Пам'ять не може бути read як виправити?

Рекламний блок

Здрастуйте, дорогі читачі! Сьогодні ми вивчимо і розглянемо найпоширеніші причини, які можуть викликати помилку читання пам'яті. У зв'язку з тим, що причиною появи даного роду помилок може бути безліч різних програмних несправностей, у цій статті буде наведено цілий ряд дій та кроків, які допоможуть вирішити цю проблему.

Память не может быть readУ процесі роботи з яким-небудь додатком раптово виникає повідомлення, приблизно з таким змістом: Інструкція за адресою 0x100042fb звернулася до пам'яті за адресою 0x100042fb. Пам'ять не може бути read. Про що говорить дане повідомлення?

Таким чином система Windows повідомляє про те, що один з додатків спробував прочитати сторінку пам'яті, але до цього ділянці пам'яті для цієї програми доступ заборонений. Така помилка не є занадто страшною, можна навіть не звертати на неї увагу. Але все ж це говорить про те, що якась програма працює некоректно. Тому краще постаратися все виправити. До речі, досить часто цей вид помилки можна зустріти в різних піратських, не ліцензійних збірках. Вони здатні викликати не стабільну роботу комп'ютера і приводити до різних програмних збоїв.

Як можна усунути помилку «Пам'ять не може бути read»?

У Мережі безліч різних методів, що дозволяють позбутися від цієї проблеми. У цій статті наведено лише ті, які дійсно, на практиці, допомогли все виправити, або припинити появу таких повідомлень. Якщо Ви постійно бачите помилку з текстом «Пам'ять не може бути read», то можете скористатися одним з наступних дій.


Пробуємо відключити службу запобігання даних (DEP)

В першу чергу ми розглянемо службу, яка і відповідає за появу подібного роду помилок. Її називають «Служба запобігання даних (DEP). Вона контролює як інші звертаються до пам'яті. Таким чином спостерігаючи, що б всі додатки перебували на своїх місцях в пам'яті. Можливо Вам теж доводилося перетинатися з такою проблемою: працюєте в якомусь додатку і раптово воно закривається. Якщо у вас Windows 7, з'являється вікно такого виду.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-2Який би варіант не був обраний, в будь-якому випадку, запущений додаток закриється з втратою всіх не збережених даних. І це дуже неприємно.

Причина такої несправності завжди криється в некоректній роботі додатка, яке було закрито. А служба запобігання даних, при виявленні несправностей під час програми, виконує аварійну зупинку та закриття. Але якщо відключити цю службу, то така помилка перестане виникати і закривати додатки. Це не завжди допомагає, проте в багатьох випадках спрацьовує.

Для відключення служби DEP, необхідно зайти в настройки. Будь-які подібні дії необхідно робити з правами Адміністратора. Щоб це зробити, дотримуйтесь інструкції, яка описана далі.

Для тих, у кого стоїть Windows 7

Заходимо в панель управління (через меню «Пуск») і знаходимо розділ «Системи безпеки», відкриваємо його. І тепер відкриваємо пункт «Система». У лівій частині вікна міститься посилання «Додаткові параметри системи», переходимо по ній.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-3Далі заходимо в «Додатково». У частині, яка пов'язана з швидкодією, кликнемо за параметрами.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-4В наступному вікні необхідно буде відкрити розділ з назвою «Запобігання виконання даних».

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-5Тут можна побачити, що DEP може бути активована, наприклад, для контролю за основними програмами і службами, а може працювати для аналізуючи всі встановлені на комп'ютері програми. Тут же можна додати до винятків програми, з якими ця служба не буде взаємодіяти.

У цьому прикладі, DEP буде ігнорувати виключно одну, певну програму. Що б це зробити активуємо пункт «Включити DEP для всіх програм і служб, крім обраних нижче:». Потім необхідно натиснути на «Додати».

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-6Шукаємо файл програми, що збираємося додати в список виключень DEP. Потім вибираємо його.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-7Після того як додаток було додано, натискаємо на кнопку «Застосувати» і потім кнопку «Ок». Після цього виконуємо перезавантаження комп'ютера. Тепер служба DEP не буде контролювати обрану програму. Якщо надалі буде потрібно включити назад DEP вставки в список виключень додатки, то просто необхідно прибрати біля нього галочку.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-8Після цього знову натискаємо «Застосувати» і виконуємо перезавантаження комп'ютера.

Ну а як тоді повністю відключити DEP? Що б це зробити, доведеться вдатися до командного рядка. Заходимо в меню «Пуск» і в пошуку набираємо cmd». Нам потрібно відкрити контекстне меню, для програми «cmd» (клікнувши по ній правою кнопкою) і в ньому перейти на пункт, що дозволяє запустити від імені адміністратора.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-9

У нас відкриється термінал. У ньому необхідно ввести такий текст: bcdedit.exe/set current nx AlwaysOff

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-10Після того як Ви ввели цей текст, натискаємо на «Enter» і виконуємо перезавантаження свого ПК. Тепер DEP взагалі не буде запускатися. Коли знадобиться її знову активувати, таким же чином відкрийте вікно командного рядка та вставте цей текст: bcdedit.exe/set current nx OptIn .

Знову натискаємо «Enter» і виконуємо перезавантаження.

Для тих, хто користується Windows XP

Якщо Ви є користувачем ОС Windows XP, то потрібно виконати такі кроки:

У властивостях системи, знаходимо розділ «Додатково», в пункті з назвою «Завантаження і відновлення» клікаємо на кнопку «Параметри».

