Відновлення реєстру Windows 7 і Windows 8


Реєстр – це велика база даних, в якій зберігаються всі параметри, необхідні для нормальної роботи операційної системи. Переглянути її можна, через редактор реєстру, який є в Windows. Зайти в неї може будь-який користувач, якщо його обліковий запис володіє правами адміністратора.

І якщо Ви вносили якісь зміни, або комп'ютер виключився сам по собі, за різних причин, або Ви випадково натиснули не ту клавішу і видалили параметр або цілу гілку реєстру – то це може не кращим чином позначитися на роботі комп'ютера.

І все ж, якщо це сталося, давайте будемо розбиратися, які існують способи для відновлення реєстру Windows 7 і Windows 8, для нормальної роботи комп'ютера.

Відновлення реєстру з резервної копії

Як Ви, напевно, здогадалися, цей спосіб підійде не всім. Якщо раніше Ви створювали резервні копії реєстру через «Файл» – «Експорт» – читайте далі, якщо ні – переходимо до наступного способу.

Восстановление реестра Windows 7 и Windows 8

Отже, резервна копія у Вас є. Натискаємо комбінацію Win R, відкриється віконце «Виконати». У полі «Відкрити» пишем regedit і натискаємо «ОК».

Повинно з'явитися вікно редактора реєстру. У ньому переходимо на вкладку «Файл» і вибираємо з меню «Імпорт».

Відкриється провідник windows, знайдіть у ньому створену раніше резервну копію і натисніть «Відкрити».

Дочекайтеся, коли файли буде скопійовано.

Відновлення реєстру з допомогою відновлення системи

Відновлення системи можна зробити, використовуючи контрольні точки відновлення. Їх Ви могли створювати раніше, коли система працювала стабільно і Вас все влаштовувало. Або вони могли бути створені автоматично системою: при внесенні змін у конфігурацію комп'ютера, перед установкою драйверів та інше.

Спочатку розглянемо, як відновити реєстр, якщо операційна система не завантажується. У Windows 7 відкрийте «Пуск» – «Панель управління».

Тут нас цікавить пункт «Відновлення».

У наступному вікні натисніть «Запуск відновлення системи».

Натисніть «Далі».

Тепер потрібно вибрати точку відновлення. Якщо точок декілька, і Ви сумніваєтеся, дивіться на дату створення точки – Ваш комп'ютер працював нормально в ці числа?! – вибирайте її. Натиснувши «Пошук яких програм», можна подивитися, які програми будуть видалені в результаті відновлення. Натискайте «Далі».

Підтверджуємо відкат системи до вибраного станом, натисніть «Готово».

Всі дані, в тому числі і реєстру, будуть відповідати того стану, який був на момент створення обраної точки відновлення.

Якщо у Вас на комп'ютері встановлено Windows 8, прочитайте статтю: точка відновлення Windows 8 і відкат системи. Там Вас буде цікавити друга частина. Дії потрібно виконати такі ж, які були описані вище.

Відновити реєстр якщо комп'ютер не включається теж можна. В операційній системі Windows 7, під час запуску комп'ютера, натискайте, з інтервалом в 1 секунду, кнопку F8. З'явитися вікно «Додаткові параметри завантаження. У ньому з допомогою стрілок виберіть пункт «Усунення неполадок комп'ютера».

У наступному вікні виберіть мову та натисніть «Далі».

Виберіть свій обліковий запис, краще, щоб у неї були права адміністратора, потім введіть пароль, якщо він у Вас встановлений при вході в систему, і натисніть «ОК».

Повинно з'явитися наступне віконце, виберіть в ньому пункт «Відновлення системи».

Відкриється вікно відновлення, тиснемо «Далі» і повторюємо кроки, описані в пункті вище.

Якщо у Вас на комп'ютері встановлено Windows 8, то можете при завантаженні натискати F8 або Shift F8, але вікно додаткових варіантів завантаження у Вас навряд чи з'явиться. Краще всього використовувати диск відновлення системи або завантажувальну флешку. Створити їх можна на будь-якому іншому комп'ютері з встановленою ОС Windows 8.

Перейдіть по посиланню і прочитайте статтю, як відновити Windows 8. Там все докладно описано. У Вас повинно з'явитися наступне вікно. Потім перейдіть по дорозі: «Діагностика» – «Відновлення системи», і виберіть потрібну точку відновлення.

Відновлення реєстру через командний рядок

Windows, файли, які відповідають за роботу реєстру, зберігаються за наступним шляхом: C: (буква Вашого системного диска)/Windows/System32/config. Там же знаходиться папка RegBack, в ній зберігаються резервні копії всіх гілок реєстру. Оновлюються вони системою автоматично, в залежності від налаштувань, кожні 5-10 днів.

Нам потрібно зробити наступне: видалити файли DEFAULT, SAM, SECURITY SYSTEM SOFTWARE, які знаходяться в папці config, і замінити їх аналогічними файлами з папки RegBack.

В операційній системі ми цього зробити не зможемо, так як потрібно буде замінити файли, які відповідають і за її роботу. Тому потрібно скористатися додатковими параметрами завантаження, і відкрити командний рядок.

У Windows 7 при завантаженні системи натисніть F8. Далі потрібно виконати все, як описано в пункті вище. У вікні «Параметри відновлення системи», виберіть пункт «Командний рядок». В результаті відкриється командний рядок від імені адміністратора.

У Windows 8 відкрити командний рядок можна використовуючи комбінацію Shift перезавантаження. Про це докладно написано в статті: безпечний режим Windows 8. Прочитайте пункт: зайти в безпечний режим з допомогою комбінації Shift перезавантаження. Коли з'явиться наступне вікно, виберіть пункт «Командний рядок».

Якщо комп'ютер взагалі не включається, із-за змін в реєстрі, то прочитайте пункт: зайти в безпечний режим, використовуючи диск відновлення системи (створити його можна на будь-якому комп'ютері з встановленою ос Windows 8).

Отже, командний рядок ми запустили. Тепер вводимо туди порядково наступні команди. В кінці кожного рядка натисніть «Enter». Для початку створимо папку badreg на системному диску, в неї скопіювати всі файли з нашого вільного реєстру. Потім сміливо видалити файли DEFAULT, SAM, SECURITY SYSTEM SOFTWARE з папки config, адже їх копії у нас є. І останнє, копіюємо резервні копії з папки regback в папку config.

MD c:\badreg
copy c:\windows\system32\config\default c:\badreg
copy c:\windows\system32\config\sam c:\badreg
copy c:\windows\system32\config\system c:\badreg
copy c:\windows\system32\config\security c:\badreg
copy c:\windows\system32\config\software c:\badreg

delete c:\windows\system32\config\default
delete c:\windows\system32\config\sam
delete c:\windows\system32\config\system
delete c:\windows\system32\config\security
delete c:\windows\system32\config\software

copy c:\windows\system32\config\regback\default c:\windows\system32\config\
copy c:\windows\system32\config\regback\sam c:\windows\system32\config\
copy c:\windows\system32\config\regback\system c:\windows\system32\config\
copy c:\windows\system32\config\regback\security c:\windows\system32\config\
copy c:\windows\system32\config\regback\software c:\windows\system32\config\
exit

Після того, як Ви введете команду exit, вікно командного рядка закриється і комп'ютер перезавантажиться.

Сподіваюся, один із способів допоможе Вам відновити реєстр у Windows 7 або 8.