Буфер обміну Windows

Рекламний блок

Буфер обміну Windows (від англ. clipboard) – область оперативної пам'яті, яка спеціально виділяється для зберігання тимчасової інформації у вигляді файлів, папок, зображень, уривків тексту, скопійованої або вирізаної з одного місця і призначеної для вставки в інше.

Простими словами, якщо я скопирую (виріжу) який-небудь уривок із тексту за допомогою поєднання клавіш Ctrl C (скопіювати) або Ctrl X(вирізання), то інформація не буде витати просто в хмарах, а поміститися в спеціальну папку обміну, звідки я потім зможу вставити цей шматочок тексту за допомогою поєднання клавіш Ctrl V(вставити).

Де знаходиться буфер обміну? Більшість користувачів помилково вважають, що буфер обміну невидимий (прямо привид) і для того щоб подивитися, що на даний момент там знаходиться, необхідно вставити це в якийсь інший документ і все інше. Насправді для того, щоб подивитися вміст і відкрити буфера обміну необхідно просто запустити файл clipbrd.exe. Знаходиться він за адресою:
Системний диск:/WINDOWS/system32.

Файл для запуска буфера обмена

Давайте для прикладу я зайду на головну сторінку свого сайту http://comp-profi.com/ і скопирую уривок з тексту:

Тепер я запускаю файл clipbrd.exe і бачу, що він там зберігся. До речі, якщо ви не разу не бачили, то ось так виглядає буфер обміну:

Буфер обмена

Якщо б я вставив картинку, то зараз би там було видно картинка, яку я скопіював.

Очищення буфера обміну. Для того щоб очистити буфер обміну необхідно запустити вже відомий нам файл і натиснути на хрестик або «Правка – Видалити». Вас запитають: чи справді ви ходите очистити буфер обміну, ну а ви природно відповісте, що «Так».

Ще раз давайте повторимо поєднання клавіш для роботи з буфером обміну:
Ctrl C – копіювати в буфер обміну;
Ctrl X – вирізати в буфер обміну;
Ctrl V – вставити з буфера обміну.

Ті, хто регулярно користуються буфером обміну, потребують розширення можливостей при роботі з ним. Для цього я рекомендую скористатися спеціальним софтом. Програма (утиліта) для роботи з буфером обміну називається CLCL. Посилання на сторінку для її скачування дивіться в кінці статті. Програма російськомовна, безкоштовно і до того ж не вимагає установки.

Для того щоб запустити її, достатньо розпакувати і запустити exe файл, як показано на рисунку.

Программа для работы с буфером обмена

Після цього програмка запуститься у вас в панелі автозавантаження в правому нижньому кутку екрану.

Тепер при роботі з буфером обміну буде запам'ятовуватися вся туди поміщається інформація (кількість збережених файлів регулюється в налаштуваннях).

Для того щоб подивитися вміст буфера, необхідно клікнути два рази по програмі в панелі автозавантаження і перейти в пункт «Журнал».

Скачати CLCL – програму для роботи з буфером обміну.

Я сподіваюся, що пояснив всі аспекти, пов'язані з буфером обміну, а ви все зрозуміли.

Дивимося відео по темі:

Рекламний блок