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-11Натискаємо на кнопочку «Правка».

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-12Тепер потрібно трішки підкоригувати файл boot.ini. Ми повинні змінити цей фрагмент: /noexecute=optin на такий: noexecute=AlwaysOff і після того зберегти всі зміни. Потім, виконуємо перезавантаження комп'ютера.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-13Часто, описані вище операції, допомагають позбавитися від помилки «Пам'ять не може бути read». Але якщо проблема не зникла, пропоную перейти до іншого способу її вирішення.

Конфлікти в програмному забезпеченні

У разі, коли на комп'ютер встановлювалося велика кількість різних програм то можливо, що з великою часткою ймовірності деякі з них будуть створювати перешкоди іншим і заважати нормально працювати. За певних обставин це буде викликати помилку некоректного читання пам'яті.

Ще досить негативну роль відіграє кожен програмний сміття на диску, різні загублені файли. Такий мотлох з'являється і накопичується при виконанні установки або видалення різних програм (особливо якщо це робити часто). Тому рекомендується регулярно виконувати чищення системи від непотрібних і не видалених файлів.

Можна скористатися спеціальними утилітами, які чистять реєстр і файлову систему. Про них згадувалося в одній з попередніх статей на цьому сайті.

Виникнення програмного конфлікту, за яким послідує згадана помилка, може статися із-за неправильно вказаної папки, під час установки програми (особливо це стосується ігор). У невідповідному місці, програма може просто почати заважати нормально працювати іншим додаткам.

Додатково, при виникненні помилок, завжди виконуйте повне сканування антивірусом. Адже конфлікт може виникнути через «тихо» сталою шкідливої програми, наприклад, «трояна».

Відключення звіту про помилки

Кожен раз, коли з'являється таке повідомлення про помилку, то вона відразу ж зв'язується з центром звітів про помилки. Якщо постійно стикаєтеся з: «Пам'ять не може бути read», можна вирішити цю проблему шляхом відключення даної системи обліку.

Для тих, хто користується Windows 7:

Через меню «Пуск» заходимо в «Панель управління», там знаходимо розділ «Система і безпека». Відкриваємо «Центр підтримки» і вибираємо «Параметри».

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-16Іноді даний розділ може не відображатися, тоді просто зайдіть в «Обслуговування» і відкрийте там необхідно перейти до додаткових параметрів звітів про помилки. Врешті-решт з'явиться таке віконце.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-17Виберете пункт з назвою «Не перевіряти на наявність нових рішень». Потім натискаєте на кнопку «Ок» і виконуєте перезавантаження комп'ютера.

Для тих, хто використовує Windows XP, для відключення звітів потрібно виконати такі дії:

Через «Пуск» заходимо в «Панель управління», в ній відкриваємо розділ Системи. В ньому знаходимо і розкриваємо «Додатково». Там потрібно запустити «Звіт про помилки». Тепер перемикаємося на «Відключити звіт про помилки» і прибираємо прапорець біля «Але повідомляти про критичні помилки».

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-18Тиснемо «ОК» і виконуємо перезавантаження комп'ютера.

Порушення в бібліотеці ole.dll

Дуже поширене явище, коли під час деінсталяції, або встановлення різного програмного забезпечення, можуть проявлятися не правильні параметри та інші порушення. Після цього такі порушення іноді відображаються в бібліотеці ole.dll, що призводить до різного роду помилок. Але їх можна виправити.

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-14Використовуйте поєднання клавіш Win R і отрывшемся віконці «Виконати» введіть такий текст: regsvr32 %SystemRoot%\system32\ole32.dll

oshibka-pamyat-ne-mozhet-byt-read-15Потім тиснемо на «Enter». Потім виконуємо перезавантаження комп'ютера.

Проблеми, що виникають з віртуальною пам'яттю

Неполадки з файлом підкачки також, іноді, призводять до всіляких помилок. У певних випадках цього виду пам'яті може бути просто недостатньо, дуже маленькі розміри файлу підкачки. Тому необхідно збільшити його.

В інших випадках, проблеми можуть виникнути після установки програм (особливо ігор) які вимагають більш потужних ресурсів ніж ті, що є на комп'ютері. Наведу приклад: для адекватної роботи гри необхідно 2 ГБ оперативної пам'яті, а на даному ПК є всього лише 512 МБ. Після запуску гри, цілком закономірно, може виникнути помилка доступу до пам'яті.

Піратська версія Windows

Зараз є безліч всіляких ламаних систем Windows. Всякі піратські збірки не несуть ніяких гарантій того, що система буде стабільно працювати. Адже при їх створенні, в коді оригінальної Windows виконують досить значні зміни, які тягнуть за собою всілякі помилки. Всі ці збої досить часто призводять до перевстановлення операційної системи.

Нічого не допомогло?

Виконайте перевірку жорсткого диска на наявність помилок, не завадить дефрагментація диска. І якщо навіть після цього помилка продовжує про себе нагадувати, то можна виконати перевстановлення операційної системи, з повним форматуванням вінчестера. Особливо це рекомендується для тих, хто користується піратськими Windows. Адже в такому разі всі програмні несправності можуть бути пов'язані з помилками самої збірки. На цьому все, тримайте систему в чистоті. До швидкої зустрічі в наступній статті!

Рекламний блок