Ні звуку на комп'ютері. Що робити?

Рекламний блок

net-zvuka-na-kompyutere-chto-delat

Припустимо, приходите ви додому в радісному настрої, включаєте свій комп'ютер, сідаєте в крісло зручніше і тут розумієте - що-то не так. Але що саме? Включаючи плеєр, ви зовсім не чути ніяких звуків! Що сталося? Що сталося? Як вирішувати проблему? Про все це я розповім вам як можна більш детально в даній статті.

Чому пропав звук на комп'ютері?

Існує дві основні причини: апаратна та софтова. У першому випадку мова йде про несправних колонках, навушниках або навіть звуковий карті, завдяки якій, власне, ви чуєте звук. А софтові неполадки пов'язані з програмним забезпеченням. Варто відзначити, що подібні проблеми, як правило, абсолютно не залежать від того, яку операційну систему ви використовуєте. Це може бути як Windows 7 або 8, так і Windows XP або навіть Linux. Я буду розглядати приклад безпосередньо на основі Windows 7, хоча якоїсь особливої ролі це не грає.

Причини неполадок та їх рішення

Як правило, ми починаємо з найпростіших кроків, якими потрібно обов'язково скористатися. Можливо, що проблема дріб'язкова і вирішується буквально за пару хвилин, а ви можете витратити на неї кілька годин свого дорогоцінного часу.

 • Отже. Першим ділом НАТИСКАЄМО на кнопку включення колонок. Так-так, багато хто про це забувають, а потім скаржаться.
 • Якщо при натисканні на кнопку включення колонки не заробили, то перевіряємо, чи вставлений шнур живлення в розетку. Особливо актуально для тих випадків, якщо у вас є маленькі діти або тварини, які могли випадково або спеціально зачепити провід.
 • Якщо на колонках горить світлодіод, що сигналізує про те, що вони включені в дану секунду, то пробуємо повернути ручку, регулює гучність. Спрацювало? Чудово! Ні? Тоді йдемо далі.
 • Якщо три вищенаведених методу не справили жодного ефекту, тоді просто перезавантажуємо комп'ютер. Є досить велика ймовірність того, що стався якийсь збій в операційній системі, з-за якого і виникла помилка. Після перезавантаження проблема може зникнути, наче її ніколи і не було. Пробуйте.
 • Якщо ви вважаєте, що справа все-таки в колонках або навушниках, то перевірити їх можна тільки одним способом - підключивши до іншого джерела живлення. Таким джерелом живлення може стати, наприклад, ноутбук або інший комп'ютер. А навушники можна перевірити навіть з допомогою телефону або плеєра.
 • Впевнилися в тому, що джерело звуку працює? Що ж, є привід звернути свій погляд на панель завдань. Тут ви побачите значок у вигляді динаміка. Клацніть по ньому один раз і подивіться, включений звук взагалі. Якщо він убавлен, то просто підніміть повзунок вгору.
 • Що далі? А далі є сенс подивитися, встановлені драйвери на звукову карту. Я вже якось згадував, що сам стикався з такою проблемою - включаєш комп'ютер, а звуку немає. Куди він зник, незрозуміло, причому разом з ним кудись пішли і драйвери. При цьому ніяких вірусів виявлено не було. І таке відбувалося кілька разів, причому на різних операційних системах. Отже, заходимо в «Панель управління», потім в «Диспетчер пристроїв» і дивимося «Звукові, відео та ігрові пристрої». Якщо тут присутні якісь неполадки, то поруч з пристроєм буде знаходитися жовтий знак оклику, який символізує, що треба явно оновити драйвер. Драйвер беремо на офіційному сайті виробника звукової карти. До речі, для деяких аудіокарти потрібно додаткове крім драйверів, без якого вони не будуть відтворювати звук.
 • Якщо проблема пов'язана з свідомо неробочої звуковою картою, то остання взагалі не повинна відображатися в диспетчері пристроїв. Проте це відбувається не завжди. Тому найпростіше відкрити системний блок, вийняти звукову карту і вставити його в інший системний блок, який можна взяти, наприклад, у одного і перевірити працездатність девайса.
 • Якщо у вас відсутній звук безпосередньо після перевстановлення операційної системи, то це нормально, тому що у системи банально немає драйверів для вашого пристрою. Однак на тих комп'ютерах, в яких звукова карта вбудована, система нерідка автоматично встановлює драйвера.
 • Коли звук відсутній тільки при відтворенні відео, то на вашій системі не встановлені кодеки для відеороликів. Вони поширюються безкоштовно, можете банально погуглити.
 • У разі, якщо взагалі нічого не допомагає, то пробуємо відкотити систему на більш ранній час з допомогою точки відновлення, коли вона була в робочому стані. Заодно згадайте, які програми або утиліти ви встановлювали останнім часом - можливо, вони конфліктують з програмним забезпеченням звукової карти, звідси і проблеми. А потрібно всього лише видалити встановлений софт.
 • Та це не допомогло? Якщо ви впевнені, що проблема однозначно софтова, то можна спробувати перевстановити операційну систему. Це клопітно і довго, але зате разом вирішите проблему.
 • Останній шанс - звернення за допомогою в спеціалізований сервіс. Але, сподіваємося, що до такого не дійде, оскільки одна діагностика несправності може вилитися вам у копієчку...
 • Хрипить звук на комп'ютері

  Деякі користувачі скаржаться на те, що звуку немає, а на те, що він хрипить і тріщить.

 • Швидше за все, проблема в аудиодрайверах. Їх необхідно перевстановити, вірніше, поставити останню робочу версію.
 • Нерідко винна і аудіокарта. Якщо вона у вас зовнішня, то спробуйте відтворити звук за допомогою вбудованої аудіокарти і якщо ніяких сторонніх шумів не спостерігається, то зовнішню карту вам доведеться замінити.
 • Як би дивно це не здавалося, але може допомогти оновлення драйверів відеокарти. Так, це звучить дивно, але таким способом було вирішено далеко не одна задача, пов'язана зі звуком.
 • Перевірте налаштування звуку. Бути може, еквалайзер налаштований таким чином, що звук сильно каверкается на виході.
 • І звичайно, проблема може бути пов'язана з колонками. Перевірте їх на іншому ПК.
 • *****

  Не забуваємо ставити свої запитання по темі статті.

  Рекламний блок