Дефрагментація диска в Windows 8

Рекламний блок

У цій статті я постараюся пояснити, що таке дефрагментація, і як виконати дефрагментацію диска в операційній системі Windows 8 або 8.1.

Жорсткий диск складається з секторів, і коли Ви записуєте на нього дані, ці сектори заповнюються за порядком. Але якщо Ви часто встановлюєте й видаляєте програми, то з часом файли на жорсткий диск будуть записуватися у вільні сектори, які можуть бути розміщені в різних частинах диска. Іншими словами, фрагменти одного файлу можуть перебувати в різних місцях – це і є фрагментація.

Коли потрібно вважати фрагментований файл, головки жорсткого диска будуть перескакувати з одного сектора на інший, збираючи його по частинах. Це призводить до зниження продуктивності комп'ютера.

Дефрагментація необхідна для того, щоб розташувати фрагменти одного файлу в потрібній послідовності. Виконати її можна, як за допомогою вбудованого дефрагментатора Windows, так і з допомогою стороннього софту.

Зазначу також, що якщо на Вашому комп'ютері встановлений твердотільний SSD диск, то дефрагментація ніяк не вплине на швидкість роботи комп'ютера, і буде просто марна, тому що інформація на SSD диск записується у флеш-пам'ять, там немає магнітних дисків і прочитуючих головок.

Отже, як же виконати дефрагментацію диска в Windows 8. Для цього натисніть комбінацію клавіш Win W і в рядку пошуку напишіть «дефрагментація». Ліворуч з'являться варіанти, виберіть «Дефрагментація і оптимізація Ваших дисків».

Дефрагментация диска в Windows 8

Відкрити це вікно можна й іншим способом. Натисніть комбінацію Win E, відкриється вікно «Комп'ютер». Тут виділіть будь-диск і перейдіть на вкладку «Управління». Потім натисніть на кнопочку «Оптимізувати».

Перед тим, як виконати дефрагментацію, виділіть потрібний розділ і натисніть кнопку «Аналізувати». Після цього у розділі «Поточний стан» відображає відсоток фрагментації диска. Якщо це значення перевищує 10%, то можна виконувати дефрагментацію.

Для цього натисніть на кнопку «Оптимізувати». Процес може тривати від 20 хвилин до декількох годин.

В операційних системах Windows 7, 8, 8.1 і 10, можна налаштувати виконання дефрагментації за розкладом. Для цього натисніть «Змінити параметри».

У наступному вікні можна вибрати, як часто буде виконуватися дефрагментація: щодня (краще не вибирати), щотижня (якщо Ви встановлюєте й видаляєте програми), щомісяця (найоптимальніший варіант). Прибравши галочку з пункту «Виконувати за розкладом», Ви вимкніть запуск автоматичної дефрагментації (нагоді, якщо у Вас SSD). Щоб відзначити, для яких дисків потрібно виконувати дефрагментацію, натисніть «Вибрати».

У наступному вікні поставте галочки навпроти тих дисків, які необхідно оптимізувати, і натисніть «ОК».

Збережіть настройки і закрийте усі вікна.

Виконати дефрагментацію диска можна і з допомогою сторонніх програм. Наприклад, безкоштовна програма Auslogics Disk Defrag. Програма проста у використанні і володіє всіма необхідними функціями. Перейшовши за посиланням, Ви зможете завантажити програму, прочитати про її установку і докладний опис про її використання.

Якщо у Вас встановлена операційна система Windows 7, прочитайте статтю: дефрагментація жорсткого диска в Windows.

Процес дефрагментації жорсткого диска Windows 8, майже не відрізняється від оптимізації диска Windows 10. Перейшовши за посиланням, Ви можете прочитати статтю: дефрагментація диска Windows 10. Враховуючи даний факт, дивіться відео по темі:

Рекламний блок