Помилка «Відсутній xinput1_3.dll». Що робити?


oshibka-otsutstvuet-xinput1_3-dll-chto-delat

Сьогодні, дорогі друзі, ми знову повертаємося до проблем, які виникають при запуску однієї або кількох ігор. Я хочу поговорити про помилку, яка нерідко виникає після установки гри і подальшому її запуску і звучить вона так: «відсутній xinput1_3.dll». Само собою, користувачі часто не знають, що робити. Я розповім, яким має бути порядок дій.

Але почну я, мабуть, з причин, за яких виникає помилка. А їх лише чотири:

  • Файл може бути пошкоджений.
  • Файл видалено встановленим на комп'ютері антивірусом.
  • Файл переміщений в іншу директорію.
  • Система не може впізнати файл.
  • Багато користувачів, в тому числі і на різних форумах, рекомендують завантажити файл xinput1_3.dll окремо і помістити його в потрібну директорію. Особисто я вважаю, що це погана порада. Чому, запитаєте ви? А все просто: замість потрібного вам файлу ви можете завантажити якийсь вірус, який при попаданні в систему може накоїти чимало лиха. Тому ми підемо вже перевіреним шляхом.

    Вам необхідно встановити останню версію DirectX на комп'ютері. Традиційно цей набір API доступний для завантаження на офіційному сайті компанії Microsoft і качати його потрібно лише звідти. Потім встановлюєте DirectX і перевіряєте, почала запускатися гра. Якщо так, то далі можете не читати. Якщо ж при запуску з'являється все та ж сама помилка, значить, потрібно перевірити, чи знаходиться файл потрібної директорії. Файл xinput1_3.dll ви можете виявити в такій папці: C:\WINDOWS\system32. Якщо його тут немає, перевстановіть DirectX ще раз, це однозначно повинно допомогти.

    Якщо у вас встановлена 64-бітна операційна система, то цей самий файл повинен розташовуватися також в папці, яка знаходиться на шляху: C:\WINDOWS\SysWOW64. Якщо він відсутній, то просто скопіюйте файл з папки system32. Таким чином ваша проблема буде вирішена. Інструкція може використовуватися для ОС Windows 7 і 8.