у соціальних мережах, працюють тільки пристрої, куплені там. Інших аналогів поки що немає. Нижче можна бачити приклад такого конвертера.


  Конвертер HDMI-VGA на amazon.com

  Конвертер HDMI-VGA на amazon.com


  Як бачимо, стоїть він на порядок дорожче, ніж той, який ми бачили раніше на aliexpress.com. Та й виглядає він зовсім по-іншому. Що стосується покупки на цьому сайті, то для цього необхідно мати звичайну кредитну картку, з якої потрібно буде розплачуватися.

  Доставка в Росію та інші сусідні країни на amazon.com є. Звичайно, час доставки може розтягуватися, причому на досить тривалий термін, адже в даному випадку використовуються різні міжнародні поштові служби.

  Але в будь-якому випадку, більш надійного способу покупки перехідник з HDMI VGA, ніж на amazon.com поки що не придумано.

  Вам також повинні сподобається статті:

  Підключити ноутбук до телевізора hdmi: ТБ замість монітора

  Інструкція: Підключити телефон до телевізора – улюблені фото на екрані телевізора

  повернутися до меню ^

  Перетворювачі

  Крім вищезазначених конвертерів є також повноцінні перетворювачі. Для перетворення VGA HDMI можна використовувати наступні прилади:

 • Dune 3RCA-HDMI.
 • Cypress CP-261H (CP-261HS).
 • Kramer VP-435.
 • Останній є ще й масштабатором, це слід враховувати. Для зворотного перетворення підходять два перших прилади у вищезазначеному списку. Dune 3RCA-HDMI виглядає так, як показано на малюнку №4.


  Dune 3RCA-HDMI – переходник с HDMI на VGA и наоборот

  Dune 3RCA-HDMI – перехідник з HDMI на VGA і навпаки


  Інші подібні прилади відрізняються від нього не дуже сильно. Як бачимо, тут йдеться про повноцінне приладі, без жодних кабелів і перехідників. З одного боку вставляється кабель HDMI, з іншого – VGA. Також є аудіо виходи.

  Загалом, досить багатофункціональний прилад. Такі пристрої можна вільно купити в Росії і в інших країнах СНД. У свій час наші умільці закупили їх в іноземних магазинах і тепер можуть вільно їх продавати.

  Скоріше всього, дуже скоро хтось із наших продавців здогадається купити вищезгаданий товар на amazon.com і продавати його у нас.

  Рекламний блок