Автозавантаження в Windows 10

Рекламний блок

Оновлення Windows до десятої версії, в принципі, принесло не так багато змін у структуру налаштувань системи і різних параметрів, але тим, хто не мав справу з Windows 8, доведеться все ж таки попрацювати, щоб розібратися, де що лежить. Цього разу говоримо про автозавантаженні. У «сімці» її можна було знайти в одному місці, «десятка» ховає її в іншому.

Microsoft, до речі, одним із стимулів до оновлення називає підвищену швидкодію системи. Дасть оновлення такий результат чи ні, ви все одно зможете прискорити комп'ютер, почистивши список автозавантаження. Багато хто недооцінюють вплив автоматично запускаються на швидкодію, а даремно. Спробуйте одним махом запустити п'ять-сім додатків і подивіться, як комп'ютер з цим впорається. Навряд чи він буде сильно поспішати. Так що, швидкість включення вашого комп'ютера досить сильно залежить від змісту списку автозавантаження, так і подальша робота теж – запущені, але не використовувані додатки, все-таки, використовують свою частину ресурсів комп'ютера. Отже, приступимо. Для того, щоб подивитися список автозавантаження в Windows 10, зробіть наступне.


Зміст статті

 • 1 Використання Диспетчера завдань
 • 2 Додавання програм в папку автозавантаження
 • 3 Планувальник завдань

 • Використання Диспетчера завдань

  Якщо в Windows 7 автозавантаження ховалися в Конфігурації системи, то в Win8 і Win10 вони поміщені в «менш адміністративний компонент системи – диспетчер завдань.

 • Натисніть на клавіатурі клавіші «Ctrl Shift Esc, ви відкриєте Диспетчер завдань.
  АБО
  Натисніть клавіші «Ctrl Alt Del», а в списку дій виберіть «Диспетчер завдань».
 • Якщо диспетчер завдань відкрився в мінімізованому вигляді, натисніть кнопку «Детальніше», щоб побачити додаткові розділи.
 • Ви вже могли побачити потрібний розділ. Якщо ж ні – зверніть увагу на вкладки, одна з них називається Автозавантаження. Якщо ви такий не знайшли, прокрутіть список вкладок клавішами-стрілками.
 • Перед вами список програм, що запускаються або бажаючих запускатися разом зі стартом комп'ютера. Для вашої зручності, Windows навіть показує, наскільки сильно програма впливає на запуск комп'ютера в правому стовпці таблиці, щоб ви самі могли визначити, дозволити цій програмі запускатися автоматично чи ні. Диспетчер завдань навіть відображає час останнього запуску BIOS. Не всі програми, відображені в списку, запускаються автоматично, а тільки ті, які зазначені в передостанньому стовпчику написом «Включено».
 • Тепер ви можете оцінити, які програми ви використовуєте відразу після запуску комп'ютера – залиште їх. Інші, особливо з високим впливом на час завантаження, – вимкніть. Відключити щось зайве тут неможливо, максимум, що може статися – користуватися системою стане менш зручно. Наприклад, якщо ви забороните автозавантаження Skype, а потім будете включати його при кожному запуску комп'ютера, то нічого не виграєте. Варто залишити активними клієнти хмарних сховищ (при регулярному використанні і синхронізації) і компоненти антивіруса (якщо такі взагалі представлені в списку). Виберіть непотрібне додаток, натисніть кнопку «Вимкнути» правому нижньому куті. Автозавантаження буде заборонена, але додаток в списку залишиться, ви зможете передумати і повернути автозавантаження.
 • Додавання програм в папку автозавантаження


  Диспетчер завдань допоможе вам тільки в тому випадку, коли ви хочете розібратися з програмами, які самі знайшли свій шлях в автозавантаження. Додати програми в цей список диспетчер завдань не дозволить. В більш ранніх версіях Windows потрібно було просто покласти ярлик програми в папку «Автозавантаження» меню Пуск. Папка з меню зникла, а спосіб залишився. Сама структура меню «Пуск» в провіднику збережена, а значить і папку автозавантаження можна знайти.

 • Натисніть на клавіатурі комбінацію «Win R», потім у вікні «Виконати» вставити рядок у полі
  shell:Startup (для відкриття папки автозавантаження поточного користувача)
  АБО
 • shell:Common Startup
 • (щоб відкрити папку автозавантаження, що діє для всіх користувачів).
  Натисніть «ОК».
 • Додайте ярлик в папку програми, яку вам потрібно змусити запускатися автоматично при завантаженні. До речі, в папці ви можете знайти і інші ярлики. Таким простим способом, наприклад, «автозапускает» себе PuntoSwitcher від Яндекса.
 • Планувальник завдань


  Набагато менш простий, але набагато більш цікавий спосіб змусити запускатися програми самостійно – планувальник завдань Windows. Постійно починаєте своє спілкування з комп'ютером з одного і того ж дії? Запустіть текстовий редактор? Або графічний? Створіть завдання в планувальнику, і він зробить це замість вас.

 • Використовуючи Пуск або Пошук, почніть вводити слово Планувальник, відкрийте знайдений Планувальник завдань.
 • Натисніть «Створити просту задачу» в меню.
 • На першому кроці введіть назву завдання (наприклад, «Автозапуск Word»), на другому виберіть тригер («маяк» для запуску завдання) – «При вході в Windows», на третьому кроці виберіть «Запустити програму», на четвертому доведеться потрудитися і вказати виконуваний файл програми.
 • Шлях до нього можна, наприклад, взяти у властивостях ярлика програми або на вкладці «Процеси» Диспетчера завдань клікнути правою кнопкою миші по додатком, вибрати «Відкрити розташування файлу», скопіювати розташування в картку створення завдання вибрати файл програми.
 • Перевірте параметри задачі і натисніть «Готово».
 • Рекламний блок